ଏଠାରେ ମାତ୍ର ୩୦ ରୁ ୫୦ ହଜାରରେ ମିଳୁଛି ମାରୁତିର ଅଲଟୋ ଓ ୱାଗନର୍ କାର୍ , କେବଳ ପରିଚୟ ପତ୍ର ଦେଖାଇ ନେଇଯାଆନ୍ତୁ…

ହଁ ଆଜ୍ଞା , ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାରୁତି ପରି କାର୍ ଯେପରି ୱାଗନର୍ , ଅଲଟୋ ମାତ୍ର ୩୦ ରୁ ୫୦ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ ମିଳିପାରିବ , ଭାରତର ବହୁତ ଜାଗାରେ ସେକେଣ୍ତ ହ୍ୟାଣ୍ତ କାର୍ ମାର୍କେଟ୍ ଅଛି । ଯେଉଁଠି ଲୋକଙ୍କୁ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କାର କାର୍ କିଛି ହଜାରରେ ମିଳିଯାଏ । ଏମିତି ଏକ ମାର୍କେଟ୍ ଦିଲ୍ଲୀର କରୋଲ୍ ବାଗ୍ ରେ ଅଛି , ଏଠାରେ ସେକେଣ୍ତ ହ୍ୟାଣ୍ତ ମାରୁତି ୱାଗନର୍ କେବଳ ୫୦ ହଜାରରେ କିଣିପାରିବେ , କହିଦେବୁ କି ୱାଗନର୍ ର ଟପ୍ ମଡେଲ୍ ଅନୋରୋଡ୍ ପ୍ରାଇସ୍ ୫ ଲକ୍ଷ ୬ ହଜାର ଅଟେ । ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ସେକେଣ୍ତ ହ୍ୟାଣ୍ତ କାର୍ ମାର୍କେଟ୍ କରୋଲ୍ ବାଗ୍ ରେ ଅଛି ଯାହା ଜଳ ବୋର୍ଡ ପାଖରେ ଅଛି ।

 

ଏଠାରେ ମାରୁତି ରୁ ନେଇକରି ମହିନ୍ଦ୍ରା, ଫୋର୍ଡ, ହୁଣ୍ତାଇ, ବୋକ୍ସୱାଗେନ୍ ସମେତ ବହୁତ ବ୍ରାଣ୍ତ କାର୍ ଅଛି, ଦେଖିବାକୁ ଏହି କାର୍ ଭଲ କଣ୍ତିସନ୍ ଥାଏ , କାର୍ ମଡେଲ୍ ଯେତେ ପୁରୁଣା ହେବ , ସେତେ କମ୍ ପ୍ରାଇସ୍ ହେବ , ମାନେ ୨୦୦୫ର ମଡେଲ୍ ୱାଗନର୍ ୫୦ ହଜାରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ । ସେକେଣ୍ତ ହ୍ୟାଣ୍ତ କାର୍ ଏହି ମାର୍କେଟ୍ ଏସ୍,ଏସ୍,ଏସ୍ ଜି କାର୍ ବାଇକ୍ ପ୍ରୋପଟିଜ୍ ଡିଲର୍ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲୁ , ସେ କହିଲେ କି ଏହି ସେକେଣ୍ତ ହ୍ୟାଣ୍ତ କାର୍ ୩୦ ହଜାରରୁ ମିଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ , ସେମିତି ଏହି ଏମାଉଣ୍ଟ କୁ ଫାଇନାନ୍ସ କରିପାରିବେ , କାର୍ ସହ ତାହାର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ବି ଦିଆଯାଏ , ମାନେ ଏହି କାର୍ କେଉଁ ଭଳି ଠକାମିରେ ପଡିବେ ନାହିଁ , ଏହା ସହ ଆପଣ ପ୍ରାଇସ୍ ରେ ବାର୍ ଗେନିଙ୍ଗ୍ କରିପାରିବେ ।

 

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ମାର୍କେଟ୍ ରୁ କାର୍ କିଣିବାପାଈଁ ଯିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ , ତେବେ ଏହି କଥା ଜାଣିନିଅନ୍ତୁ କି ଆପଣଙ୍କ ସବୁ ପାର୍ଟ୍ସ ର ଜ୍ଞାନ ଥିବ , ଖାସକରି ଇଞ୍ଜିନ୍ ର ଖରାପ ହେଲେ । ଯଦି ପାର୍ଟ୍ସ ନକଲି ବି ହୋଇପାରେ , ଏମିତିରେ ଜରୁରୀ ଅଟେ କି କେଉଁ କାର୍ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କୁ କିମ୍ବା ମେକାନିକ୍ ଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇକରି ଯାଆନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *