ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ : ସ୍ୱାମୀ ଚୁପ୍ ଚାପ୍ ରୁମ୍ ରେ ପଶିବା ଦେଖି ସ୍ତ୍ରୀ ଆଖିରେ ହାତ ରଖିନେଲା , ସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରେମରେ ରାଜୁ…

ହସ ମଣିଷର ପ୍ରକୃତିର ଅନମୋଲ୍ ଦେଣ ଅଟେ ,  ହସିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ବହୁତ ଫାଈଦା ମିଳିଥାଏ , ଏକ ହସ ସଂମ୍ପର୍କକୁ ବନାଇପାରିବ,  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମତାରେ ସୁଧାର ଆଣିପାରେ , ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିପାରେ , କୁହାଯାଏ କି ହସ ସବୁଠାରୁ ବଡ ମେଡିସିନ୍ ଅଟେ , ଏହି କଥାକୁ କେହି ମନା କରିପାରିବେ ନାହିଁ , ହସିବା ଦ୍ୱାରା ସକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଥାଏ , ହସକୁ ଆମେ ସାଧାରଣତଃ ଏକ ମେଡିସିନ୍ ମାନିଥାଉ , ଯେଉଁ ଲୋକ ଦୁଃଖରେ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଈଁ ହସ ଏକ ମେଡିସିନ୍ ପରି କାମ କରେ , ହସିବା କାରଣରୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ସକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଯାଏ ,

୧) ଆମେ ଚୁମା ଦେଇଦେଲୁ ସେହି ମାଟିକୁ ଯେଉଁଠି ପାଖ ପଡୋଶୀ ପାଦ ରଖିଥିଲେ , ଓ ସେ ବେବଫା ଆମର ଘରକୁ ଆସିକି କହିଲେ , ଭଉଣୀ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମାଟି ଖାଉଛି ।

୨) ବାପା : ପୁଅ ମୋର କମ୍ପ୍ୟୁଟରର ପାସୱାର୍ଡ କହିବୁ , ପୁଅ : ମୁଁ ପକାଇଦେଉଛି ବାପା , ବାପା : ବାପା ମୁଁ ତୋର କହ । ପୁଅ : ମୁଁ ପକେଇଦେଉଛି ନାଁ  ଆପଣ ଭୁଲ କରିଦେବେ , ବାପା ମୁଁ ଅଶିକ୍ଷିତ କି କହ ଆଗେ , ପୁଅ : ତେବେ ମୁଁ ପକାଇଦେଉଛି ନା ବାପା । ପୁଅ : papakisetting@flat202  ବାପା ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିକି ମାରିଲେ  ।

୩) ଗାଁର ପୁଅ : କଣ ହାଲ୍ ଅଛି ରାଣୀ , ଝିଅ : କେଉଁ ବତମିଜ୍ କହୁଛି , ପୁଅ : କଣ ହେଲା ନିଜ ପ୍ରେମୀକୁ ଚିହ୍ନିପାରୁନ , ଝିଅ ରାଗରେ : ମୋର ନମ୍ବର କେଉଁଠୁ ମିଳିଲା ? ପୁଅ : ଖୈନି ଚବାଇକରି ସୁଲଭ ଶୌଚାଳୟର କବାଟରେ ।

୪) ଦିନେ ଟପୁ ନିଜ ପଡୋଶୀ ମାଉସିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଛାଡିବାକୁ ଗଲା,  ଆଣ୍ଟୀ କହିଲେ : ପୁଅ ବହୁତ ରାତି ହୋଇସାରିଛି , ତୁମେ ଏଠାରେ ବିଟୁର୍ ରୁମ୍ ରେ ଶୋଇଯାଅ । ଟପୁ କହିଲା,  ନାଁ ଆଣ୍ଟୀ, ଏଠାରେ ନୁହେଁ ଶୋଫାରେ ଶୋଇଯାଉଛି , ଆଗାମୀ ଦିନ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଝିଅ ଚାହା ନେଇକରି ଆସିଲା , ଟପୁ ଝିଅକୁ ପଚାରିଲା କିଏ ? ଝିଅ କହିଲା : ମୁଁ ବିଟୁ ତୁଏ କିଏ ? ଟପୁ ମୁଁ ଉଲୁ କା ପଠା ।

୫) ବର୍ଷ : ୨୦୨୫ ରେ ଗଣିତର ପ୍ରଶ୍ନ ଆସିବ କିଛି ଏପରି : ପ୍ରଶ୍ନ : ୭ଜି ସ୍ପିଡ୍ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ତ ୫ଜିବି ପରି ହେଉ , ତେବେ ଗୋଟେ ମାସରେ ନେଟ୍ ପ୍ୟାକ୍ କୀଣିବାପାଈଁ କେତେ ଗୁଣ୍ଠ ଜାଗା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପଡିବ ।

୬) ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ମୋର ଜୀବନରେ ଏତେ ଭଲ , ଏତେ ସୁନ୍ଦର ବନାଇବାପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ,  ମୁଁ ଆଜି ଯାହା ବି ଅଛି , କେବଳ ତୁମ ପାଇଁ ତୁମେ ମୋର ଜୀବନରେ ଏକ ପରି ହୋଇଆସିଛ,  ଓ ତୁମେ ମୋତେ ବଞ୍ଚିବାର ଆଶା ଦେଇଛ , ଆଇ ଲଭ୍ ୟୁ, ସ୍ତ୍ରୀ ରିପ୍ଲାଇରେ କହିଲା , ମାରି ନେଲ ଚତୁର୍ଥ ପ୍ୟାକ୍ , ଆସିଯାଅ ଘରକୁ କିଛି ବି କହିବିନି , ସ୍ୱାମୀ : ବାହାରେ ଠିଆ ହୋଇଛି ଗେଟ୍ ଖୋଲିଦିଅ ,

୭) ସାନ୍ତା : ତୁ ଆଜି ଜିତିବୁ କିମ୍ବା କାଲି ହାରିବୁ , ତାପରେ ଆଗାମୀ ଦିନ ଜିତିବୁ ପୂଣୀହାରିବୁ  ବାନ୍ତା : ମୁଁ ବୁଝିଗଲି ଭାଇ , ଏବେ ମୁଁ ଗୋଟେ ଦିନ ଛାଡିକରି ଖେଳିବି ,

୮) ସ୍ୱାମୀ ସଂନ୍ଧ୍ୟାକୁ ଚୁପ୍ ଚାପ୍ ନିଜ ଘରକୁ ଆସି ପଛପଟୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଆଖିରେ ହାତ ରଖିଦେଲା,  ସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରେମରେ କହିଲା ରାଜୁ ! ସ୍ୱାମୀ ରାଗରେ : ରାଜୁ ନୁହେଁ ମୁଁ , ସ୍ତ୍ରୀ ତୁରନ୍ତ ବୁଲିକରି ଦେଖିଲେ,  ଆରେ ସରି , ଆରେ ମୁଁ କଣ କହୁଥିଲି କି ରାଜୁ ପାଣିନେଇକରି ଆସେ ସାହେବ୍ ଆସିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *