ଫିଲ୍ମ “ଭାବି”ରେ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ସହ କରିଥିଲେ କାମ କିନ୍ତୁ ଆଜି ହୋଇଯାଇଛି ଏମିତି ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା – ଦେଖିଲେ ଚିନ୍ହି ପାରିବେନି ଆପଣ..

ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ ବହୁତ ସାରା ହିରୋଇନ୍ ଆସିଲେ ଓ ଚାଲି ବି ଗଲେ ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଏମିତି ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ ଯିଏ ମୁଖତଃ ସାଉଥ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରିଥିଲେ , କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସହ ସେ ବଲିଉଡ୍ ରେ ବି ପାଦ ଥାପି ଥିଲେ , ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ କଳାକାରଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , ଯିଏ ବଲିଉଡ୍ ରେ ଭାବି ଚଳଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ , ଯେଉଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୁମିକା ନିଭାଇଥିଲେ ତାଙ୍କ ନାଁ ହେଲା ଭାନୁପ୍ରିୟା ।

ସେମିତି କିଛି ମଲାୟଲମ୍ , ଓ କନ୍ନଡ ଫିଲ୍ମରେ ବଲିଉଡ୍ ଓ ଟେଲିଭିଜନରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜଣାଯାଉଥିଲା , ତାଙ୍କ ଅଭିନୟର ଆରମ୍ଭ ତାମିଲ୍ ଫିଲ୍ମ ମଲ୍ଲା ପସଂଗୁଲ(୧୯୮୩) ସହ ହୋଇଥିଲା , ସେ ତେବେ ତେଲେଗୁ ହିଟ୍ କଳାକାରରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲେ , ଯେଉଁଥିରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଚର ଫିଲ୍ମ ର ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଫିଲ୍ମ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ , ସେ ୧୯୮୫ ରେ ରହସ୍ୟମୟ ଫିଲ୍ମ ଅନୁପହେନାରେ ପକ୍ଷୀ ବିଜ୍ଞାନୀ ନିଭାଇଥିଲେ, ୧୯୮୬ ରେ ସେ ଦୋସ୍ତି ଦୁସମନୀ ସହ ନିଜ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , ଯିଏକି ମୁଖ୍ୟରୁପରେ ସାଉଥ୍ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ସେ ବଲିଉଡ୍ ରେ ବହୁତ ଦିଗଜ୍ କଳାକାରଙ୍କ ସହ କାମ କରିଛନ୍ତି , ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ଥିବ ଫିଲ୍ମ ଭାବି ସନ୍ ୧୯୯୧ ରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା , ଏଥିରେ ନିର୍ଦ୍ଧେଶକ କିଶୋର ବ୍ୟାସ ଥିଲେ  ଏହି ଫିଲ୍ମ ଗୋବିନ୍ଦା ଓ ଭାନୁପ୍ରିୟା ସହ ଜୁହି ଚାୱଲା ବି କାମ କରିଥିଲେ , ଜାଣିବା କଥା କି ଭାନୁପ୍ରିୟା ଏବେ ପୁର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ୍ ବଦଲିଯାଇଛନ୍ତି , ଓ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଚିହ୍ନିବା କଷ୍ଟକର

ଫିଲ୍ମ ଭାବିରେ ସେ ଶେଷଥର ବଲିଉଡ୍ ରେ କାମ କରିଥିଲେ,  ତାପରେ ସେ ସାଉଥ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ , ଯଦି ତାଙ୍କର ପର୍ସନାଲ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ତେବେ ଭାନୁପ୍ରିୟା ଆଦର୍ଶ କୌଶଲ୍ ନାମକ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ୧୯୯୮ ରେ କାର୍ଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବିବାହର କିଛି ସମୟ ପରେ ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଗଲା , ତାଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ଅଛି ଯାହାଙ୍କ ନାଁ ଅଭିନୟା ଅଟେ ।

ଯଦି ଆମେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କହିବା ତେବେ ଭାନୁପ୍ରିୟା ବିଭିନ୍ନ ଭୁମିକାରେ ୧୦୦ରୁ ୫୦ ରୁ ଅଧିକା ଫିଚର ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି , ଓ ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟ ନନ୍ଦୀ ପୁରସ୍କାର, ତିନୋଟି ତାମିଲନାଡୁ ରାଜ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ପୁରସ୍କାର, ଦୁଇଟି ସିନେମା ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ପୁରସ୍କାର, ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର୍ ଦକ୍ଷିଣଭାରତୀୟ ପୁରସ୍କାର ର ଜେଏଫ୍ ଡବଲୁ ଡିବାଜ୍, ଦକ୍ଷିଣ ଆୱାର୍ଡ୍ସ୍ ପୁରସ୍କାର ,ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ସିନେମାରେ ତାଙ୍କ  ଯୋଗଦାନ ପାଇଁ ଟେଲିଭିଜନରେ ଆଜୀବନ ଉପଲ୍ଲବ୍ଧୀ ପାଇଁ ମିଥୁନ ଟିଭି ପୁରସ୍କାର ଓ ଅନ୍ୟ ବହୁତ ସମ୍ମାନ , ସେମିତି ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ସାଉଥ୍ ଇଣ୍ତିଆନ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଫେମସ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ତାଙ୍କ ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ଡେବ୍ୟୁ ଦୋସ୍ତି ଦୁସମନିରୁ କରିଥିଲେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *