କରନ୍ତୁ ଶିବଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ସରଳ ଉପାୟ, ଜୀବନର ସବୁ ଚିନ୍ତା ହୋଇଯିବ ଦୁର, ସବୁ ମନୋକାମନା ହେବ ପୁରା

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ମହାଦେବ, ସବୁ ଦେବତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାଦେବ ଭାବରେ ଜଣାଯାଆନ୍ତି  ସେ ସବୁ ଦେବତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକା ପ୍ରସନ୍ନ ଦେବତା ଭାବରେ ଜଣାଯାଆନ୍ତି  | ସମସ୍ତ ଭକ୍ତ ଭୋଲେନାଥଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସହଜ | ତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସହଜ ଅଟେ | ଯଦି ଜଣେ ଭକ୍ତ ତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ହୃଦୟ ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଲୋଟା ଜଳ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଏଥିରେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଫଳ ଦିଅନ୍ତି | ଶିବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଜଣଙ୍କୁ ଅଧିକ କିଛି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଭକ୍ତ ଶୀଘ୍ର ଶଙ୍କର ଜୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିପାରିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହ ପାଇପାରିବେ |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏପରି କିଛି ସହଜ ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା କରି ଭୋଳା ବାବାଙ୍କୁ ଆପଣ ଖୁସି କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ଏହି ପ୍ରତିକାରଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇ ନାହିଁ ବରଂ ଶିବ ପୁରାଣରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରତିକାରଗୁଡିକ ଅତି ସହଜ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ତୁମର ଇଚ୍ଛା ଅତି ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ ହେବ | ତେବେ ଶିବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା |

ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ, ସକାଳୁ ଉଠ ଏବଂ ସ୍ନାନ ଇତ୍ୟାଦିରୁ କାମ ସାରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ତୁମେ ତୁମର ଘରର ପାଖରେ କୋଣସି ଶିବ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଅ ଏବଂ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଜଳ ଅଭିଷେକ କର | ସେମାନଙ୍କୁ କଳାରାଶି ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ତୁମ ମନରେ ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କର | ଏହା ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ |

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଜଣେ ଭକ୍ତ ନିଜର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିୟମିତ ଭାବେ 21 ବେଲପତ୍ରରେ ଉପରେ ଚନ୍ଦନ ଲେପ ସହିତ ଓଂ ନମଃ ଶିବାୟ ଲେଖିକରି ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଶିବଲିଙ୍ଗଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହି ସରଳ ସମାଧାନ ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ପୂରଣ ହୋଇନଥିବା ଇଚ୍ଛା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ ହେବ |

ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ପରିବାରରେ କିଛି ନା କିଛି ପ୍ରକାରଏଅ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ | ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଘରର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ ନାହିଁ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ତେବେ ସବୁଦିନ ସକାଳେ, ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଘରେ ଗୋମୁତ୍ର ଛିଞ୍ଚନ କରିବା ଏବଂ ଗୁଗୁଳ ଧୂପ ଦେବା ଉଚିତ୍, ଏହା ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରିଥାଏ |

ଯଦି ଆପଣ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସୋମବାର ଦିନ ନନ୍ଦୀ ମାନେ ବଳଦକୁ ସବୁଜ ଚାରା ସହିତ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ଜୀବନର ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ

ଯଦି ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ, ତେବେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ କେଶର ସହିତ ମିଶ୍ରିତ କ୍ଷୀର ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ବିବାହ ପରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୂର କରିଥାଏ |

ହିନ୍ଦୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣ ସୋମବାର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ନାହିଁ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ପ୍ରତିକାର କରି ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଆତ୍ମା ​​ମଧ୍ୟ ଶାନ୍ତି ପାଇଥାଏ।

ଯଦି ତୁମେ ଧନ ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଏକ ନଦୀ କିମ୍ବା ପୋଖରୀକୁ ଯାଇ ଓମ୍ ନାମ ଶିବାୟ ଜପ କରି ଏବଂ ମାଛକୁ ମଇଦା ଗୋଳା ଖାଇବାକୁ ଦିଅ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *