ଦୁନିଆର ଏଭଳି ଏକ ଫଳ ଯାହାକୁ ଖାଇଲେ ୪୦ ଲୋକଙ୍କ ଶକ୍ତି ଏକାଥରେ ଆସିଯିବ – ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଫଳ ବିଷୟରେ ..

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଫଳ ବିଷୟରେ କହିବୁ , ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନୁଆ ଅଟେ , କିନ୍ତୁ ଏହା ବହୁତ ହିଁ ଭଲ ଫଳ ଅଟେ , ଏହି ଫଳ ବିଲକୁଲ୍ ସେଓ ପରି ଦେଖାଯାଏ , ଏହି ଫଳର ନାଁ ତାହା ଅଟେ ,ଏହା ମଧ୍ୟରେ ମୁତଉଦ୍ଦିଦ୍ ତିବି ଓ ଗିଜୋଇ ଗୁଣ ଭରି ରହିଛି , ଏହା ବହୁତ ରୋଗକୁ ଭଲ କରିଥାଏ , ଏହି ସେଓର ପରି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଦୁନିଆଁର ପାହାଡି ଇଲାକାରେ ମିଳିଥାଏ , ଆରବୀରେ ଏହା ସଫରଜଳ ଫାର୍ସୀରେ ଏହାକୁ ବହି, ଓ ଇଂରାଜୀରେ quince କହନ୍ତି , ଏହି ଫଳ ବିଷୟରେ ଅଲ୍ଲାହ ରସୁଲ୍ ସଲ୍ଲାଲାହୁ କହିଛନ୍ତି କି ବହି ଖାଅ କାରଣ ଏହା ହୃଦ ରୋଗ ପାଇଁ ସଠିକ୍ ଉପଚାଅ ଅଟେ , ଓ ଛାତି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର କରିଥାଏ ।

 

ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହୃଦୟର ବୋଝ ଓହ୍ଲାଇଦିଏ , ତେବେ ଏକଥା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଜାଗାରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯାହାକୁ ସ୍ୱର୍ଗ ର ବହି ନ ଖୁଆଇଲେ କାରଣ ମଣିଷ ଶକ୍ତି ଆହୁରି ଦୁଇ ଗୁଣା କରିଦିଏ ।

ମହିଳାଙ୍କ ବହି ଖୁଆଇବା କର , କାରଣ ଏହା ହୃଦ ରୋଗ ଦୂର କରିଥାଏ , ଓ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦର କରିଥାଏ , ତିବି ଏତବାର ବହିରେ ବହୁତ ଗୁଣ ମିଳିଥାଏ , ମିଶାଲ୍ ହିସାଅରେ ବହି ହୃଦ ରୋଗ ପାଇଁ ବହୁତ ଫାଇଦାଦାୟକ ହୋଇଥାଏ , ଓ ମୁହଁରୁ ରକ୍ତ ଆସିଲେ ଏହା କାମ କରିଥାଏ ।

ପାଠ ପଢିବା ସମୟରେ ଏହାକୁ ଖାଇବେ ତେବେ ଆମ ବୁଦ୍ଧି ପ୍ରଖର ହେବ ସହ ପାଠ ଭଲ ମନେରହିବ , ପରିଶ୍ରା ଭଲ ହୋଇଥାଏ , ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରେ , ଗର୍ମଅ ବାଇସ୍ ହେଲେ ମୁଣ୍ତବିନ୍ଧା ଏହା ଏକ ରାମବାଣ ଚିକିତ୍ସା ଅଟେ , ଓ କାଶ ପାଇଁ ବହୁତ ବଢିଆ ଅଟେ ,  ରକ୍ତ ସଫା କରିବାରେ ଏହା ଫାଇଦା ଦେଇଥାଏ , ଓ ମୁଣ୍ତକୁ ଥଣ୍ତା କରିଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.