ଶାସ୍ତ୍ରନୁସାରେ ମହିଳାଙ୍କ ଅଙ୍ଗ ଲକ୍ଷଣ କହିଥାଏ ସ୍ୱାମୀର ଭବିଷ୍ୟ..

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ସ୍ୱାମୀ କିପରି ହେବ ସେ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାର ଜିଜ୍ଞାସା ରହିଥାଏ, ଆଗକୁ ଯାଇ କଣ କରିବେ ସେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଖୁସି ହେବ କି? ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ରୁହନ୍ତି | ସେମାନେ ପରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ କି? ଆମ ଭାଗ୍ୟର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିବ କି? ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠିଥାଏ, ତେବେ ଆପଣ ସଠିକ୍ ସ୍ଥାନକୁ ଆସିଛନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେଜଣ କହିବେ ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କିପରି କୁହାଯାଇପାରିବ? ଏହା ସତ ନା ଏହା କେବଳ ପୁରାଣରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ ? ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ଏକ ପ୍ରମାଣ ଦେଖାଇ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱନ୍ଦକୁ କ୍ଲିଅର୍ କରାଇବା | ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ରାମାୟଣ ପଢିଥିବେ | ଯଦିଓ ରାମାୟଣ ଅନେକ ଭାଷାରେ ଲେଖାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଗୋସ୍ୱାମୀ ତୁଲସୀଦାସ ଏବଂ ବାଲ୍ମିକିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରଚିତ ଶ୍ରୀ ରାମଚରିତମାନ ମୁଖ୍ୟ ଭାଷା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ବାଲ୍ମିକି ରାମାୟଣର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ମାତା ସୀତା ଅଶୋକା ଭାଟିକାରେ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ତ୍ରିଜାତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଅଙ୍ଗ ଗୁଣ ଏପରି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଶ୍ରୀରାମ ଦିନେ ରାଜା ହେବେ, ସେ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିବା ନିଶ୍ଚିତ। ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସୀତା ମହିଳାମାନଙ୍କର ଏପରି କିଛି ଅଙ୍ଗ ଗୁଣ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ଯାହାକି ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ରୋଚକ କଥା କହିଥାଏ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଅଙ୍ଗ ଲକ୍ଷଣ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

ଯେଉଁ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଗୋଡରେ କମଳ ଚିହ୍ନ ଥାଏ, ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ରାଜାଙ୍କ ପରି ଜୀବନ ଯାପନ କରନ୍ତି | ଏହିପରି ମହିଳାମାନଙ୍କର ସ୍ୱାମୀ ଏକ ଉଚ୍ଚ ପଦବୀରେ ରହିଥାନ୍ତି | ଏହି ମହିଳାମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ଅର୍ଥ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ଅଭାବ ନାହିଁ |

ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କ କେଶ କଳା, ପତଳା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର, ବହୁତ ମଜବୁତ୍ |  ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରବଳ ହୋଇଥାଏ  ଭାଗ୍ୟ ସେହି ମହିଳାମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ରହିଥାଏ |

ଯେଉଁ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଆଖିର ପତ୍ତା ଧନୁଷକାର ଓ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଥାଏ , ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ସୌଭାଗ୍ୟରେ ପରିଣତ କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିଥାଏ |

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଜଙ୍ଘ କେଶହୀନ, ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ସହିତ ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି ।

ଯେଉଁ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଦାନ୍ତ ମୋତି ପରି ସୁନ୍ଦର, ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଅଟନ୍ତି ।

ଯେଉଁ ମହିଳାମାନଙ୍କର ନଖ ଗୋଲାକାର ଏବଂ ଚିକ୍କଣ, ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବଦଗୁଣ ନଥାଏ | ଯେଉଁମାନଙ୍କର ରଙ୍ଗ ସୁନ୍ଦର ଓ ଗୋରା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ କୌଣସି ଗୁଣ ଖରାପ ନଥାଏ । ଓ ପୁରା ଭାବେ ସଂପୁର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *