୧୪ ଜାନୁୟାରୀର ୨୦୨୧ ରାଶିଫଳ : ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ହେଉଛି ଗ୍ରହର ଶୁଭ ସଂଯୋଗ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ରାଶିରେ ପଡିବ ଶୁଭ ଓ ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ

ରାଶି ଫଳ ସହାୟତାରେ ନିଜ ଭବିଷ୍ୟତ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ଉତଥାନ୍ ପତନ ଭରା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ପୁର୍ବରୁ ଅନୁମାନ ଲଗାଯାଇପାରିବ,  ଯାହାଦ୍ୱାରା କେଉଁ ବି ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ଥିବା କଠିନତା ହୋଇନଥିବ,ରାଶିଫଳ ବାହାର କରିବା ସମୟରେ ପଞ୍ଚାଙ୍ଗ ଗଣନା ଓ ସଠିକ୍ ଖୌଗଳିୟ ଗଣନା କରାଯାଏ,  ଦୈନିକ ରାଶିଫଳରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୨ ଟି ରାଶିର ଭବିଷ୍ୟଫଳ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହା ଆପଣ ନିଜ ଯୋଜନାକୁ ସଫଳ ବନାଇପାରିବେ , ଆପଣ କେଉଁ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତି ସହ କଟାଇବାକୁ ପଡିବ , ଆଜିର ଦିନ କେଉଁ ରାଶିପାଇଁ ଶୁଭ ରହିବ , ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ କେଉଁ ସାବଧନତା ରଖିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକତା ଅଟେ , ଏହା ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ସୁଚନା ନିଜ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଆଜିର ରାଶିଫଳ ଏଠାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ।

୧) ମେଷ ରାଶି-ଆଜି ମେଷ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସଫଳ ଦିନ ହେବ । ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନାରେ ଜଣେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବ । ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି ହେବ । ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତିର ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରିବ । ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ । ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ଲାଭଜନକ ପରିସ୍ଥିତି ଘଟୁଛି । ଦୂର ସଂଚାର ଯୋଗାଯୋଗ ମାଧ୍ୟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଭଲ ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

୨) ବୃଷ ରାଶି-ବୃଷ ରାଶିର ଲୋକମାନେ କୌଣସି ବଡ଼ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହେବ । ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରାଯିବ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ । ପ୍ରଗତିର ଅନେକ ଉପାୟ ହାସଲ କରାଯାଇପାରିବ । ଯେଉଁମାନେ ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

୩) ମିଥୁନ ରାଶି-ମିଥୁନ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଉତଥାନ ଓ ପତନ ଦିନ ହେବ । କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି । ସହଭାଗୀମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ପିଲାମାନଙ୍କର ନକାରାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ବାହାରେ ଖାଦ୍ୟପାନୀୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ।

୪) କର୍କଟ ରାଶି-କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଚାପର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ । କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଚାକିରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବତ। ଅଛି ସେଥିପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ , ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ, ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିଅରରେ ଆଗକୁ ବଢିବ । ବିବାହିତ ଜୀବନ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ ।ସ୍ୱାମି-ସ୍ତ୍ରୀ ପରସ୍ପରର ଭାବନା ବୁଝିବେ । ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

୫) ସିଂହ ରାଶି-ସିଂହ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ । ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଦେବ । ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଯେକୌଣସି ଦୂର ଦୂରାନ୍ତର ଯାତ୍ରାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍ । ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିର୍ଭର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମାର୍କେଟିଂ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କ୍ୟାରିଅରରେ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଧସ୍ତନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ଘରୋଇ ଆରାମ ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ । ତୁମର ଆୟ ଅନୁଯାୟୀ ତୁମକୁ ବଜେଟ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

୬) କନ୍ୟା ରାଶି-କନ୍ୟା ରାଶିର ସମୟ ବହୁତ ଶୁଭ ଦେଖାଯାଉଛି। ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି ହେବ । ତୁମେ ତୁମର ମଧୁର ସ୍ୱର ସହିତ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବ । ଶାରୀରିକ ସୁବିଧା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଧନ ପାଇବା ପରି ଦେଖାଯାଉଛି । ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ । ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଟେଲି ଯୋଗାଯୋଗ ମାଧ୍ୟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଶୁଭ ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ, ଯାହା ଘରର ପାରିବାରିକ ପରିବେଶକୁ ଖୁସି କରିବ । ବେକାର ଲୋକ ଭଲ ଚାକିରି ପାଇପାରିବେ ।

୭) ତୁଳା ରାଶି-ତୁଳାରାଶିର ଲୋକେ ମୂଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ନିବେଶ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ । ରୋଜଗାର ମାଧ୍ୟମରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ତୁମେ ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ ବଢାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବ, ଯେଉଁଥିରେ ତୁମେ ସଫଳତା ପାଇବ । ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ସାମାନ୍ୟ ବଢିପାରେ, ଯାହା ଶାରୀରିକ ଥକ୍କା ଏବଂ ମାନସିକ ଚାପକୁ ବଢାଇବ. । ତୁମେ ତୁମର ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସଂମ୍ଭାଳିକରି ରୁହନ୍ତୁ । କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦସ୍ତାବିଜରେ ଦସ୍ତଖତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ । ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

୮) ବିଛା ରାଶି-ଆଜି ବିଛାରାଶିର ଜାତକରେ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ତୁମେ ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିବ । କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ପୁରୁଣା ଯୋଗାଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ । ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ଲୋକମାନେ ସଚେତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଏହା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଆପଣ ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ହେବା ଉଚିତ୍ । ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ।

୯) ଧନୁ ରାଶି-ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ତୁମର ମନ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ମନେହୁଏ । ଘରୋଇ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତା କରିବେ । ଆୟର ମାତ୍ରା ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ । ଅପବ୍ୟବହାରକୁ ରୋକନ୍ତୁ । ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରାଯିବ । ଆଜି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ ।

୧୦) ମକର ରାଶି-ମକର ରାଶିର ଜାତକରେ ଲୋକେ ଆଜି ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ । ପାରିବାରିକ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ହୋଇପାରେ । ରୋଜଗାର ମାଧ୍ୟମରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ତୁମର ଏକ ଖରାପ କାମ ହେବ । ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ବ୍ୟବସାୟ ସଂପର୍କରେ ଆପଣ ଏକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରିବେ । ତୁମର ଯାତ୍ରା ସଫଳ ହେବ । ଏକ ସହଭାଗୀତାର ବ୍ୟବସାୟ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବ । ଆପଣ ଆଇନଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ଇଶ୍ୱରଙ୍କ ପ୍ରତି ତୁମର ଭକ୍ତି ତୁମର ମନକୁ ଅଧିକ ଶାନ୍ତ କରିବ ।

୧୧) କୁମ୍ଭ ରାଶି-କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଜାତକ ପରିବାର ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ସବୁଠାରେ ମହତ୍ତ୍ୱ ବଢିବ । ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନାରେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ତୁମେ ତୁମର ଶବ୍ଦ ସହିତ ବଡ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବ । ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପଦୋନ୍ନତି କିମ୍ବା ଦରମା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପରି ଦେଖାଯାଏ । ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫଳ ଦେବ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ କରିପାରିବ । ବେକାର ଲୋକମାନେ ଭଲ ଚାକିରି ପାଇବେ । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

୧୨) ମୀନ ରାଶି-ମୀନରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରିବ । କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପିତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରାରିବେ । ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ମାର୍କେଟିଂ ଜାତକ ବାଲାଙ୍କୁ ଲାଭ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଅଫିସରେ ଏହି ଭୂମିକାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ । ବ୍ୟବସାୟ ବିସ୍ତାର ହେବ । ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇପାରିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *