ରୁମାଲ ହଜେଇବା ହୋଇଥାଏ ଅଶୁଭ, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି – କଣ ଏହାର କାରଣ ଏବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ…

ଏଭଳି ବହୁତ ଗୁଡିଏ ବସ୍ତୁ ଅଛି ଯାହା ହଜିବା ଶୁଭ ହୋଇନଥାଏ। ଯେପରିକି ସୁନା, କାଚ ପରନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ରୁମାଲର ହଜିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ହୋଇନଥାଏ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବହୁତ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାର ହଜିବା ଶୁଭ ହୋଇନଥାଏ। ଆଜି ଆମେ ଏହି କଥାର ଚର୍ଚା ବିସ୍ତାର ପୂର୍ବକ ଜଣେଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ଜିନିଷର ପ୍ରଭାବ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁଠାରେ ସୁନା ମିଳିଯାଏ ତ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଶୁଭ ସଂକେତ ଅଟେ। ପରନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସୁନା ହଜିଯାଏ ତ ଏହା ଶୁଭ ହୋଇନଥାଏ। ଏହି ପ୍ରକାର କାଚ ଏବଂ ରୁମାଲର ହଜିବା ମଧ୍ୟ ଅଶୁଭ ସଂକେତକୁ ଦର୍ଶାଇ ଥାଏ ଏବଂ ଏମାନଙ୍କର ମିଳିବ ଶୁଭ ସଂକେତ ଅଟେ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ହଜିଯାଏ କିମ୍ବା କେଉଁଠାରେ ଛାଡି ହୋଇଯାଏ ତେବେ ବୁଝିଜାନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସଙ୍କଟ ଆସିବାର ଅଛି ଏହା ଖରାପ ସଂକେତର ଲକ୍ଷଣ ଅଟେ।ଏହି ପ୍ରକାର ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ରତ୍ନ ହଜିଯାଏ ତ ବୁଝି ଯାଆନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ବାଧା ଟଳିଯିବାର ଅଛି ଏବଂ ଏହା ଶୁଭ ସଂକେତ ଅଟେ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ମାନ୍ୟତା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏହା କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବସ୍ତୁ ହଜେ ତ ଏମାନଙ୍କୁ ଶୁଭ କୁହାଯିବ ନାହିଁ ଏହା ଏହି କାରଣରୁ ହୋଇଥାଏ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଚନ୍ଦ୍ରମା ଏବଂ ରହୁର ଯୋଗ ନିର୍ମିତ ହେଉଛି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏପରି ହେଉଛି। କୁଣ୍ଡଳୀରେ କେତୁ ରହୁ ଏବଂ ବୁଧର ଦଶା ଚାଲୁଅଛି ।ସୋମବାର ଏବଂ ବୁଧବାର ଯେଉଁ ବସ୍ତୁ ହଜେ ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିଯିବ ଏହି ପ୍ରକାର ମାନ୍ୟତା ରହିଛି।

ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବସ୍ତୁ ହଜିଯାଇଛି ଏବଂ ମିଳୁନାହିଁ ତ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର ରୁମାଲ ମଝିରେ ମୁଦ୍ରା ରଖି ତାହାକୁ ଚାରି କୋଣକୁ ବାନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ ଏପରି କରିବା ଦ୍ଵାରା ମାନ୍ୟତା ଅଛି ଯେ ଯେଉଁ ବସ୍ତୁ ହଜିଛି ସେ ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡିବ।

କୌଣସି ପରକାରର ଆପଣ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ରୁମାଲ କିମ୍ବା ସୌନ୍ଦର୍ଜ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବସ୍ତୁ ହଜିଯାଏ ତ ତାହା ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *