ତୁଳସୀର ପାଞ୍ଚଟି ପତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ବନ୍ଦ ଦରଜା ଖୋଲିଯିବ, କେବଳ ଏହି ଛୋଟିଆ କାମଟି କରି ଦିୟନ୍ତୁ..

ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କ ଗୃହରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରହିଥାଏ । ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ରେ ଏହାର ବହୁତ ମାନ୍ୟତା ରହିଛି । ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ବ୍ୟବହାର ନା କେବଳ ପୂଜାପାଠ ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ ତା ସହ ଏହା ଅନେକ ପ୍ରକାର ରୋଗ ଦୂର କରିବାରେ ସମର୍ଥ । ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲୋକ ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଆପଣ କଣ ଜାଣନ୍ତି କି ପୂଜାପାଠ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଛଡା ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ଅନ୍ୟ କେତେକ ମହତ୍ଵ ରହିଛି । ଘରେ ଚାଲୁଥିବା ଅସୁବିଧା ରୁ ତୁଳସୀ ର କିଛି ପତ୍ର ଆପଣଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରେ । ବାସ୍ତୁରେ ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ଅନ୍ୟ କିଛି ମହତ୍ଵ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ପାଞ୍ଚଟି ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତୁଳସୀର ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ପତ୍ର କେଉଁ ପ୍ରକାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ।

ଏହି ଅସୁବିଧା ଗୁଡିକରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଇପାରିବ ତୁଳସୀର ଏହି ପାଞ୍ଚ ପତ୍ର

 

ଗୃହରେ କଳହ ହେଲେ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ବହୁତ କାମରେ ଆସେ । ଯେଉଁ ପତିପତ୍ନୀ କିମ୍ବା ଯୋଡି ମାନଙ୍କର ପରସ୍ପର ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ନରହୁଛି ଓ ଛୋଟଛୋଟ କଥାରେ କଳି ହେଉଛି ସେମାନେ ତୁଳସୀର ପାଞ୍ଚଟି ପତ୍ର ସବୁବେଳେ ନିଜ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ , ଲଢେଇ ଝଗଡା ହେବନାହହୀନ ଓ ଶାନ୍ତି ରହିବ ।

 

ଯଦି ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ମନୋକାମନା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତୁଳସୀର ପାଞ୍ଚଟି ପତ୍ର ଏକ ଲାଲ କାଗଜରେ ଗୁଡେଇ ପୂଜାଘରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ ଓ ପ୍ରତ୍ୟେକଦିନ ଏହାର ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ପାତ୍ରଙ୍କୁ ସବୁଦିନ ନିଜର ମନୋକାମନା ଜନାନତୁ , କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିଣାମ ମିଳିବ। ପଇସା କୁ ନେଇ ଥିବା ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

 

ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ଗୃହରେ କୌଣସି ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ବାସ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ କାମ କରିବାକୁ ହେବ , ଶୋଇବା ସମୟରେ ତକିଆ ତଳେ ପାଞ୍ଚଟି ତୁଳସୀ ପତ୍ର ରଖିଦିଅନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ଵାରା ସେଠାରେ ଥିବା ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଚାଲିଯିବେ ।

 

ଏହି କଥା ନିଶ୍ଚିତ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ ଆପଣ ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଉପଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ତାଜା ଥିବ । ପ୍ରତି ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ପତ୍ର ଗୁଡିକ ବଦଳେଇଦେବେ । ଆପଣ ଯେଉଁ ଅସୁବିଧାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଲଗାତର ୨୧ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରନ୍ତୁ । ପତ୍ର ଶୁଖିଗଲେ ସେଗୁଡିକୁ ନଫିଙ୍ଗି ଜଳରେ ପ୍ରବାହିତ କରିଦିଅନ୍ତୁ । କିଛି ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସକାରାତ୍ମକ ଫଳ ମିଳିବ  ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.