୨୪ ଜୁନ ୨୦୧୯ ସୋମବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ – ମହାଦେବ ଙ୍କ କୃପାରୁ ଏହି ୩ଟି ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଯିବ

ମେଷ : ଆପଣଙ୍କ ଆଶା ଏବଂ ବୁଝିପାରିବାର ଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅଧିକ ସୁଦୃଢ଼ କରିବ । ଦୂରେଇ ଯାଇଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ନିଜର କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଚ଼େଷ୍ଟା ସଫଳ ହେବ ଏବଂ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ । ଆଜି ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ବିବିଧ ଲାଭ ମିଳିବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ଏପରି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଆଲସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭରୁ ବଞ୍ଚିତ ନ କରୁ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ମିତ୍ର ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରୀକମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ଚାକିରି ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରମୋଶନ ଏବଂ ଆୟ ବୃଦ୍ଧିର ଯୋଗ ଅଟେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନରେ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ନିକଟତର ଅନୁଭବ କରିବେ। ପୁତ୍ର ତଥା ପତ୍ନୀଙ୍କର ଲାଭ ହେବ।ପ୍ରତିକାର:-ଭିକାରିଙ୍କୁ ଅନ୍ନଦାନ କରନ୍ତୁ।

ବୃଷ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ମଜ୍ଜା କରିବାକୁ ଚ଼ାହୁଁଛି । ଆଜିକାଲି ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ସୁଧାରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଆଜି ଆପଣ ଯେତେ ଅଧିକ ସମୟ ପାରିବେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କ ସହ କଟାନ୍ତୁ ।  ବିଚାରରେ ଅସ୍ଥିରତା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଡ଼ୁଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପକାଇପାରେ। ଆମଦାନୀ ରପ୍ତାନୀ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ବ୍ୟାପାରୀମାନଙ୍କୁ କାରବାରରେ ଲାଭ ଏବଂ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କ ହଜିଯାଇଥିବା ବସ୍ତୁ ଫେରସ୍ତ ମିଳିବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ବୌଦ୍ଧିକ ତଥା ଲେଖନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ଅଟେ। ମହତ୍ତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ।ପ୍ରତିକାର:- ଅସହାୟଙ୍କର ସେବା କରି ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ : କୌଣସି ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବଡ଼ ଝଗଡ଼ାରେ ନା ଅଡ଼ୁଆରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି , ତେବେ ତାକୁ ଶୀଘ୍ର ଠିକ୍ କରନ୍ତୁ ।  ଠୋସ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନନେବାରୁ ହାତକୁ ଆସିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ହାତରୁ ଖସିଯାଇପାରେ। ଲେଖକ, କାରୀଗର, କଲାକାମାନଙ୍କୁ ନିଜର କୌଶଳ ପ୍ରଦର୍ଶନର ଅବସର ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କ ବାକଚାତୁରୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପନ୍ନ ହେବ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟକୁ ମୋହିତ କରିବ। ଯାତ୍ରାରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଏବଂ ବାହନ ସୁଖର ସଂଭାବନା ଅଛି। ବାଦ-ବିବାଦରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ହିତକର ଅଟେ।ପ୍ରତିକାର:- ଅସହାୟଙ୍କର ସେବା କରି ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ।

କର୍କଟ : କୌଣସି ଆତ୍ମୀୟଙ୍କ ସହ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ଆଜି ନିଜ ତରଫରୁ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଧାରିବାକୁ ଚ଼େଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ନିଜ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖି ଏହାର ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ । ସଠିକ୍ ସମୀକ୍ଷା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ସହାଯ୍ୟ ମିଳିବ ।  ସମୟ କାଢ଼ି ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ନେହ ଦିଅନ୍ତୁ । ଶାରୀରିକ-ମାନସିକ ଭୟ ହୋଇପାରେ। କୁଟୁମ୍ବ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ ହେବ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ। ଅନିଚ୍ଛା ଘଟଣାରେ ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ସାହରେ କମି ଆସିପାରେ। ଧନ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତିର ହାନି ହୋଇପାରେ। ମହିଳା ବର୍ଗ ତଥା ପାଣିରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ତଥା ବାହନ ଆଦିର ସମସ୍ୟା ଆସିପାରେ।ପ୍ରତିକାର:- ମସୁର ଡାଲି ମନ୍ଦିରରେ ଦାନ କରନ୍ତୁ।

ସିଂହ : ନିଜ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରିଦିଅନ୍ତୁ ।ଆଜି ଶୀଘ୍ର ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଚ଼େଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପରିବାର ବର୍ଗକୁ ବାହାରକୁ ବୁଲେଇ ନେଇ ଯାଆନ୍ତୁ । ଆପଣ ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କୁ କେତେ ଖୁସି ମିଳିବ ।  ଆଜିର ଦିନରେ ବିନା କୌଣସି ପ୍ରବୃତ୍ତିରେ ସାବଧାନପୂର୍ବକ ବ୍ୟତୀତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଅନୈତିକ ଆଚରଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ। ସମୟରେ ଭୋଜନ ମିଳିବ ନାହିଁ। ରାଜକୀୟ ଅପରାଧୀ ପ୍ରବୃତ୍ତିମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ନୂଆ ସମ୍ବନ୍ଧ ବିକସିତ କରନ୍ତୁ। ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟାକରିବେ।ପ୍ରତିକାର:- ଗୁଡ଼ ଓ ଗହମ ପିଲାଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା : ଯଦି ପରିବାର କିମ୍ବା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଭ୍ରମଣ କରି ବାହାରିଛନ୍ତି ,ଆଜି ଦିନରେ ଯୋଜନା ଚୁଡାନ୍ତ ହେବ । ଏସପ୍ତାହଟି ଝାମେଲାମୁକ୍ତ ରହିବ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସରେ ଦିନ କଟିବ । ଆଗକୁ ବଢ଼ନ୍ତୁ ଏବଂ ବନ୍ଧୁ ଓ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କ ସହ ମିଶି କିଛି ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଗୋଟିଏ ପାଖରୁ ରଖି କେବଳ ମନୋରଞ୍ଜନ କରନ୍ତୁ କାରଣ ଜୀବନରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ । ଯାହା କିଛି ସମସ୍ୟା ଆସୁ ପଛେ କୌଣସି ଏକ ସମାଧାନରେ ପହଁଚନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାପାରର ବିକାସ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ରୂପରେ ଲାଭଦାୟକ ଦିନ ହେବାରୁ ଟଙ୍କାର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନରେ ସରଳତା ରହିବ। ପରିବାରରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିର ମାହୌଲ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ତଥା ଅଧୀନସ୍ଥ ଲୋକମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ମାମୁଁ ଘର ତରଫରୁ ଭଲ ସମାଚାର ମିଳିବ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କୁ ପରାଜିତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ପ୍ରମାଣିତ ହେବେ।ପ୍ରତିକାର:- ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ତୁଳା : ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଶ୍ୱାସ ବଢିଯିବ । ଆପଣ ନଜ ଆତ୍ମୀୟଜନଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବେ ଏବଂ ନିଜ ଜୀବନରେ ସେମାନଙ୍କର ମହତ୍ତ୍ୱ ବୁଝିପାରିବେ । ଶାରୀରିକ-ମାନସିକ ରୂପରେ ସୁସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା କୌଣସି କଷ୍ଟରେ ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତି ହୋଇପାରେ। ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ କିମ୍ବା ଝଗଡ଼ା ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ସମ୍ଭାଳିକରି ରୁହନ୍ତୁ, ସାର୍ବଜନିକ ରୂପରେ ମାନହାନି ହେବାରେ ଦୁଃଖୀ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ସମୟରେ ଭୋଜନ ମିଳିବାରେ ଅସୁବିଧା ଆସିବ। ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ତଥା ଅପଯଶ ମିଳିବାର ଯୋଗ ଅଛି।ପ୍ରତିକାର:- ବିଧବାଙ୍କର ସେବା କରି ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ।

ବିଚ୍ଛା : ଆପଣ ଆଜି ଆଇନା ସାମନାରେ ବହୁ ସମୟ ବସିବେ କାରଣ ଏକ ସାମାଜିକ ସମାରୋହରେ ଆପଣ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ଚାହାଁନ୍ତି ।  ଲମ୍ବା ଦୂର ଯାତ୍ରା କିମ୍ବା ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନର ଯାତ୍ରା ଯୋଗ ଅଛି। ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ସମୟ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସନ୍ତାନ ଏବଂ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ଚାକିରି ପେଶାଲୋକଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରିମାନଙ୍କ ତଥା ସହକର୍ମିମାନଙ୍କଙ୍କର ଆଜି ସହଯୋଗ କମ ମିଳିବ। ବିରୋଧିମାନଙ୍କ କିମ୍ବା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଚର୍ଚ୍ଚା କରନ୍ତୁନାହିଁ। ଧନର ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ।ପ୍ରତିକାର:- କଳା ପିମ୍ପୁଡ଼ି ଗାତ ପାଖରେ ଗୁଡ଼ ରଖନ୍ତୁ।

ଧନୁ : ଆଜି ଆପଣ ବହୁତ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ନିଜ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ବାହାରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଚ଼ାହିଁବେ । ଭଲଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ନିଜ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଖୁବ୍ ମଜ୍ଜା କରନ୍ତୁ ।  ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ସକାଳେ ସତେଜ ଏବଂ ପ୍ରସନ୍ନତା ଅନୁଭବ ହେବ। ମିତ୍ର ତଥା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଶିକରି ଉତ୍ତମ ଭୋଜନର ଆନନ୍ଦ ନେବେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିବା ସହିତ ଭେଟି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାରୁ ଆପଣ ଅଧିକ ଖୁସି ହେବେ। ସମସ୍ତଙ୍କ ସାଥିରେ ମିଶିକରି ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ କରିବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।ପ୍ରତିକାର- ଗୁଡ ରୁଟି ଗାଈକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ମକର : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ପ୍ରଶଂସା ମିଳିବ ଯାହା ଆପଣ କେବେ ଆଶା କରି ନଥିବେ । ଆପଣ ନିସ୍ୱାର୍ଥ ଭାବରେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଯୋଗୁଁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଫଳ ମିଳିବ । ଆପଣ ବୋଧହୁଏ ଏହା ଭାବିନଥିବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଉଚ୍ଚାଧିକାରୀ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଉ କାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହି କାମ ନିଜେ କରନ୍ତୁ ,ଅନ୍ୟଥା ପରିଣାମ ନିରାଶରେ ପରିଣତ ହେବ । ଶରୀର ଏବଂ ମନରେ ଅସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ ହେବ। ମନର ସଂଦିଗ୍ଧତା ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଆପଣଙ୍କ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଶକ୍ତି ପରୀକ୍ଷଣ କରିବ। ବିଶେଷ ରୂପରେ ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟର ପ୍ରସଂଗ ବନି ମନରେ ଉଦାସ ବଢ଼ିବ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ବାଦ-ବିବାଦରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।ପ୍ରତିକାର:- କଳା ପିମ୍ପୁଡ଼ି ଓ ଜନ୍ଦା ଗାତ ପାଖରେ ଗୁଡ଼ ରଖନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ : ଆଜିର ଦିନଟି ଖୁବ୍ ଖୁସିର ଦିନ ଏବଂ ଏହାର ପୁରାପୂରୀ ଲାଭ ଉଠାନ୍ତୁ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ କର୍ମମୟ କିଛି ସମୟ ଜୀବନରୁ ଛୁଟି ନିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଜ ଆତ୍ମୀୟଙ୍କ ସହ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିଯାଇପାରନ୍ତି । ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଶାନ୍ତ ପରିବେଶରେ ଧ୍ୟାନସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ଏହି ବିରତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ । ଧ୍ୟାନ ମଗ୍ନ ହେବା ହେତୁ ଆପଣ ନିଜକୁ ନକାରାତ୍ମକତା ରୁ ରୋକିପାରିବେ । ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଣିବା ପାଇଁ ଆଜି ଉତ୍ତମ ସମୟ ଅଟେ। ବ୍ୟାପାରରେ ଲାଭ ହେବ। ଟଙ୍କା ଅସୁଲ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଚାକିରି ପେଶାଲୋକଙ୍କର ପ୍ରମୋଶନ ହୋଇପାରେ। ପିତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ। ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦ- ଉତ୍ସାହର ବାତାବରଣ ରହିବ। ଗୃହସ୍ଥଜୀବନରେ ମିଳାମିଶା ରହିବ।ପ୍ରତିକାର:- ଅସହାୟା ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।

ମୀନ : ଆଜି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ବଢିବ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିବାକୁ ଇଛା ହେବକି ଆପଣ କୋଉଁ ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛନ୍ତି ।ଏହି ପଥରେ ଚାଲି ଆପଣନିଜକୁ ଠିକ ଭାବରେ ବୁଝିପାରିବେ । ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଏକ ସାମାଜିକ ସମାରୋହର ଭାଗ ନେବେ । ଏହି ସମାରୋହର ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ଏହି ସମାରୋହରେ ଯିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗିବ । ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ତାନ ଏବଂ ନିଜର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଳ୍ପ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବିଚାରରେ ଶିଘ୍ର ପରିବର୍ତନ ମାନସିକ ସ୍ଥିରତାରେ ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ। ଆଜି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଆରମ୍ଭ ନ କରିବା ହିତକର। ଯାତ୍ରାରେ ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ।ପ୍ରତିକାର:- ଗାଈକୁ ରୁଟି ଓ ଗୁଡ଼ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.