୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ ବୁଧବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ – ଏହି ୫ଟି ରାଶି ଆଜି ଦୁଃଖ ପାଇବେ

ମେଷ: ଗଣେଶ ଜୀ କୁହନ୍ତି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଏବଂ ଚମତ୍କାର ଦିନ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବିଷୟରେ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ | ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବୁଝାମଣା କରି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରନ୍ତୁ | ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ତୁମର ଆଚରଣକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖ | ଶୀଘ୍ର ସଫଳତାର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିବ | ବିରୋଧୀମାନଙ୍କୁ ତୁମର ରହସ୍ୟ କୁହ ନାହିଁ | ଦିନ ଗଡିବା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଚରଣ କର ନାହିଁ | ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସମ୍ଭବ |

ବୃଷ: ଆଜି ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଅଛି | ପରିବାରରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ | ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ନୂତନ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ | ଜୀବନ ସାଥୀ ସେହି ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଗୁଜବଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | କୋର୍ଟ-କୋର୍ଟ ହୋଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଛୋଟ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଘେରି ରହିବ | ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଉଠିବା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଖରାପ କରିପାରେ |

ମିଥୁନ: ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ପ୍ରେମ ପାଇଁ ସମୟ ବହୁତ ଭଲ | ଅନେକ ଦିନର ଅସୁସ୍ଥତା ଆଜି ଆରାମ ପାଇବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଟିକେ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆଇନଗତ ବିବାଦ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଘରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ, ପ୍ରଥମେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମତାମତ ଜାଣ | ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସାହ ସହିତ କାମ କରିବ ଏବଂ ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳତା ପାଇବ | କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିବାକୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି | ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ନୂତନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟତରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

କର୍କଟ: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ଘରେ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ତୁମେ ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଅତ୍ୟଧିକ ରାଗନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ନଚେତ୍ ଏହା ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ | ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସମାଧାନ ହେବ। ଆର୍ଥିକ କାରଣରୁ ତୁମେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବ | ଘର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସୁଧାରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର | ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କ ମନରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ଟଙ୍କା କାରବାର ପାଇଁ ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଦୂର ଯାତ୍ରା କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ଯେକୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ପ୍ରକଳ୍ପ ମିଳିପାରିବ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ |

ସିଂହ : ଗଣେଶ ଜୀ ଆଜି କହିଛନ୍ତି, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆପଣ ଜଣେ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଘରେ ଶୁଭକାମନା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାବପ୍ରବଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ | ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଟେନସନ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବ | ପରୀକ୍ଷା-ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ବହୁତ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା କରିବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ |

କନ୍ୟା : ଆଜି ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଅଣଦେଖା କର ନାହିଁ | ଆଜି ତୁମର ସାଥୀକୁ ତୁମର ମୂଲ୍ୟବାନ ସମୟ ଦିଅ, ତୁମର ସାଥୀ ତୁମର ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଟଙ୍କା କାରବାରରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ମନ ଧର୍ମ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବ। ଧାର୍ମିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ। ବୈଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳ ହେବ | ମନ ଧର୍ମ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ | ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା ଆରାମଦାୟକ ହେବ |

ତୁଳା : ଗଣେଶ ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହୋଇପାରେ | କିଛି ଚାପ ଏବଂ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବିରକ୍ତ ଏବଂ ଅଶାନ୍ତ କରିପାରେ | ଭାବପ୍ରବଣତାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | ପରିବାର ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହେବ | ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସରେ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପଡିବ | ଜଣେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶିକ୍ଷକ କିମ୍ବା ପ୍ରାଚୀନ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ | ବିରୋଧୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରନ୍ତି | ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମତ ତୁମର ଭଙ୍ଗା ସମ୍ପର୍କକୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଏବଂ ସୁଖ ଆଣିବ |

ବିଛା: ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଚଲାଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆପଣ ଦିନସାରା ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ଆପଣ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ କିମ୍ବା କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ | ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ | ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ଥକ୍କା ଏବଂ ଚାପରୁ ଆପଣ ଆରାମ ପାଇବେ | ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଯଦି ତୁମେ ଅବିବାହିତ ତେବେ ଆଜି ତୁମ ପାଇଁ ଏକ ସମ୍ପର୍କ ଆସିପାରେ | ଅତୀତରେ କରାଯାଇଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମକୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇପାରେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି କିମ୍ବା ପ୍ରଶଂସା ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଟଙ୍କା ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ |

ଧନୁ: ଗଣେଶ ଜୀ କୁହନ୍ତି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମେ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରତିଜ୍ଞା କର ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ତୁମେ ଏପରି କାମ କରିବା ଉଚିତ ଯାହା ତୁମକୁ ଶାନ୍ତି ଦେବ | ଆଇନଗତ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ | ଘରେ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ଆଗମନ ଦିନକୁ ମହାନ ଏବଂ ଖୁସି କରିବ | ପୁରୁଣା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ମନେ ପକାଇ ଆଜି ତୁମର ସମୟ ନଷ୍ଟ କର ନାହିଁ |

ମକର: ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ହେବ। ଜଣେ ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ତୁମ ଏବଂ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଅବରୋଧ ସୃଷ୍ଟି କରିବ | କାହାକୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ହେବେ | ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ | ଆଜି ତୁମର ମନ ବୁଲିବ ଏବଂ ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କାହା ମଧ୍ୟରେ ଭାବପ୍ରବଣ ଭାବରେ ଅନୁଭବ କରିବ | ପ୍ରତିଭା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ |

କୁମ୍ଭ : ଆଜି ଭଗବାନ ଗଣେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରିବ | କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଥଣ୍ଡା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ବଡ ଯୋଜନା ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରା ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣେ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିପାରିବ | ଆପଣ ଦୌଡ ଚଳାଇବାର ଲାଭ ପାଇବେ | ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରେମିକ ସହିତ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହେବ | ଯିଏ ତୁମକୁ ଭେଟିଲା, ଭଦ୍ର ଏବଂ ମନୋରମ ହୁଅ | ଯଦି ଆପଣ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ | ଭୁଲ ଧାରଣା ହଟାଯିବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଏକାକୀ ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ, ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ | ବୃଦ୍ଧ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଅର୍ଥନୈତିକ ସମସ୍ୟାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ଦୈନଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦିନ ଅତିବାହିତ ହେବ | ପାରିବାରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | ବୃତ୍ତିଗତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକୁ ସହଜରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ନୂତନ ଜିନିଷ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *