ଡାଇବେଟିଜ୍ କୁ ମୂଳରୁ ଶେଷ କରିଦେଇଥାଏ ଏହି କ୍ଷମତାଶାଳୀ ଜିନିଷ – ଖାଲି ବ୍ୟବହାର କରିବା ପ୍ରଣାଳୀ ଜାଣି ନିୟନ୍ତୁ..

ଯେପରି ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ଆଜିର ସମୟରେ ପୁରା ଦୁନିଆଁରେ ବହୁତ ସାରା ଲୋକ ଥାନ୍ତି ଯିଏକି ନିଜ ଡାଇବେଟିଜ୍ ରୋଗ ପାଇଁ ଅଧିକା ଚିନ୍ତିତ ରୁହନ୍ତି , ସେ ଲୋକ ନିଜ ଡାଇବେଟିଜ୍ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାପାଇଁ ବଜାରରୁ ନାନାପ୍ରକାର ମହଙ୍ଗା ମହଙ୍ଗା ଔଷଧ ଖାଇଥାନ୍ତି , ଓ ନୁଆ ନୁଆ ତରିକା ଖୋଜିଥାନ୍ତି , ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ନିଜ ଡାଇବେଟିଜ୍ ରୋଗକୁ ଦୂର କରିପାରିବେ , କିନ୍ତୁ ତା ସତ୍ତ୍ୱେ ବି ଡାଇବେଟିଜ୍ ରୋଗକୁ ଜଡରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ , କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଚୀନ ପ୍ରକିୟା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ପ୍ରୟୋଗ କରି ଆପଣ ପୁରୁଣାରୁ ପୁରୁଣା ଡାଇବେଟିଜ୍ ରୋଗକୁ ଜଡରୁ ଶେଷ କରିପାରିବେ ।

 

ଆମେ ଯେଉଁ ପ୍ରକିୟା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ତାହା ମଧ୍ୟରେ ଫାଇବର୍ ଅଧିକା ଥାଏ । ଯାହା ଡାଇବେଟିଜ୍ କୁ ଦୂର କରିବାପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଅଟେ , ଡାଇବେଟିଜ୍ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ମୁଠାଏ ଜଉ ନେବାର ଅଛି, ଓ ସେଥିରେ ଗୋଟେ କପ୍ ପାଣିକୁ ରାତି ସମୟରେ ବତୁରାଇ ରଖିବେ , ଓ ସକାଳୁ ସେହି ପାଣିକୁ ପିଇବାର ଅଛି , ଓ ଭଲ ଭାବେ ସଫା କରି ଖାଇନେବାର ଅଛି , ଏମିତି କରିଲେ ଡାଇବେଟିଜ୍ ରୋଗ ବହୁତ ଜଲଦି ଦୁର ହୋଇଯିବ । ଓ ଏହା ଛଡା ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ସଂବନ୍ଧିତ ରୋଗ ଗୁଡିକ ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.