ସଂସଦ ରେ ନୁହେଁ ମନ୍ଦିରରେ ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ ନାରା ପାଇଁ ସଠିକ୍ ସ୍ଥାନ – ଏଭଳି କହିଲେ ଚର୍ଚା କୁ ଆସିଲେ ଭାରତର ସବୁଠୁ ସୁନ୍ଦରୀ ସାଂସଦ..

ସଂସଦର ସପଥ ସମୟରେ ଲାଗିଥିବା ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ ନାରାକୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅମରାବତୀରୁ ନେଇକରି ନିର୍ଦଳିୟ ସାଂସଦ ନବନିତ କୌର ରାଣା କହିଲେ କି ଏହା ଠିକ୍ ଜାଗା ନୁହେଁ  ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିର ଅଛି , ସବୁ ଦେବତା ସମାନ ଅଟେ , କାହାକୁ ଆକ୍ଷେପ କରି କହିବା ଭୁଲ୍ ଅଟେ ।କହିଦେବୁ କି ସଂସଦରେ ସପଥ ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ସାସଂଦ ଜୟଶ୍ରୀରାମ ନାରା ଲଗାଇବାକୁ ନେଇକରି ନବନୀତ କୌର ରାଣା ଉପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ୧୭ ତମ ଲୋକସଭାର ପ୍ରଥମ ସତ୍ତ୍ର ସୋମବାରକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ସାଂସଦଙ୍କ ପଦ ଓ ଗୋପନିୟତା ସପଥ ଦିଆ ଗଲା , ସପଥ ସମୟରେ ବହୁତ ସାଂସଦ ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ ନାରା ଲଗାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

 

କହିଦେବୁ କି ନବନୀତ କୌର ରାଣା ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରଥମ ତେଲେଗୁ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ , ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆଁ ଛାଡୀ ସେ ରାଜନୀତିରେ ଆସିଛନ୍ତି , ନବନୀତ କୌର ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅମରାବତୀ ରୁ ନିର୍ଦଲୀୟ ସାଂସଦ ହୋଇଛନ୍ତି , ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ନିର୍ବାଚନ ଥିଲା , ଏହି ମଧ୍ୟରେ ସେ ଜିତ୍ ଦର୍ଜ କଲେ , ଏନସିପି ସମର୍ଥନ ହାସିଲ୍ କଲେ ,

 

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସେ ୪୮ ଟି ଲୋକସଭା ସିଟ୍ ରୁ ୪୧ ଟି ସିଟ୍ ରୁ ଏନ୍ ଡିଏ ଜିତ୍ ହାସିଲ୍ କଲେ , ମୋଦୀଙ୍କ ନାଁ ସବୁ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ଦଳୀୟ ହୋଇକରି ଜିତ୍ ହାସିଲ୍ କରିବା ବଡ କଥା ଅଟେ , ଶିବସେନାର ସାଂସଦ ଅଡସୁଲ ଆନନ୍ଦ ରାଓ ବିଠୋବା ୩୬୯୫୧ ଭୋଟ୍ ଅନ୍ତରାଳରେ ହରାଇଥିଲେ , ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ନବନିତ କୌର ରାଣା ୫୧୦୯୪୭ ଭୋଟ୍ ରୁ ଜିତି ଥିଲେ , ଯେବେ କି ଶିବସେନା ଅଡସୁଲ ଆନନ୍ଦରାଓ ବିଟୋବା କେବଳ ୪୭୩୯୯୬ ରୁ ସନ୍ତୋଷରୁ ଲାଗିବାକୁ ପଡିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.