12 ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧ ମଙ୍ଗଳବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – Navratri କେମିତି କାଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ – ଏହି ୭ଟି ରାଶି ପାଇଁ ଆସିବା ବଡ ଖୁସି ର ଦିନ

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆରାମଦାୟକ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁତ ସମୟ ଧରି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଆସୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ଆରାମ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ପରିବାରର କିଛି ପ୍ରାଚୀନଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ମିଳିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ | ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ତୁମର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ | ଘର ପରିବେଶ ଭଲ ହେବ | ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରହିବ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ଦୂର ହେବ | ତୁମର ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ |

ବୃଷ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିଛି | ପରିବାରର ପରିବେଶ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ତୁମର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ତତ୍ପର ହୁଅ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ କାମ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ | ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ଘଟିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଋଣ କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଚିନ୍ତାଧାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ମନରେ ଅସ୍ଥିରତା ଦେଖାଯିବ | ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖ | ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଆପଣ ଏକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରିବେ, ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଯାତ୍ରା ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ |

ମିଥୁନ : ଆଜି ତୁମର ଦିନ ବହୁତ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଛି | ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ଭଲ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲାଭଦାୟକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ତୁମେ ତୁମର ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବ | ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ | ଯାନ ସୁଖ ପାଇବ | ପିତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ | ଟେଲି ଯୋଗାଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଭଲ ସୂଚନା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନକୁ ଆଗେଇ ନେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସଚ୍ଚୋଟ ହେବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କର୍କଟ : ଆଜି ତୁମେ ତୁମର କାମରେ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବ | କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିତର୍କକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ, କିଛି ବିଷୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ତୁମର ମନ ଟିକିଏ ନିରାଶ ହେବ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ ନାହିଁ, ଆପଣ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ପାଣିପାଗର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନରମ ଏବଂ ଉଷ୍ମ ରହିବ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଭାଗ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି | ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୂତନ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକରୁ ଭଲ ଅର୍ଥ ମିଳିପାରିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ବଡ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଦିନଟି ଏହା ପାଇଁ ଭଲ ହେବ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଘରୋଇ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ହେବ | ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଟେନସନ ଶେଷ ହେବ | ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରହିବ | ଯଦି ତୁମେ କାହାକୁ l ଣ ଦେଇଛ, ତୁମେ ସେହି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିପାରିବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ରାଜନୀତିରେ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଛି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ଆଡ଼କୁ ଗତି କରିବ | ଆପଣ ପୂଜାରେ ଅଧିକ ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା କରିପାରିବେ | ରୋଜଗାର ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ | ତୁମର ମନ ଖୁସି ହେବ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବିଚାରାଧୀନ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ | ଆପଣ ଘରର ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ଜିନିଷ କିଣି ପାରିବେ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦିନ ପ୍ରଗତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ | କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳାଫଳ ହାସଲ କରାଯାଇପାରିବ | ଆଜି ତୁମର ମନ ତୁମର ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ସହିତ ଖୁସି ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ଶିଶୁର ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରିବେ, ତେବେ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ଏହି ବିଷୟରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ | ପାଣିପାଗର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ, ତେଣୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ବାହାରେ ପରିବାରକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଆବଶ୍ୟକ |

ବିଛା : ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆଜି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ଫଳ ଦେବ | ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ। ଆପଣ ଏକ ବଡ ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ପଡୋଶୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ | ପରିବାର ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ | ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଯଦି କୋର୍ଟ ସହ ଜଡିତ କ case ଣସି ମାମଲା ଚାଲିଛି, ତେବେ ଏଥିରେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ | ଜୀବନସାଥୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଆପଣ ଏକ ଲାଭଜନକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି | ତୁମର ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଅନୁକୂଳ ହେବ | କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ପିଲାଙ୍କ ପାଖରୁ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ | ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ ରହିବ। ରୋଜଗାର ମାଧ୍ୟମରେ ବଢିବ | ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା କରିପାରିବେ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଛାତ୍ର ଶ୍ରେଣୀର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଶିକ୍ଷା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରିବେ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦିନ କଠିନ ଦେଖାଯାଉଛି | ଅତ୍ୟଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହେବ | ତୁମର ଆୟ ଅନୁଯାୟୀ ଘର ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ତୁମେ ଏକ ବଜେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆଜି ଋଣ କାରବାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ତୁମେ ନୂଆ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବ | ଛାତ୍ରମାନେ କଠିନ ବିଷୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଘରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ସହ ଜଡିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଆଗକୁ ବଢିପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଘରେ ସୁଖର ପରିବେଶ ରହିବ | ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଥାଇପାରେ |

କୁମ୍ଭ : ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ମନରେ ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ବିପୁଳ ମୁଦ୍ରା ଲାଭ ଆଶା କରାଯାଏ | ତୁମର ମଧୁର ସ୍ୱର ସହିତ ତୁମେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବ | ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ | ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ କରିପାରିବ | ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ୍ କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ | ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହେବାକୁ ଲାଗୁଛି | ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦିନ ସନ୍ତୋଷଜନକ ମନେହୁଏ | ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ ଯେକୌଣସି ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ଦେବ | କାର୍ଯ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ ଉନ୍ନତ ହେବ | ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ, ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇପାରେ | ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିଲେ ସେମାନେ ଭଲ ଚାକିରି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | ତୁମର ଚତୁରତା ସହିତ ତୁମ କାମରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବ | ଦାନ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ରହିବ | ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଥାଇପାରେ | ତୁମେ ତୁମର ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ | ଆପଣ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ | ଘରୋଇ ସୁବିଧା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *