ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ, – ଝିଅ କହିଲା ବିବାହ ପରେ ଆମର ଝିଅ ନା ଜଲଦି ଉଠିବ , ନା ଘରର କାମ କରିବ , ଓ ନା ଖାଇବା ବନାଇବ ତେବେ ପୁଅ କହିଲା …

କେହି ଜଣେ କହିଥିଲେ ପରସ୍ପର ସଂବନ୍ଧ ଓ ଖୁସିମୟ ଜୀବନ ପାଇଁ ହସିବା ବହୁତ ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ , ହସ ଚେହେରାରେ ଚମକ ଓ ହୃଦୟକୁ ଖୁସି ରଖିଥାଏ , ଓ କେବେ କେବେ ଏହି ସଂମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ଆସିଯାଏ , ଏହି କଥାକୁ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ସିଦ୍ଧ କରିଦେଖାଇଛନ୍ତି , ହସିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ , ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଦରକାର ହୋଇଥାଏ ହସମୁଖ ଚେହେରା, ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଆଜି କିଛି ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ ନେଇକରି ଆସିଛୁ ।

୧) ରିଙ୍କି ନିଜ ସାଙ୍ଗ ନିପୁକୁ ବୁଝାଥିଲା , ରିଙ୍କି ଜଣା ଅଛି ମା ବାପାଙ୍କର ଠାରୁ ବଳିକରି ଆଉ କେହି ଦୁନିଆଁରେ ନାହାନ୍ତି । ନିପୁ : ତେବେ ଚାଲ ଆମେ ମା ବାପା ହୋଇଯିବା , ପିଙ୍କି ବେହୋସ୍ ।

୨) ପଠାଣ: ଓହଃ ଆଲ୍ଲା ତୁମର ଚେହେରା ମୋର ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ମିଶୁଛି ॥ ଏୟାରହୋଷ୍ଟେସ୍ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ , ପଠାଣ୍ : ମାସା ଅଲ୍ଲାହ୍ ଜବାନ୍ ବି ମିଳିଥାଏ ,

୩) ଝିଅ : ମୋତେ ଗୀତ ବହୁତ ପସନ୍ଦ  ପୁଅ : ଓ ତାହେଲେ ତୁମେ ସିଙ୍ଗର୍ ଅଟ , ଝିଅ : ନା ମୁଁ ବାଥରୁମ୍ ସିଙ୍ଗର୍ ଅଟେ , ପୁଅ ; ଓ ତାହାଲେ ଡକାଅ କେବେ ଆପଣଙ୍କ ଗୀତ ଲାଇଭ୍ ଶୁଣିବା ।

୪) ସ୍ୱାମୀ ଡରିକରି : ରାଣ ମୁଁ ତୁମକୁ ଭାବି ଏହାକୁ କୁଣ୍ତେଇ ଥିଲି , ସ୍ତ୍ରୀ : ରାଗରେ ତୁମେ ଏତିକି ବି ଜଣା ନାହୀଁ କି ତୁମେ କାହାକୁ କୁଣ୍ତାଉଛ । ସିଖ ରାମୁ ଠୁ ମୋତେ କୁଣ୍ତାଇଲେ ବି କାହା ବିଷୟରେ ବି ଭାବେ ନାହିଁ ।

୫) ପ୍ରେମୀ : ତୁମେ ଜାଣିଛ ସଙ୍ଗୀତରେ ଏତେ ଶକ୍ତି ହୋଇଥାଏ କି ପାଣି ଗରମ ହୋଇଯିବ , ପ୍ରେମିକା ହଁ ନିଶ୍ଚିତ , ଯେବେ ତୁମର ଗୀତ ଶୁଣିକରି ମୋର ରକ୍ତ ଫୁଟୁଛି , ତେବେ ପାଣି କଣପାଇଁ ନୁହେଁ ।

୬) ଗୋଟେ ପ୍ରେମୀ ପ୍ରେମିକା ପାର୍କରେ ବସିଥିଲେ , ସେ ଦେଖିଲେ ଦୁଇଟି କୁକୁର ପରସ୍ପର କିସ୍ କରୁଥିଲେ , ଏହା ଦେଖି ପ୍ରେମୀ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହୋଇଗଲା ଓ କହିଲା ଯଦି ତୁମେ ଅନୁମତି ଦେବ ତେବେ ଏମିତି ତୁମକୁ କରିବି , ତେବେ ପ୍ରେମିକା ଲାଜରେ ମୁହଁ ପୋତି କହିଲା ଓକେ କରିନିଅ , କିନ୍ତୁ ଧ୍ୟାନ ରଖ କି କୁକୁର କାମୁଡି ନଦିଏ ।

୭) ଆଜିର ଏହି ଜାମ୍ ମାହୋଲ୍ ରେ କେବଳ କଷ୍ଟମର କେୟାର୍ ବାଲା ହିଁ ଅଛନ୍ତି , ଯିଏ ଗରିବରୁ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କର ଇଜ୍ଜତ କରି ଭିଆଇପି ବାଲା ଫିଲିଙ୍ଗ୍ ଦିଅ

ନ୍ତି ,

୮) ସ୍ୱାମୀ ଫେସବୁକ୍ ରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲା ତେବେ ସ୍ତ୍ରୀ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ମୁଡ୍ ରେ ଆସି କହିଲା ଆଇ ଲଭ ୟୁ , ସ୍ୱାମୀ : ହମ୍,, କିଛି ନାହିଁ କୁହ କଣ କହୁଛ , ସ୍ତ୍ରୀ : ମୁଁ ମା ହେବାକୁ ଯାଉଛି , ସ୍ୱାମୀ : ଆଚ୍ଛା ଆଉ କିଛି କଥା ସ୍ତ୍ରୀ ଚିଡିକରି ଛୁଆର ବାପା ତୁମେ ନୁହଁ ।

୯) ଗୋଟେ ଲୋକର ଛାଡ ନେବାର ଥିଲା , ଜର୍ଜ : ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧା ସ୍ୟାଲେରି ସବୁ ମାସରେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଦେବାକୁ ହେବ , ବ୍ୟକ୍ତିଟୀ ଖୁସି ହୋଇଗଲା , କହିଲା ଚାଲ୍ ଠିକ୍ ଅଛି , ଏବେ କମ୍ ସେ କମ୍ ଅଧା ସ୍ୟାଲେରି ତ ମୋର ପାଖରେ ରହିବ ।

୧୦) ଗୋଲୁ ଡାକ୍ତର ସାହେବ , ମୋର ଉପର ଦାନ୍ତ ପୋକ ଖାଇଯାଇଛି , ମୋର ତଳ ଦାନ୍ତ ବାହାର କରିଦେଇଛି , ଡାକ୍ତର ଏବେ ପୋକ ତଳ ଦାନ୍ତରେ ଠିଆ ହୋଇ ଉପର ଦାନ୍ତକୁ କାଟୁଛି , ଏବେ କେଉଁଠି ଠିଆ ହେବ ।

୧୧) ଝିଅ ଘର ଲୋକେ : ବିବାହ ପରେ ଝିଅ ଜଲଦି ଉଠିବ ନା ଘରର କାମ କରିବ ନା ଖାଇବା ବନାଇବ , କିଛି ସମୟ ଭାବିବା ପରେ ପୁଅ ଘର ଲୋକେ କହିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଝିଅ ମୋର ଗଳାରେ ବରଣମାଳା ପକାଇବ ନା ମୋତେ ନିଜେ ପକାଇବାକୁ ହେବ ।

୧୨) ସ୍ତ୍ରୀ : ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି  ସବୁ ଦିନ ମଦ ପିଇକରି ଆସେ , ତାହା ପାଇଁ ମୋର ମନରେ କିଛି ଆଶ୍ୱସନା ନାହୀଁ , ସ୍ୱାମୀ : ଯାହାକୁ ମଦ ମିଳିଯାଏ , ତାହାକୁ ତୁମର ଆଶ୍ୱସନା ବି ଦରକାର ପଡିବ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *