କୋହଲି କହିଲେ – ଧୋନୀ ଭାଇଙ୍କୁ ଜଣା ଅଛି କିପରି ଖେଳିବା , ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆମକୁ ସବୁବେଳେ ବିଜୟ ମିଳେ କାରଣ..

ଗୁରୁବାରକୁ ଭାରତ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୧୯ ର ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ତିଜ୍ କୁ ୧୨୫ ରନ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି , କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ଆଉଥରେ ସଙ୍କଟରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା , ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି କହିଲେ କି ଟିମ୍ ର ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ସ୍ଥିତି ହିସାବରେ ଖେଳିବା ଓ ନିଜ ଖେଳକୁ ଚିହ୍ନିବା ସିଖିବା ଉଚିତ୍ ।କୋହଲି ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୭୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ , ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ପରେ ଧୋନୀ ନାବାଦ୍ ୫୬ ରନ୍ କୋହଲି ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଟ୍ରଫି ନେବାପରେ କୋହଲି କହିଲେ କି ମୋତେ ନିଜ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ସହ କିଛି କହିବାର ନାହିଁ , ତାଙ୍କ ନିଜ ମଜବୁତ ଓ ଦୁର୍ବଳତା ହିସାବରେ ତାଳମେଳ ବସିବାକୁ ହେବ , ତାହା ସହ ପିଚ୍ ମୁତାବିକ ଖେଳିବାକୁ ହେବ , ଏହା ମୋର ରଣନୀତି ଅଟେ , ମୁଁ ନିଜ ତରିକାରେ ଖେଳିଥାଏ , ମୁଁ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ରନ୍ ନେଇକରି ଖୁସି ଅଛି , ମୋର ଅଧିକାଂଶ ରନ୍ ଏହିଥିରୁ ଆସିଥାଏ , ଆମକୁ ଦୁଇଟି ମୁସକିଲ୍ ପିଚ୍ ମିଳିଲା , କିନ୍ତୁ ମୁଁ ନିଜ ଯୋଗଦାନରୁ ଖୁସିରେ ଅଛୁ ।

 

କୋହଲି କହିଲେ ମୁଁ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବି ନାହିଁ , ଆମେ କାଲି ହିଁ ନମ୍ବର ୧ ଟିମ୍ ହୋଇଛୁ , ଆମେ ସେହି ପରି ଖେଳିଛୁ , ଓ ଏହା ଜାରି ରଖିବୁ , ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ରୁ ଯେଉଁ ଜିନିଷ ଆମର ପକ୍ଷରେ ଆସିନି କିନ୍ତୁ ଆମେ ତା ସତ୍ତ୍ୱେ ଭଲ କରିଛୁ , ଏହା ମୋର ପାଇଁ ସନ୍ତୋଷଜନକ କଥା ଅଟେ , ଅଧିନାୟକ କହିଲେ କି ଧୋନୀ ଭାଇ ଜାଣନ୍ତି କି ଆମକୁ ମଇଦାନରେ କଣ କରିବା ଦରକାର ।

 

ଯେବେ ଆମର ଖରାପ ଦିନ ହୋଇଥାଏ , ତେବେ ସମସ୍ତେ ଏହି କଥା କହିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି , ଆମେ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ କରିଛୁ , ଧୋନୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏହି କଥା ସତ କି ଯେବେ ଆପଣ ନିଜ ଶେଷ ୧୫-୨୦ ରନ୍ ଦରକାର ତେବେ ସେ ଦେଇଦିଅନ୍ତି  , ତାଙ୍କର ଅନୁଭବ ୧୦ ରୁ ଆଠ ଥର ଆମେ କାମ କରିଛୁ, ତାଙ୍କ କାରଣରୁ ଆମକୁ ଜିତ୍ ମିଳିଛି, ସେ କହିଲେ କି ପାଣ୍ତିଆ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ କରି ଥିଲେ ଓ ଧୋନୀ ଭଲ ପାରି ଶେଷ କଲେ , ଯେବେ ଏହି ଦୁହେଁ ଏହି ପରି ଖେଳିଥାନ୍ତି ତେବେ ଆମକୁ ଭଲ ସ୍କୋର୍ ମିଳିବାର ଆଶା ଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.