ରାଜସ୍ଥାନର ସାହସୀ ମହିଳା DCP ଯିଏକି ଆଶାରାମଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ – କିନ୍ତୁ ତାପରେ ତାଙ୍କ ସହ ଏପରି ହେଇଥିଲା ଯେ ଆପଣ ଜାଣିବା ନିହାତି ଦରକାର..

ଆଇପିଏସ୍ ଚଞ୍ଚଳ ମିଶ୍ରା ଆଶାରାମ କେସ୍ ରେ ତଦନ୍ତ ଅଧିକାରୀ ରହିଛନ୍ତି , ଏହି ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ପିଡିତ ଝିଅକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାପାଇଁ ପୁରା ବଳ ଲଗାଇଦେଲେ , ସେ ଏକ ହିନ୍ଦୀ ଖବର କାଗଜରେ ନିଜ ଅନୁଭବ ବୟାନ୍ କରିଥିଲେ , ସେ ୬ ସେପ୍ଟମ୍ବର ୨୦୧୩ କୁ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଫାଇଲ କରିଥିଲେ , ଏହାପରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ତାଙ୍କ କଥା , ସେ କହିଲେ କି ପୂର୍ବରୁ ସେ ଯାଞ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ , ବିରୋଧୀ ୫୫ ଅଲଗା ଅଲଗା ଆବେଦନ ଲଗାଇକରି ଅଦାଲତରେ ପେଶ୍ କରିବା ପାଈଁ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଉଥିଲେ , ପରିଶେଷରେ ଗୋଟେ ଦିନ ତତ୍ କାଳିନ ଜର୍ଜ ଭଗବାନ ଦାଦ କହିଥିଲେ କି ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବୁ ନାହିଁ ।

 

ତାପରେ ୯ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୫ ରୁ ୧୧ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୬ ମଧ୍ୟରେ ୮୫ ଦିନ ଜିରହ ଚାଲିଲା ବହୁତଥର ପାଞ୍ଚ ଦିନ କୋର୍ଟରେ ଟ୍ରାଏଲ୍ ଚାଲୁଥିଲା , ଦୁଇ ଦିନ ଛୁଟି ରହିଥିଲା , ତେବେ ପୂର୍ବରୁ କେକଡି ପୋଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଓ ତାପରେ ଭିଲୱାଡା ରେ ପୋଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ସମୟରେ ସର୍କିଲ୍ କାମ ଦେଖୁଥିଲି , ସୋମବାର ସକାଳୁ ଯୋଧପୁର ଯିବାର ଥିଲା , ମାସ ଯାକ ଛୁଟି ନ ମିଳିବାରୁ ଘରକୁ ଯାଇପାରିନଥିଲି , ଯେତିକି ମୋତେ ମନେ ଅଛି  କେଉଁ ଆର୍ ପିଏସ୍ ଏହା ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟ୍ରାଏଲ୍ ଥିଲା , ପ୍ରଶ୍ନ ଉତ୍ତର ୨୦୪ ପେଜ୍ ରେ ଏହି ରେକର୍ଡ୍ ଅଛି , ବଚାବ ପକ୍ଷ ତରଫରୁ ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରାଯାଉତିଲା କି ଯାହା ରିପିଟ୍ ହେଉଥିଲା , ତାଙ୍କ ମେଟିଭ୍ ଏଠାରେ ଥିଲା , କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ମୁଁ ଅଟେ , ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଯାଈଥିଲି , ମୁଁ ମୋର୍ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରିବି ।

 

ମହିଳା ଅଟେ , ଝିଅକୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଲା ,  ଏହି କେସ୍ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ପୋଲିସ୍ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଣାଳୀ ବିଶ୍ୱାସକୁ ମଜବୁତ୍ କରିବାର ଅଛି କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ଅଛି , ଓ ସବୁ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ତ ଦେବାର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ମୋର ଅଛି, ଯଦି କାହା ସହ କିଛି ଭୁଲ୍ ହୁଏ ତେବେ ସେ ନିଜେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ତ ଦେବାପାଇଁ ଭାବିନେଇଥିଲି , ନ୍ୟାୟରେ କୌଣସି ବାଧା ଦେବି ନାହିଁ , ତେବେ ପୋଲିସ୍ ରେ ଧମକକୁ ଡରିବାକୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନାହିଁ,  ଟ୍ରେନିଙ୍ଗ୍ ଏହି କଥା କରାଯାଇଥାଏ କି ନିଜ ପୁରା କ୍ଷମତା ଓ ଇମାନଦାରୀ ରୁ ପୀଡିତକୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ ।

 

ଆଶାରାମ୍ ଫଇସଲା ବାଲା ଦିନ ଦ୍ୱିପହର ୨,୩୧ ସମୟରେ ଚଞ୍ଚଳ ମିଶ୍ରା ଅଫିସ୍ ରୁ ଲଞ୍ଚ କରିବାପାଇଁ ବାହାରିଥିଲେ , ଗାଡି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବା ବେଲକୁ ଫୋନ୍ ଆସିଲା , ତାପରେ ସେ ଫେରନ୍ତି ଓ ଟିଭି ଅନ୍ କରନ୍ତି , ସ୍କ୍ରିନ୍ ରେ ଦେଖିବାପରେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ କି ଆଶାରାମ ବାପୁଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ତ ହୋଇଛି, ତାଙ୍କ ଚେହେରା ଖୁସିରେ ଚମକି ଉଠିଲା , ତାପରେ ମୋବାଇଲ୍ ରେ ବହୁତ କଲ୍ ଆସିଥିଲା ଓ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ବଧାଇ ଜଣାଇତିଲେ , ମା ବିନା ତାଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ ,

 

ବହୁତ ସିନିୟର୍ ଅଫିସର୍ ତାଙ୍କୁ ବଧାଇଦେଲେ , ସେ ଯେବେ ବି ଯୋଧପୁର ଯାଆନ୍ତି , ତେବେ ଗନ୍ ମ୍ୟାନ୍ କଂୱରଲାଲ ମିଣା ଛାଇଙ୍କ ଭଳି ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ରୁହନ୍ତି , ଏହି ଫଇସଲାରେ ତାଙ୍କ ଆଖି ଭରି ଆସିଲା , ଡିଏସ୍ ପି ଚଞ୍ଚଳ ମିଶ୍ରା ମା ବିଣାଙ୍କ ଚିନ୍ତା ଏବେ ଦୁର ହୋଇଗଲା , ଦ୍ୱୀପହର ୨,୩୩ ସମୟରେ ନିଜ ଝିଅକୁ ଭିଲୱାଡା ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ , ଫୋନ୍ ରିସିଭ କରିବାପରେ ନିଜ ଅଫିସ୍ ରେ ଟିଭି ଦେଖିବାପରେ ତାଙ୍କ ଆଖି ଖୁସିରେ ଭରିଯାଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.