ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନରେ ଏହାକୁ ନାଭିରେ ଲଗାଇବା ପରେ ଏହି ଝିଅ ଏତେ ଗୋରୀ ହୋଇଗଲେ କି ନିଜେ ବି ହୋଇଗଲେ ଚକିତ..ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ..

ସେମିତି ମଣିଷର ଶରୀରରେ ଥିବା ସବୁ ଭାଗ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଆମ ପେଟ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ନାଭି ବିଷୟରେ ଯାହା ମଧ୍ୟରେ କିଛି ରୋଚକ କଥା ଅଛି , ସେମିତି ନାଭିକୁ ନେଇ ବହୁତ ଭ୍ରମ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି ଏହା ନୁହେଁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ନାଭିର ସ୍ଥିତିର ବ୍ୟାଖ୍ୟା ମିଳିଥାଏ , ଓ ଖାସକରି ମହିଳାମାନେ ନାଭିକୁ ନେଇ ବହୁତ ବର୍ଣ୍ଣନ କରିଛନ୍ତି , ସେମିତି ନାଭି ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ , ଲୋକେ ଚେହେରାରେ ଗ୍ଲୋ ପାଇବାପାଇଁ ଏହାକୁ ଏକ୍ସପେରିମେଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କିଛି ପରୀକ୍ଷଣ ବି ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ , ଓ ଆମ ଚେହେରା ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବହୁତ ଅସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଏ , ଏମିତିରେ ନାଭି ଥେରାପି ବହୁତ ସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇଥାଏ ।

 

ହଁ ଆଜ୍ଞା ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଥେରାପି ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ଗ୍ଲୋ ଫେରିପାରିବେ , ଏହି ଥେରାପି ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ନାଭିର କିଛି ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଅଛି , ଯାହା କିଛି ଏହିପ୍ରକାରର ଅଟେ । ଏହାକୁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ଘିଅ ସହ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ , କହିଦେବୁ କି ଘିଅ ନାଭିରେ ଲଗାଇଲେ ଶ୍ୟାମଳ ବର୍ଣ୍ଣ ଦୁର ହୋଇଥାଏ , ଏହାପରେ ମହୁ ବ୍ୟବହାର କଲେ ଏହା ଅଧିକା ଫାଇଦା ଦେଇଥାଏ , କିନ୍ତୁ ଏହା ସହ ନାଭିରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ , ମହୁକୁ ନାଭିରେ ଲଗାଇଲେ ବ୍ରଣ ଠିକ୍ ହୋଇଯାଏ , ଓ ଚେହେରାରୁ ଡ୍ରାଇନେସ୍ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ।

 

ଏହା ପରେ ଗୋଲାପ ଜଳ କାମରେ ଆସେ ଏହାକୁ ନାଭିରେ ଲଗାଇଲେ ଚେହେରାରୁ ଦାଗ ଦୂର ହୋଇଯାଏ , ଓ ଏହା ଚେହେରାରେ ଗ୍ଲୋ ଆସିଥାଏ , ଏହା ଛଡା ଅଲିଭ୍ ତେଲ ବ୍ୟବହାର ବି କରାଯାଇଥାଏ ନାଭିରେ , ହଁ ଆଜ୍ଞା , ନାଭିରେ ବାଦାମ ତେଲ ଲଗାଇଲେ ରଙ୍ଗ ଗୋରା ହୋଇଥାଏ , ଓ ସାଇନିଙ୍ଗ୍ ବି ହୋଇଥାଏ , ସେମିତି ସୋରିଷ ତେଲ ବ୍ୟବହାର ବାଳ ପାଁ କରାଯାଏ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବି ନାଭିରେ ଲଗାଇପାରିବେ । ଏହାକୁ ଲଗାଈଲେ କୋମଳ ହୋଇଯାଏ , ଓ ଏହା ସହ ଏହା ବ୍ରଣରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ , ଏବେ ଜାଣିପାରିଥିବେ କି କଣ ପାଇଁ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ , ଆଜି ହିଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.