ଆଜିର ମଜାଦାର ହସକଥା – ଝିଅ ମୁଁ ତୁମ ପ୍ରେମରେ ବୁଡିଗଲି, ବଦନାମ ହୋଇଗଲି, ବର୍ବାଦ ବି ହୋଇଗଲି, ଆଉ ତାପରେ ପୁଅର ଜବାବ୍ ଶୁଣିକରି ବହୁତ ହସିବେ ଆପଣ..

ଜୋକ୍ସ ଆମକୁ ହସାଇବାରେ କାମ ଆସିଥାଏ, ଏହି କଥା ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି , ବହୁତ କମ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି କଥାର ଜଣାଥାଏ କି ଜୋକ୍ସ ପଢିଲେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରୁ ନେଇକରି ଆପଣଙ୍କ ଉନ୍ନତି କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ , ଏହି କଥା ଶୁଣିକରି ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକିଏ ଅଜବ ଲାଗୁଥିବ , କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ଅଟେୱ୍,  ଜୋକ୍ସ ପଢିବାଦ୍ୱାରା ମଣିଷ ହସିଥାଏ , ହସିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଯେବେ ଆପଣ ଖୁସି ରହିଥାନ୍ତି ତେବେ ରୋଗ ହେବାର ଚ୍ୟାନ୍ସ ବହୁତ କମ୍ ହୋଇଯାଏ , ସେମିତି ଟେନସନ ନେବାରୁ ରୋଗ ଅଧିକା ହୋଇଯାଏ , ଏମିତିରେ ଜୋକ୍ସ ପଢିଲେ ଆପଣ ଅଧିକା ଖୁସି ରହିବେ , ଓ ଏହା ପଜେଟିଭ୍ ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପଡିଥାଏ । ଜୋକ୍ସର ଆଉ ଏକ ଫାଇଦା ହୋଇଥାଏ କି ଏହାକୁ ପଢିଲେ ଦିମାଗର ଥକାପଣ ଜଲଦି ଦୁର ହୋଈଯାଏ , ଯଦି ଆପଣ କାମ କରି ବୋର୍ ହୋଈଯାଇଛନ୍ତି ତେବେ ଜୋକ୍ସ ପଢିଲେ ରିଫ୍ରେସ୍ ଫିଲ୍ କରିବେ । ଏହାକୁ ମାଇଣ୍ତ ରିଲାକ୍ସ କୁହାଯାଏ , ଏହି ପ୍ରକାରର କାମରେ ଅଧିକା ମନ ଲାଗିଥାଏ , ଓ ଆପଣ ମନ ଲଗାଇକରି କାମ କରିପାରନ୍ତି , ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଉନ୍ନତି ହେବାର ଚ୍ୟାନ୍ସ ବଢିଯାଏ , ଏଥିପାଇଁ ଜୋକ୍ସ କୁ ଆମେ ପଜେଟିଭ୍ ଜିନିଷ କହିପାରିବା , ଖାଲି ଏହି କାରଣରୁ ଆମେ ସମୟ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଜୋକ୍ସ ନେଇକରି ଆସିଛୁ,

୧) କେତେ ଅଜବ ଦୁନିଆଁ ଅଟେ, ଯେଉଁଠି ମହିଳା, ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲାବେଳେ ଥକନ୍ତି ନାହିଁ ।କିନ୍ତୁ ଯେବେ କି ପୁରୁଷ ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରିବାରେ କେବେ ଥକନ୍ତି ନାହିଁ , ପୁରୁଷ ସତରେ ମହାନ୍ ଅଟନ୍ତି ,

୨) ମାଲିକ ଚାକରକୁ- ଟିକିଏ ଦେଖ ବାହାରେ ସୁର୍ଯ୍ୟ ଆସିଲା କି ନାହିଁ ? ଚାକର- ବାହାରେ ଦେଖ ଅନ୍ଧକାର ଅଛି ସାହେବ , ମାଲିକ- ତେବେ ଟର୍ଚ୍ଚ ଲଗାଇକରି ଦେଖ କାମଚୋର

୩) କୁଆଁରାର ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ଅଟେ ଯେବେ କାହାର ବିବାହ ହୋଇଯାଏ , ତେବେ ସବୁଥର କାହାକୁ ନା କାହାକୁ ପ୍ରେମ ହୋଇଯାଏ ,

୪) ଏକ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ପଚାରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବିବାହ ଜାଆଁଳା ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ କେଉଁ ଜଣଙ୍କ ସହ ହୋଇଯାଏ କିପରି ଚିହ୍ନିବେ, କିଏ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି, ବଢିଆ ଉତ୍ତର- ଆମେ କଣ ଚିହ୍ନିବୁ ?

୫) ଦ୍ୱିପହରକୁ ଚାହା ସହ ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ବହୁତ ସାରା ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ନେଇକରି ଆସିଲା, ସ୍ତ୍ରୀ- ଏଇ ନିଅ ଚାହା ସହ କଲ୍ପୋଲ୍ ଖାଇନିଅ, ସ୍ୱାମୀ- ମୋତେ ତ ଜ୍ୱର ହୋଇନି, ସ୍ତ୍ରୀ-ତେବେ ଡାଇଜିନ୍ ଖାଇଦିଅ । ସ୍ୱାମୀ- ମୋତେ ଗ୍ୟାସ୍ ବି ହେଇନି, ସ୍ତ୍ରୀ- ତେବେ ପୁଦିନ୍ ହରା ଖାଇଦିଅ, ସ୍ୱାମୀ- ଆରେ ମୋର ପେଟ ଠିକ୍ ଅଛି, ସ୍ତ୍ରୀ- ନିଜ କମ୍ବିଫ୍ଲେମ୍ ନିଅ, ହାତ ପାଦ ବିନ୍ଧିବା ଦୁରହୋଇଯିବ । ସ୍ୱାମୀ-ଆରେ ଭଲ ଆଉ ମୋତେ କିଛି ହେଇନି, ମୁଁ ଏକଦମ୍ ଠିକ୍ ଅଛି, ସ୍ତ୍ରୀ- ତେବେ ଫଟାଫଟ ଚାଲ ଦିପାବଳୀର କିଣାକିଣି କରିବାକୁ ଯିବା ।

୬) ବ୍ରହ୍ମ ସତ୍ୟ- ଭାରତ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଙ୍ଗର ଆଲମ ଏହା ଅଛି, ଯଦି ଆପଣ ଭିଡରେ ପଥର ପକାନ୍ତି, ତେବେ ପଥର ଯାଇକରି କେଉଁ ନା କେଉଁ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଦେହରେ ବାଜିବ ।

୭) ପୁଅ- ମୁଁ ବାହା ହେବି ନାହିଁ , ମୋତେ ସବୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଡର ଲାଗେ, ବାପା- କରିନେ ପୁଅ- ତାପରେ ଗୋଟେ ହିଁ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକକୁ ଡର ଲାଗିବ

୮)ଝିଅ- ୫ମ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଜଣାଅଛି ? ପୁଅ- ହଁ ଏହା ବାଲା ଦେଖିନିଅ, ପୁଅ- ୯ମ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଜଣାଅଛି ? ଝିଅ- କ୍ଷମାକରିବ ମୋର ଗୋଟିଏ ବୟଫ୍ରେଣ୍ତ ଅଛି,

୯) ଯେଉଁ ପୁରୁଷ ଆଜି ସମୟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଚାକିରି ଓ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ବସାଇନେଇଥିବ , ସେ ପୁରୁଷ ନୁହେଁ ମହାପୁରୁଷ କୁହାଯାଏ ।

୧୦) ଏକ ଚିଡା ଥିଲା, ଏକ ଚିଡିଥିଲି, ଦୁହେଁଙ୍କ ବାହା ଘର ହୋଇଗଲେ , ଦୁହେଁ ଚିଡଚିଡା ହୋଇଗଲେ ।

୧୧) ଝିଅ କାନ୍ଦିକରି ପୁଅର ପାଖକୁ ଆସିଲା କହିଲା-ମୁଁ ତୁମ ପ୍ରେମରେ ଲୁଟିଗଲି, ବଦନାମ ହୋଇଗଲି, ବର୍ବାଦ ହୋଇଗଲି, ପୁଅ- ତୋ ମୁଁ ତୁମ ପ୍ରେମରେ କେଉଁ ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସର୍ ହେଇଗଲି କି, ସିଙ୍ଗଡା ତ ବିକ୍ରି କରୁଛି

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *