June 19, 2024

Odia Express

News For Public

ଶାସ୍ତ୍ରନୁସାରେ ଏମିତି ଲକ୍ଷଣ ବାଲା ପୁରୁଷଙ୍କ ବିନା ବୁଝି ବିଚାରୀ ବିବାହ କରିବା ଉଚିତ୍ – ଆଜି ହିଁ ଜାଣିନିଅନ୍ତୁ ଏହି ବିଷୟରେ..

ସ୍ତ୍ରୀ କିମ୍ବା ପୁରୁଷ ଦୁହେଁଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହରେ ସଂବନ୍ଧ ବାନ୍ଧିବା ଏକ ବଡ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇଥାଏ , ଏହା ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ଏକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇଥାଏ , ଏଥିପାଇଁ ବିବାହ ସହ ଏହି ଉପଯୋଗିତା ଓ ଜୀବନରେ ତାହାର ମହତ୍ତ୍ୱ କୁ ଦେଖିକରି ଘର ପରିବାରରେ ଏହି କଥାକୁ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି କି ତାଙ୍କର ସନ୍ତାନ ବିବାହ ଏପରି ଏକ ବ୍ୟକ୍ତି ସହ ହୋଇଯାଊ ଯିଏ ତାଙ୍କର ସନ୍ତାନଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଦେଇପାରୁ , ଓ ତାହାର ଯତ୍ନ ନେଇପାରୁ । ବିବାହ ପାଇଁ ଏକ ସଂସ୍କାରିକ ସ୍ତ୍ରୀର ବିଶେଷ୍ୱତା ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ଅନୁସାରେ କହିସାରିଛୁ , ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ପୁରୁଷ ଶରୀର ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ଲକ୍ଷଣ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାତ କରାଇବୁ , ଯାହାର ଆଧାରରେ କୁହାଯାଇପାରିବ କି ଏକ ସଠିକ୍ ସ୍ୱାମୀ କିପରି ହୋଇପାରିବ , ଏମିତିରେ ପୁରୁଷ ସାଙ୍ଗେ ଆଖି ମୁଜି ବିବାହ କରିନେବା ଉଚିତ୍ ।

 

ଏମିତି ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ସକାଳୁ ଜଲଦି ଉଠିବାର ବିଶ୍ୱାସ ରଖୁଥିବ , ସେମିତି ଶାରରୀକ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ସଠିକ୍ ହେଉ , ତେବେ ଏମିତି ବ୍ୟକ୍ତି ସହ ବିବାହ କରିବା ଉଚିତ୍ ହୋଇଥାଏ , ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଶାରରୀକ ଶ୍ରମ କରିବାରେ କେବେ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରୁନଥିବ , ଓ ପରିଶ୍ରମୀ ହୋଇଥିବ , ଏମିତି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ବିବାହ କରିନେବା ଉଚିତ୍ ହୋଇଥାଏ ।

 

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପରିବାରର ସହ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଥିବ , ନିଜ ବାପା ମା ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରୁଥିବ , ସେ ଏକ ଭଲ ସ୍ୱାମୀ ହୋଇପାରେ , ଏମିତିରେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଯାହା କହିବାରେ ଶୁଣିବାରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥାଏ । ସେ ଏକ ଭଲ ଜୀବନସାଥୀ ହୋଇପାରିବ , କାରଣ ସେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀର ଅସୁବିଧାକୁ ବୁଝିପାରିବ , ଓ ସବୁ ଅସୁବିଧାକୁ ବୁଝାଇବାରେ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ।

ଏମିତିରେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ସଂବନ୍ଧକୁ ଅଧିକା ଭୌତିକବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଘେରେଇହୋଇଥାଏ , ଏମିତିରେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଭଲ ଜୀବନସାଥୀ ହୋଇପାରେ ନାହିଁ , ଏମିତିରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେତେ ସଫଳ କିମ୍ବା ଧନବାନ ହୋଇଯାଊ , କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେ ନିଜର ପ୍ରକୃତି ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଚର୍ଚ୍ଚା ନିଜେ କରିଥାଏ ତେବେ ସେ ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରକୃତିର ହୋଇଥାଏ , ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ସବୁ ମଣିଷଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇଥାଏ , ସେ ଛୋଟ ହେଉ କିମ୍ବା ବଡ , ସେ ଜଣେ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ସ୍ୱାମୀ ବୋଲି ପରିଭାସିତ ହୋଇଥାଏ , କେବେ କେଉଁ କାୟର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ସେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ଆଣିପାରେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *