କେବେ ରାସ୍ତା କଡରେ ବାଦାମ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଏହି ଖେଳାଳୀ, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଲା ତାଙ୍କୁ

କୁହାଯାଏ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ନିଜ ଭାଗ୍ୟକୁ ବଦଳାଇପାରିବ | ହଁ, ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ବସି ଚିନ୍ତା କଲେ ଭାଗ୍ୟ ଭଲ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ସେ କହନ୍ତି ନା ଭଗବାନ କେବଳ ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ,ଯିଏ ନିଜ ସାହାଯ୍ୟ ନିଜେ କରନ୍ତି , ଏଥିପାଇଁ ଯେଉଁ ଲୋକ ସବୁ କିଛି ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ଛାଡି ବସିରୁହନ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ କିଛି ବି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ , ହଁ ଆଜ୍ଞା ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୁରା କରିବାପାଇଁ ମଣିଷକୁ କିଛି ତ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ , ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯିଏ ନିଜ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବଳରେ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେଇଥିଲେ ।

ଯଦି ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଫାଇନାଲକୁ ଯାତ୍ରା ସ୍ଥିର କରିନେଇଛନ୍ତି | ହଁ, ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଚେନ୍ନାଇର ଖେଳାଳିମାନେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପୁରା ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଲଗାଈଦେଇଥିଲେ  | ତେବେ ଏଥର ଚେନ୍ନାଇରେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ହୋଇପାରେ | ଅବଶ୍ୟ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଏହି ବିଷୟଟି କ’ଣ? ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଏଥର ଆଇପିଏଲରେ ଦୁଇଟି କଥା ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା | ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମହାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ | କହିଦେବୁ କି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଚେନ୍ନାଇର ଖେଳାଳିମାନେ ଏକଲୟରେ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି |

ଏପରିକି ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ  ଛକା ମାରି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ, ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଦଳରେ ଜଣେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି | ଯାହାର ନାମ ଲୁଙ୍ଗି ନଗଦ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଚାଶ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବୁଥିବେ ଏଥିରେ କ’ଣ ନୂଆ ଅଛି | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଲୁଙ୍ଗି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ରାସ୍ତାରେ ବସିଥିବା ବାଦାମ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ | ହଁ, ଏହା ବହୁତ ସତ ଅଟେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହା ଏକ ପ୍ରେରଣାଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ, ଯିଏ ଗତକାଲି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଦାମ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ, ଆଜି ସେ ନିଜ ପରିଶ୍ରମର ଶକ୍ତିରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି |

ଏହି ଖେଳାଳି ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାଇଁ ଖେଳୁନାହାଁନ୍ତି, ବରଂ ଭଲ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ଦେଇ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ କିଣାଯାଇଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ କ’ଣ ବଡ଼ କଥା ହୋଇପାରେ | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଏହି ଖେଳାଳି ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳ ସହିତ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲେ।

ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୁଙ୍ଗି ବହୁତ ଭଲ ଖେଳିଥିଲା ​​| ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆମ ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ସମାନ ପ୍ରେରଣା ନେବା ଉଚିତ୍, ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହୃଦୟରୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଯାହା ସେ ହାସଲ କରିପାରିବ ନାହିଁ | ହଁ, ଆଜି ଲୁଙ୍ଗି ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମଣିଷମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇ ପାରିବେ | ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆରମ୍ଭରେ କହିଥିଲୁ ଯେ ଶୁଭଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ କେବଳ ଭଲ ଚିନ୍ତା ନୁହେଁ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ |ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ଆଶା କରୁ ଯେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ କିଛି ପ୍ରେରଣା ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଏକ ନୂତନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *