ସବୁ ମଣିଷ ଜୀବନରେ କେବେ ନା କେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତର ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ…

 ଆପଣମାନେ କେଉଁ ଶୁଭ ଅବସରରେ ବହୁତ ଲୋକ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କର ରାମ ଚରିତ ମାନସର ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରିଥାଉ , ଏମିତି ମାନାଯାଏ କି କେଉଁ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭରେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରିଲେ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ , ଜ୍ୟୋତିଷ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠକୁ ଅଧିକା ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ । କୁହାଯାଏ କି ସବୁ ମଣିଷଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନରେ କେବେ ନା କେବେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରିବା ଅବଶ୍ୟ ଦରକାର , ଆଜି ଆମେ ସେହି ବିଷୟରେ କହିବୁ ।

 

ଚିନ୍ତାରୁ ମୁକ୍ତି : ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ ନାନାଦି ଅସୁବିଧା ଆସୁଛି ତେବେ ସେ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇପାରୁନାହାନ୍ତି , ଏମିତିରେ ତାଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ କମି ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ , ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ , ଯଦି ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରାଗଲେ ଜୀବନରେ ସବୁ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଯାଏ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଯଦି କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ କୁଣ୍ତଳୀରେ ଦୋଷ ଅଛି , ଓ ନିଜ ଜୀବନରେ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତି ଅଛି ତେବେ ଏହାଠାରୁ ମୁକ୍ତିପାଇବାକୁ ହେଲେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

 

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତକୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଓ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ , ଯଦି ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତକୁ ପାଠ କରାଯାଏ ତେବେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମିଳେ , ଓ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପୁରା କରିବାପାଇଁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ ।

 

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରାଯାଏ ତେବେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ସହ ହନୁମାନଙ୍କ ବିଶେଷ କୃପା ମିଳିଥାଏ , ମନୁଷ୍ୟ ଜୀବନରେ ଚାଲୁଥିବା ସବୁ ସମସ୍ୟା ବି ଦୂର ହୋଇଯାଏ ,

 

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ଗୋଟେ ଭକ୍ତର ଜିତ୍ ର କାଣ୍ତ ଅଟେ , ଯିଏ ନିଜ ଇଚ୍ଛା ଅନୁସାରେ ଏତେ ବଡ ଚମତ୍କାର କରିପାରେ , ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତରେ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ କରି ବହୁତ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁତ୍ର ଦିଆଯାଇଛି , ଶ୍ରୀରାମ ଚରିତ ମାନସରେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠର ଏକ ଏମିତି ଅଧ୍ୟାୟ ଅଛି ଯାହା ଶ୍ରୀରାମଜୀଙ୍କର ଭକ୍ତ ହନୁମାନଜୀଙ୍କର ବିଜୟ କାଣ୍ତ ଅଛି , ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ପୁରା ରାମାୟଣରେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ କୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ କାଣ୍ତ ବୋଲି ମାନାଯାଏ , କାରଣ ଏହା ଜୀବନର ସବୁ ସଙ୍କଟଙ୍କୁ ଦୂର କରିପାରେ , ସହାୟତା କରିଥାଏ , ଏହି ସବୁ କାରଣରୁ ସବୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ କେବେ କେବେ ନା କେବେ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ତ ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.