କାଲିର ମ୍ୟାଚ ରେ – ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ନିଜକୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଲେ ବିଜୟର ଶ୍ରେୟ – ଦେଖନ୍ତୁ କିଏ ସେ ମହାନ ଖେଳାଳି…

ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ଶାନଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ଦମରେ ଭାରତୀୟ ଟୀମ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ତିଜ ଟିମ୍ କୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ୨୦୧୯ର ୩୪ତମ ମୁକାବଲାରେ ୧୨୫ ରନ୍ ଅନ୍ତରରେ ହରାଇଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଆରମ୍ଭରୁ ଆକ୍ରମକ ଅନ୍ଦାଜରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ କରିଥିଲେ,  ଓ ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ଦମ ରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ୨୬୮ ଟନ୍ କରି ଥିଲେ , ସେମିତି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ତିଜ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଏହାର୍ ଜବାବରେ ମାତ୍ର ୧୪୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।ବିରାଟଙ୍କ ଏହି ଶାନଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ପାଇଁ ମିଳିଲା ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ । ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ପାଇଁ ୮୨ ବଲ୍ ରେ ୭୨ ରନ୍ ଶାନଦାର୍ ପାରି ଖେଳିଥିଲେ।  ସେ ଏହି ପାରିରେ ପ୍ରାୟ ୮ ଟି ଚଉକା ମାରିଥିଲେ ,

 

ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ନେଲା ବେଲେ କହିଲେ କି ଆମର ଟୀମ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଜି ଏମିତି ରହିଛି , ଏଥିରେ ଟିମ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବ ନାହିଁ , ଯେଉଁଠି ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଆସେ ତେବେ ଆମେ କାଲି ନମ୍ବର ୱାନ୍ ଟିମ୍ ହୋଈଯାଇଛୁ , ଆମେ ହକଦାର୍ ଥିଲୁ ଏହାର , କାରଣ ଆମେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛୁ , ଆମେ ଏହାକୁ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ।

 

ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ସହ ଆମେ ସେତିକି ଭଲ କରିନଥିଲୁ , କିନ୍ତୁ ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲୁ , ଏହା ବହୁତ ଖୁସିର କଥା ଅଟେ , ଟୀମ୍ ନିଜର ଯୋଗଦାନ ଦେଇକରି ବହୁତ ଖୁସି ଅଟେ , ଆମେ ଆଜି ବହୁତ ଖରାପ ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲୁ , ୧୫୦ରନ୍ ଆଖପାଖ ନିଜର ୪ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲୁ , କିନ୍ତୁ ଆମେ ୨୭୦ ରନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲୁ , ଆମର ଲୋଅର୍ ମିଡିଲ୍ ଅର୍ଡର ଭଲ ପ୍ରୟାସ ଥିଲା ।

 

ଅନ୍ତିମ ଗେମ୍ ରେ ଆମ ଭଲ ଯୋଜନା କରିନଥିଲୁ , ଓ ତଳ କ୍ରମରେ ବହୁତ ଜଲଦି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ସୁଧାରି ଦେଇଛୁ , ହାର୍ଦ୍ଧିକ୍ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ।  ଏମ୍ ଏସ୍ ଧୋନୀ ଭଲ ଫିନିସ୍ କଲେ , ୨୭୦ ରନ୍ ପିଛା କରିବା ମୁସକିଲ୍ ଥିଲା ,ଆମେ ଆରମ୍ଭରୁ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ଉପରେ ପ୍ରେସର୍ ପକାଇଲୁ ।

ବିରାଟ କୋହଲି କହିଲେ କି ମୋତେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ କୁ କିଛି ବି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ଦରକାର ପଡୁନି, ସେ ନିଜ ତାକତ ଓ ଦୁର୍ବଳତା ଅନୁସାରେ ନିଜକୁ ସମାଯୋଜିତ କରିବାକୁ ହେବ , ଓ ପିଚ୍ ଅନୁସାରେ ଖେଳିବାକୁ ହେବ ।

 

ଏହା ମୋର ଗେମ୍ ଯୋଜନା ଅଟେ । ଓ ନିଜ ତରିକାରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ମୁଁ ସିଙ୍ଗଲ୍ ଓ ଡବଲ୍ ଅଧିକା ଫୋକସ୍ କରୁଛି , ଓ ଏହା ୱାନ୍ ଡେ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକ ବଡ କାରକ ଅଟେ , ଦୁଇଟି ମୁସକିଲ୍ ପିଚ୍ , ଓ ନିଜ ଯୋଗଦାନରୁ ଖୁସି ଅଛି  ଓ ଭବିଷ୍ୟ ରେ ଏମିତି କରିବାରେ ମୁଁ ଟପ୍ପର୍ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.