ଏହି ମା ର ଜଜବାକୁ ସଲାମ୍ , ନିରିହ ଛୁଆ ପାଇଁ ଛାଡିଲା ଇଣ୍ତିଆନ୍ ଆଇଡଲର ମଞ୍ଚ, ଘରୁ ବାହାରିଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ହାର୍ ମାନିନଥିଲା..

ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଫରମାନି ନାଜଙ୍କ ନାମ ଶୁଣିଥିବେ, ଯଦି ଶୁଣିନଥିବେ ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ | ବାସ୍ତବରେ ସେ ଟିଭିରେ ଆସୁଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍ ଶୋ ମଝିରେ ଛାଡିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ପୁଅର ଚିକିତ୍ସା | ନିକଟରେ ଫରମାନୀଙ୍କ ୨ ବର୍ଷର ପୁଅ ଏକ ଅପରେସନ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଫରମାନି ଶୋ’ର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିଜକୁ ଆଣିଥିବାରୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଫରମାନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ପ୍ରେମ ଦେଇଥିବାରୁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିବାରୁ ସେ ଦେଶକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛନ୍ତି। ଫରମାନି ମୁଜାଫରନଗରର ମହମ୍ମଦପୁର ଲୋହାଡା ନିବାସୀ ଆରିଫଙ୍କ ଝିଅ ୨ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଫରମାନି ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ, ଜନ୍ମରୁ ପିଲାଟିର ବେକରେ ଏକ ଛିଦ୍ର ଥିଲା, ଯାହା ହେତୁ ସେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିପାରୁନଥିଲା ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ଏହା ପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଶିଶୁକୁ ଦାମୀ କ୍ଷୀର ଦେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଅତ୍ୟଧିକ ଦାରିଦ୍ର୍ୟରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଥିବା ଫରମାନିଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ସହଯୋଗ ନକରି ଦୁରେଇ ଯାଇଥିଲେ  ଫରମାନିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏକ ବର୍ଷର ଛୁଆକୁ ନେଇ ସେ ନିଜ ବାପ ଘରକୁ ନେଇ ଫେରିଥିଲେ | ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ଫରମାନି କଷ୍ଟ ଓ ଅସୁବିଧାର ସହ ଜୀବନ ବିତାଉଥିଲେ।

ତେବେ ସେମିତି ଫରମାନୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ତାଙ୍କ କବାଟ ବାଡେଇଥିଲା  ଯେବେ ଅଶୁ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ରାହୁଲ ତାଙ୍କ ସ୍ୱର ଶୁଣିଥିଲେ  ସେ ଫରମାନୀଙ୍କ ଆବାଜ୍ ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିଦେଇଥିଲେ | ଫରମାନଙ୍କ ଏହି ଗୀତ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଏକ ବଡ଼ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | ତା’ପରେ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଫରମାନି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କଲେ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିବାକୁ ଲାଗିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫରମାନି ତାଙ୍କ ସ୍ୱର ସହିତ ପୁଅର ଜୀବନ ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଫରମାନି ତାଙ୍କର 2 ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ବଡ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ପୁଅର ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ୨ ଲକ୍ଷ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର କହିଥ୍ଲେ । ତା’ପରେ ଫରମାନି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍ ର ମଞ୍ଚଆଡକୁ ମୁହଁଇଥିଲେ |

ତାଙ୍କ ଭାଇ ଫରମାନଙ୍କ ସହିତ ଶୋ’ରେ ଫରମାନି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଉଭୟଙ୍କ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ରାଉଣ୍ଡ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମେରୁଟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଫରମାନିଙ୍କ ଅନନ୍ୟ ପୁଅର ଅପରେସନ୍ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା।ତେବେ, ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପାଖକୁ  ଯିବା କିମ୍ବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍ ମଞ୍ଚରେ ନିଜ ଯାତ୍ରା ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ଫରମାନିଙ୍କର କେବଳ ଗୋଟିଏ ବିକଳ୍ପ ଥିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନର ଯାତ୍ରାକୁ ମାଆଙ୍କ ଆଗରେ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛାଡି ନିଜ ପୁଅ ପାଖକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଫରମାନି ପୁଅର ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍ ଯାତ୍ରା ଛାଡି ପୁଅର ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ନିକଟରେ ଫରମାନିଙ୍କ ପୁଅ ଏକ ଅପରେସନ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତଦାରଖ କରୁଛନ୍ତି। ଅପରେସନ୍ ପରେ ଫରମାନି ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ, ଫରମାନି ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ଯାତ୍ରାକୁ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛାଡି ନାହାଁନ୍ତି | ଫରମାନି ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ନିଜର ନୂଆ ଗୀତ ସହିତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଜରିଆରେ ଫେରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *