ଡାଇବେଟିଜ୍ ଓ ବ୍ଲଡ୍ ପ୍ରେସର୍ ରୋଗକୁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଆଳୁ , ଖାଇବାର ସଠିକ୍ ତରିକା ଜଣାଥିବା ଦରକାର…

ଭାରତରେ ମିଳୁଥିବା ପରିବା ମଧ୍ୟରୁ ଆଳୁ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ମିଳିଥାଏ , ଏଥିରେ ଗୁଣର ଭଣ୍ତାର ଅଛି , ଆଳୁରେ ଯେ କୌଣସି ପରିବା ମିଶାଇକରି ସହଜରେ ବନା ହୋଇଥାଏ , ଏହା ଯେତିକି ଶସ୍ତା ମିଳିଥାଏ , ତାହାର ବିପରିତ ଗୁଣର ଭଣ୍ତାର ଅଟେ ,ଆଳୁରେ କାଲସିୟମ୍ , ଆଇରନ୍ , ଭିଟାମିନ୍ ବି ତଥା ସସ୍ଫୋରସ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ହୋଇଥାଏ , ଆଳୁ ଖାଇଲେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଥାଏ , ଆଳୁ ଦ୍ୱାରା ଲମ୍ବା ଆୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଞ୍ଚିପାରିବ , ଆଳୁରେ ଭିଟାମିନ୍ ବହୁତ ହୋଇଥାଏ , ଏହାକୁ ମିଠା କ୍ଷୀରରେ ବି ମିଶାଇକରି ପିଆ ଯାଇପାରିବ , ଆଳୁର ସହିତ ଗରମ ଅଙ୍ଗାର ସହ ପୋଡି ଖାଇଲେ ଏହା ଅଧିକ ଗୁଣକାରୀ ହୋଇଥାଏ , ଏହାର ଚୋପା ସହିତ ପାଣିରେ ମିଶାନ୍ତୁ , ଓ ସିଝାନ୍ତୁ ଓ ଏହାକୁ ସିଝାଇ ଖାଆନ୍ତୁ ,

 

ଏହାକୁ ଦୁଇ ତିନି ଦିନ ଆଳୁକୁ ସିଝାଇକରି ଚୋପାକୁ ସହିତ କିଛି ଦହି ସହିତ ଖାଆନ୍ତୁ , ଏହା ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଆହାର ପରି କାମ କରିଥାଏ , ଆଳୁରୁ ମୋଟାପା ବଢିଥାଏ , ଆଳୁକୁ ନେଇକରି ରାଗ ମସଲା , ଘିଅ ଆଦି ଖାଇଥାନ୍ତୁ , ତାହାର ଚିକଣା ଅଂଶ ଯୋଗୁଁ ମୋଟାପା ବଢିଥାଏ। ଆଳୁକୁ ସିଝାଇକରି କିମ୍ବା ଗରମ ବାଲିରେ ରଖିକରି ଖାଇଲେ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ , ଆଳୁର ଚୋପାକୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଫିଙ୍ଗିଦିଅନ୍ତି , ଯେବେ ଚୋପା ଖାଇଲେ ଅଧିକ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ , ଯେଉଁ ପାଣିରେ ଆଳୁକୁ ସିଝାଇଥିବେ ସେ ପାଣିକୁ ପକାନ୍ତୁ ନାହିଁ , ବରଂ ସେହି ପାଣିରେ ଆଳୁର ରସ ବନାଇ ଦିଅନ୍ତୁ , ଏହି ପାଣିରେ ମିନେରାଲ୍ ଓ ଭିଟାମିନ୍ ବହୁତ ହୋଇଥାଏ ।ଆଳୁକୁ ପେଷିକରି ଏହାର ରସ ବାହାରକରି ଗୋଟେ ଚାମଚ ଖୁରାକି ହିସାବରେ ଚାରିଥର ସବୁଦିନ ପିଅନ୍ତୁ , ଛୁଆଙ୍କୁ ବି ପିଆନ୍ତୁ , ଏହା ରୋଗରୁ ବଞ୍ଚିପାରିବେ , କଞ୍ଚା ଆଳୁକୁ ଚୋବାଇକରି ଏହାର ରସକୁ ପିଇଲେ ବହୁତ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ ।

 

ଯେଉଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ନାଗରେ ଅମ୍ଲତା ଖଟ୍ଟାପନ ଅଧିକତା ହୋଇଥାଏ , ଯାହା ଆମ୍ବିଲି ହାକୁଟି ଆସିଥାଏ , ବାୟୁ ଅଧିକା ହୋଇଥାଏ , ଏଥିପାଇଁ ଅଙ୍ଗାରରେ ଆଳୁକୁ ଖାଇଲେ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ରକ୍ତପିତ୍ତ ରୋଗରୁ କଞ୍ଚା ଆଳୁ ଖାଇଲେ ବହୁତ ଫାଇଦା ହୋଇଥାଏ , ସବୁଦିନ ସକାଳୁ ଗୋଟେ କଞ୍ଚାଆଳୁ ଖାଆନ୍ତୁ , ତାହା ପରେ ଗରମ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ , ଡାଇବେଟିଜ୍ ଆଳୁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ କରିଦିଏ । ଏହା ପାଇଁ କଞ୍ଚା ଆଳୁକି ପାଣିରେ ମିଶାଇ ତାହାକୁ ବତୁରାଇ ରଖିବାକୁ ହେବ , ଓ ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଇବାର ଅଛି , ଏହି ପ୍ରକିୟା ଏବେ ବହୁତ ଲୋକ ଠିକ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ,

 

କେବେ କେବେ ଖଣ୍ତିଆ ହେଇସାରିଲା ପରେ ସେହି ଜାଗା ନିଳ ପଡିଯାଏ , ନୀଳ ପଡିଥିବା ସ୍ଥାନରେ କଞ୍ଚା ଆଳୁ ପେଷିକରି ଲଗାନ୍ତୁ , ଶରୀରରେ କେଉଁଠି ଜଳିଯାଇଥିଲେ , ବୟସ ଦାଗ ହେଉ କିମ୍ବା କେଉଁ ତ୍ୱଚା ରୋଗ ହେଇଥାଉ କଞ୍ଚା ଆଳୁର ରସକୁ ବାହାରକରି ଲଗାଇଲେ ଫାଇଦା ହୋଇଥାଏ , ଭଜା ହୋଇଥିବା ଆଳୁ କବ୍ଜ ଓ ଅନ୍ତ ନାଡିକୁ ସଜାଡିଥାଏ , ଆଳୁରେ ପୋଟାସିୟମ୍ ସାଲଟ୍ ହୋଇଥାଏ , ଯାହା ଅମ୍ଲା ପିତ କୁ ରୋକିଥାଏ । ଚାରିଟି ଆଳୁକୁ ସେକି ଦିଅନ୍ତୁ , ଓ ତାହାର ଚୋପା ବାହାର କରି ଲୁଣ, ଲଙ୍କା ମିଶାଇକରି ସବୁ ଦିନ ଖାଆନ୍ତୁ , ଏଥିରୁ ଗଣ୍ଠି ଠିକ୍ ହୋଇଯାଏ ,

 

ପଥରି ହେଲେ ଆଳୁ ଖାଇଲେ ବହୁତ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ , ପଥରି ରୋଗର କେବଳ ଆଳୁ ଖୁଆଇକରି ଅଧିକ ପାଣି ପିଆନ୍ତୁ  ଏହା ଦ୍ୱାରା ପଥରି ରୋଗ ଠିକ୍ ହୋଇପାରେ , ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ରୋଗୀ ବି ଆଳୁ ଖାଆନ୍ତୁ , ଆଳୁକୁ ପେଷିକରି ନିଜ ତ୍ୱଚାରେ ଲଗାନ୍ତୁ , ରଙ୍ଗ ଗୋରା ହୋଇଯିବ , କଞ୍ଚା ଆଳୁରେ ପଥରରେ ଘସିକରି ସକାଳ ସଂନ୍ଧ୍ୟାରେ କାଜଲ୍ ଲଗାଇଲେ ୫ ରୁ ୬ ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ଜଳା ଓ ୪ ବର୍ଷର ଫୁଲିବା ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସଫା ହୋଇଯାଏ । ଆଳୁର ରସ କ୍ଷୀର ପିଉଥିବା ବଡ ପିଲାଙ୍କୁ ପିଆଇଲେ ମୋଟା ତାଜା ହୋଇଯାଆନ୍ତି , ଆଳୁର ରସରେ ମହୁ ମିଶାଇ ପିଇପାରିବେ , ଆଳୁ କୁକୁଡାର ଚିଆଁଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରୋଟିନ୍ ହୋଇଥାଏ , ସୁଖିଲା ଆଲୂରେ ୮,୫ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରୋଟିନ୍ ହୋଇଥାଏ , ଆଳୁର ପ୍ରୋଟିନ୍ ବୁଢା ଲୋକଙ୍କୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି

Leave a Reply

Your email address will not be published.