ଘରୁ ଫୋନ୍ ଆସିଲା ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି..ତଥାପି ଲାଲରେମସିୟାମୀ ଜାପାନର ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିଲେ , ଓ ଭାରତକୁ ଜିତାଇଲେ – ସାରା ବିଶ୍ୱ କରିଲା ପ୍ରଶଂସା

ପରିଶ୍ରମ ତ ସମସ୍ତେ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିବାର ଗର୍ବ କାହାର ଭାଗ୍ୟରେ ମିଳିଥାଏ , ଏହାଠାରୁ ଖୁସିର ବିଷୟ ଆଉ କିଛି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁରେ । ଏହାପାଇଁ ବହୁତ ସାରା ତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ , ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍ କୁ ରବିବାରକୁ ଏଫ୍ ଆଇଏଚ୍ ମହିଳା ସିରିଜ୍ ଫାଇନାଲ୍ସ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଜିତିଥିଲେ । ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଦୁଇ ଦିନ ପୁର୍ବରୁ ପ୍ରଥମ ଟିମ୍ ସଦସ୍ୟ ଲାଲରେମସିୟାମୀଙ୍କ ବାପା ଲାଲଥନସଙ୍ଗା ଜୋଟଙ୍କର ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍ ରେ ନିଧନ ହୋଇଗଲା । ତାପରେ ହିରୋଶିମା ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଲେ , ଭାରତ ତରଫରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ଜାପାନକୁ ୩-୧ ରେ ହରାଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଜିତିଥିଲେ।

 

ଲାଲରେମସିୟାମୀ ମିଜୋରାମ ର କୋଲସିବ ଜିଲ୍ଲାର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି । ସେ ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ଜାପାନ ଘର ଫେରିଆସିଲେ , ଲାଲରେମସିୟାମୀ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଦେଲେ । ଏହି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ସ଼୍ୱାଗତ ଓ ସମ୍ମାନ କରିଥିଲେ ।

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ୍ ରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ୍ ଅଧିନାୟକ ରାଣୀ ରାମପାଲ ତୃତୀୟ ମିନିଟରେ କରିଥିଲେ,  ଏହା ଛଡା ଦୁଇଟି ଗୋଲ୍ ଗୁରୁଜିତ୍ କୌର କରିଥିଲେ।  ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଟିମ୍ ସେମିଫାଇନାଲ୍ ରେ ଚିଲ୍ଲିକୁ ୪-୨ ରେ ହରାଇକରି ଅଲମ୍ପିକ କ୍ୱାଲିଫାୟାର୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ।

 

ଏହି ଜିତ୍ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କରିଥିଲେ , ସେ ଟ୍ୱୀଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଅସାଧାରଣ ଖେଳ , ଶାନଦାର୍ ପରିଣାମ , ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ କି ଏବେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଖେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ କିରଣ ରିଜୁଜୁ ଟ୍ୱିଟ୍ ଜରିଆରେ ଲାଲରେମସିୟାସୀ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାପାଇଁ ଫଇସଲାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.