IAS ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ପଚାରାଯାଇଥିଲା କି ଝିଅ ପିଲାଙ୍କ ସାର୍ଟ ସାର୍ଟରେ କାହିଁକି ପକେଟ ନଥାଏ – ଝିଅଟି ଦେଲା ଏଭଳି ଜବାବ ଯେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ ହେଇଗଲେ …

ଆଜିର ସମୟରେ କାହାକୁ ବି ଚାକିରି କରିବାର ଅଛି ତେବେ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ କ୍ରାକ୍ କରିବା ସମ୍ଭବପର ହୋଇପାରେ ନାହିଁ , ଏମିତି କିଛି ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସହଜ ହୋଇଥାଏ ଓ ଆଉ କିଛି ବହୁତ ହି କଷ୍ଟକର । ଯାହାକୁ କ୍ଲିଅର୍ କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ହାତରେ ନଥାଏ , ଶେଷରେ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କଣ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥାଏ , କାରଣ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିବା ଲୋକେ ବହୁତ ହିଁ ଏମିତି ହୋଇଥାନ୍ତି ଯିଏକି ତାଙ୍କୁ ଅସଫଳତା ହାତ ଲାଗିଥାଏ | ଏହି ସମୟରେ ମନ ସ୍ଥିତି ଜାଣିବାପାଇଁ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ନେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କିଛି ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ କରିତାଃଏ ,ଯାହା କେଉଁଠି ବି ପଢା ହୋଇନଥିବ , ଏହିପରି ପ୍ରଶ୍ନ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଆଇ କ୍ୟୁ ଟେଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ପଚାରାଯାଇଥାଏ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ସିଚୁଏସନ୍ ଅନୁସାରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିପାରିବେ , ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ପଚାରାଯାଇଥିବା କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ବିଷୟରେ , ଯାହାକୁ ଉତ୍ତର ଦେବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚତୁରତା ସହ ନିଆଯାଇଥାଏ ।

 

ପ୍ରଶ୍ନ : ପେଙ୍ଗିବନ ପକ୍ଷୀର ନିବାସ ସ୍ଥାନ କେଉଁଠି ଅଟେ ?

ଉତ୍ତର : ପେଙ୍ଗିବନ ପକ୍ଷୀର ନିବାସ ସ୍ଥାନ ଆଣ୍ଟାଲଟିକା ଦକ୍ଷିଣ ଧ୍ରୁବ ରେ ସ୍ଥିତ ଅଛି ,

ପ୍ରଶ୍ନ : ଏମିତି କେଉଁ ଜାଗା ଅଛି ଯେଉଁଠି ୧୦୦ ଲୋକ ଆସିଗଲେ ୧୦୧ ଜଣ ଫେରିଆସିପାରିବେ

ଉତ୍ତର : ବାହାଘରରେ ଯଦି ୧୦୦ ଜଣ ବରଯାତ୍ରୀ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ୧୦୧ ଜଣ ଲୋକ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ଫେରିବେ ।

 

ପ୍ରଶ୍ନ- ଝିଅ ପିଲାଙ୍କ ସାର୍ଟ ରେ ପାକେଟ କାହିଁକି ନଥାଏ ?
ଉତ୍ତର – ଝିଅ ପିଲାଙ୍କ ସାର୍ଟ ରେ ପାକେଟ ନଥିବାର କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତା ,ଯଦି ଝିଅ ପିଲାଙ୍କ ସାର୍ଟ ରେ ପକେଟ ରହିବ ତେବେ କିଛି ନ କିଛି ରଖିବେ ,ଯାହା ଫଳ ରେ ସେମାନଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତା ରେ ଫିକା ପଡିଯିବା ,ସେଠି ପାଇଁ ଝିଅଙ୍କ ସାର୍ଟ ରେ ପକେଟ ନାହିଁ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉତ୍ତର ଭଲ ଲାଗୁଚି ତେବେ ଅନ୍ୟ ମାନକୁ ସେୟାର କରି ଦେଖାନ୍ତୁ ଓ ଆମକୁ ଲାଇକ ଓ ସେୟାର କରନ୍ତୁ | ଧନ୍ୟବା

Leave a Reply

Your email address will not be published.