ଆଇପିଏଲ୍ ରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା କମେଇବାପରେ ବି ଆଜି ବି ଏହି କ୍ରିକେଟିୟର ଦୁଇଟି ରୁମ୍ ବାଲା ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ସେହି ଖେଳାଳୀ

ଯେହେତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଯୁଗ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, କୌଣସି ଏମିତି କ୍ରିକେଟର ଥିବ ଯାହାଙ୍କ ପାଖରେ ଘର କିମ୍ବା ଗାଡିର ଅଭାବ ଥିବ | ଆଇପିଏଲରେ କ୍ରିକେଟରମାନେ ବିଜ୍ଞାପନରୁ ଏତେ ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଡ୍ ହେତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଖେଳ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଜଣେ କ୍ରିକେଟର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ଆଇପିଏଲରେ ରହିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ କେବଳ ଦୁଇ ଟି ରୁମ୍ ବାଲା ଘରେ ରୁହନ୍ତି |ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆଜି ଆମେ ଯେଉଁ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର ଉତ୍ସାହୀ ବୋଲର ସୁନୀଲ ନରେନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କେହି ନୁହଁନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଦଳ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବୋଲର ଭାବରେ ସୁନୀଲ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା।

ଆଇପିଏଲର ଗତ ଅନେକ ସିଜିନ୍ ରେ ସୁନୀଲ ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲେ ଏବଂ ଏଥର ମଧ୍ୟ ଶାହାରୁଖ ଖାନ ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରାୟ ୧୨,୫ କୋଟି ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ନିଜ ଦଳ ପାଇଁ ସୁନୀଲ ନରେନ୍ ଙ୍କୁ ଜିତିଥିଲେ। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଆଇପିଏଲର ଶେଷ ସିଜନରେ ସୁନୀଲ ନରେନଙ୍କୁ ଖରାପ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଦଳରୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସୁନୀଲ ନରେନ ତାଙ୍କ ଖରାପ ବୋଲିଂ ହେତୁ ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। କହିଦେବୁ ଯେ ଏଥର ସୁନୀଲ ନରେନ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହଜନକ ବୋଲିଂ କାରଣରୁ ଦଳରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ସୁନୀଲ ନରେନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚେତାବନୀ ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତେଣୁ ସେ ପୁଣି ଥରେ ଆଇପିଏଲର ଏହି ସିଜନରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଅସୁବିଧାରେ ଅଛନ୍ତି |

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ସୁନୀଲ ନରେନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଥିବା ଜଣେ କ୍ରିକେଟର, ଯିଏକି କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ ଦ୍ୱାରା ୨୦୧୩ ରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଳରେ ରହିଥିଲେ, ଏଥର ତାଙ୍କର ବିଡ୍ ୧୨,୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ୧୨,୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁନୀଲ ନରେନ ତାଙ୍କ ପିତା କିଣିଥିବା ଦୁଇଟି ରୁମର ଏକ ଛୋଟ ଘରେ ରୁହନ୍ତି | ସୁନୀଲ ନରେନ ୨୬ ମେ ମଇ ୧୯୮୮ ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ର ଆରିମାଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ସୁନୀଲ ନରେନଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାମ ଶାଦିଦ ନରେନ ଯିଏ ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଥିଲେ। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କୁ ସୁନୀଲ ନାମ ଦେଇଥିଲେ। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ସୁନୀଲ ନରେନଙ୍କ ପିତା ନିଜ ଦେଶ ଛାଡି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ। କେବଳ ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ସୁନୀଲ ନରେନ କ୍ରିକେଟ୍ ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ଭାବରେ କ୍ୟାରିୟର କରିଥିଲେ। କହିଦେବୁ କି ସୁନୀଲ ନରେନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୨ ଟି ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ୯୫ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଏକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *