ନିଜ ମାଆଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲପାଆନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ ରାଶିର ଲୋକମାନେ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ରାଶି ସବୁ କିଏ…

‘ମାଆ’ ଏକ ଏପରି ଶବ୍ଦ ଅଟେ ଯାହାକୁ ଦୁନିଆର ସମସ୍ତ ଛୁଆ ନିଜ ମୁହଁରେ ଏହି ଦୁନିଆକୁ ଆସିବା ପରେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ନେଇଥାଏ । ପିଆଜ ଓ ମାତା ଏହି ଦୁନିଆରେ ଭଗବାନଙ୍କ ସେହି ରୂପ ଅଟନ୍ତି ଯେ ବିନା କୌଣସି ସ୍ଵାର୍ଥରେ ଆମକୁ ପାଳନ୍ତି, ପଢାନ୍ତି, ଲେଖାନ୍ତି, ସ୍କୁଲ କଲେଜ ପଠାନ୍ତି ଓ ସବୁବେଳେ ଭଗବାନ ଙ୍କ ଥରେ ଏହା ଗୁହାରି କରନ୍ତି ଯେ ଆମର ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆଞ୍ଚ ନଆସୁ ଓ ତାକୁ ସମସ୍ତ ସଫଳତା ମିଳୁ । ମାଆଙ୍କ ବିନା ଜୀବନର ଆଶା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ଯଦି ମାଆ ନଥାନ୍ତେ ତେବେ ଆମର ଜୀବନର ଅସ୍ତିତ୍ଵ ମଧ୍ୟ ନଥାନ୍ତା। ଏହି ଦୁନିଆରେ ମାଆ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସହଜ ଶବ୍ଦ ଅଟେ କିନ୍ତୁ ଏହି ନାମ ରେ ଭଗବାନ ସ୍ଵୟଂ ନିବାସ କରନ୍ତି ।

ଯେବେ ନବଜାତ ଶିଶୁ ଏହି ଦୁନିଆକୁ ଆସେ ତ ସବୁଠାରୁ ଖୁସି ନବଜାତର ମାଆଙ୍କୁ ହୋଇଥାଏ ଯେପରି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଯାଇଛି । ମାଆ ନିଜର ଶିଶୁ ନିମନ୍ତେ କିଛି ବି କରିପାରନ୍ତି । ମନୁଷ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ନୁହେଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରକାର ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ଥରେ ଏହା ଘଟିଥାଏ। ଯଦି ଶିଶୁ ଉପରେ ଆଞ୍ଚ ଆସିବାରେ ଲାଗେ ତ ମାଆ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆଗକୁ ଆସିଯାନ୍ତି । ମାଆ ଠାରୁ ବଡ ଏହି ଦୁନିଆରେ କେହି ନାହାନ୍ତି ଓ ଯଦି ମାଆ ନଥାନ୍ତେ ତେବେ ଏହି ଦୁନିଆ ଶୁଷ୍କ ମରୁଭୁମି ପରି ହୋଇଥାନ୍ତା। ମାଆଙ୍କୁ କେବେ ଦୁଃଖ ଦେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ମାଆ ହିଁ ଏଭଳି ହୋଇଥାନ୍ତି ଯେ ଶିଶୁଙ୍କର ସମସ୍ତ ସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିଥାନ୍ତି ଓ ତାହାର ସହଯୋଗ କରନ୍ତି।ପଥ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି । ଏମିତିରେ ଯେବେ ଏକ ମାଆ ନିଜର ଶିଶୁ ନିମନ୍ତେ ଏତେ ତ୍ୟାଗ ଓ ବଳିଦାନ ଦେଇପାରନ୍ତି ତ ପୁଣି ଏକ ସନ୍ତାନର ମଧ୍ୟ ଏହା କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଯେ ସେ ଯେକୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜର ମାଆଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିବେ ଓ କେବେ ମଧ୍ୟ ମାଆଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଦେବେ ନାହିଁ କାରଣ ମାଆଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଦେବା ଅର୍ଥ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଦେବା ଓ ଯିଏ ମଦ୍ୟ ଏପରି କରନ୍ତି ସେ ନିଜର ସାରାଜୀବନ ଦୁଃଖୀ ରହନ୍ତି ଓ ତାହାର ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ତା ସହିତ ସେଇଭଳି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଯେପରି କୌଣସି ନିଜର ବାପା ମାଆଙ୍କ ସହ କରିଥାଏ ।

ଅତଃ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଦୁଇଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ଜଣେଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ନିଜର ମାଆଙ୍କୁ ସୀମାଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲପାଆନ୍ତି ଓ ନିଜର ମାଆଙ୍କର ଖୁସି ନିମନ୍ତେ ଯେକୌଣସି ସୀମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ସେହି ରାଶି ଗୁଡିକ କିଏ ।

ତୁଳା ରାଶି: ନିଜର ମାଆଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଉଥିବାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ନାମ ସାମିଲ ଅଛି ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କର । ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ଏହି ରାଶିର ଜାତକ ବହୁତ ଉତ୍ତମ ସନ୍ତାନ ଅଟନ୍ତି ଓ ଏମାନେ କେବେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ମାଙ୍କର ହୃଦୟକୁ କଷ୍ଟ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଓ ସବୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏମାନେ ନିଜ ମାଆଙ୍କ ସହିତ ରହନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ଏହି ସ୍ଵଭାବ ଯୋଗୁ ଏମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଉନ୍ନତି ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ଏହାସହିତ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମାଆଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ଯାହାଦ୍ଵାରା ଏମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଥାଏ ଓ ଘର ପରିବାରରେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ବନିରହିଥାଏ।

ମିଥୁନ ରାଶି: ମାଆଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଉଥିବା ଦ୍ଵିତୀୟ ରାଶି ଅଟେ ମିଥୁନ ରାଶି । ମିଥୁନ ରାଶିର ଜାତକ ସବୁବେଳେ ନିଜର ମାଙ୍କ ପ୍ରିୟ ରହନ୍ତି ଓ ନିଜର ମାଆଙ୍କୁ ସଚ୍ଚା ହୃଦୟରେ ପ୍ରେମ କରନ୍ତି । ଏହି ରାଶିର ଜାତକ ନିଜ ମାଆଙ୍କ ବିନା ଏକ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟ ରହିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଓ ନିଜ ମାଆଙ୍କ ନିମନ୍ତେ କିଛି ମଧ୍ୟ କରିପାରିବାକୁ ସବୁବେଳେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥାଆନ୍ତି । ନିଜର ମାଆଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ଏହି ଲୋକମାନେ ନିଜର ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଖୁସିରେ ରହନ୍ତି। ଏହା ସହ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ କାମ ସହଜରେ ହୋଇଯାଏ। ମାଆଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ଏମାନେ ନିଜର ଜୀବନରେ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ଓ ଶିଖର ଚୁମନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *