December 3, 2023

Odia Express

News For Public

ସ୍ଵାମିଙ୍କୁ ଜୀବନସାରା ଖୁସିରେ ରଖନ୍ତି ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ଏଥିରେ ଅଛିକି?

1 min read

ବନ୍ଧୁଗଣ ବିବାହର ସମ୍ପର୍କ ବହୁତ କୋମଳ ହୋଇଥାଏ । ଏଥିରେ ଅନେକଥର ଲୋକେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ହେବାନିମନ୍ତେ ଗୋଟିଏ ଛାତତଳେ ଅନେକ ବର୍ଷ କଟେଇ ଦିଅନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଅନେକ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥାଏ । ଏମାନଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ରୋମାନ୍ସ ଓ ପ୍ରେମ ମରିଯାଇଥାଏ ଓ ଏମାନେ ଏକ ରୋବଟ ଭଳି ନିଜର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଜୀବନ କଟେଇବାରେ ଲାଗନ୍ତି । ଯଦିଓ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ସହ ଏପରି ହୋଇନଥାଏ । କିଛି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଏପରି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯାହାର ସାଥି ତାଙ୍କର ବହୁତ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତି , ତାଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ବୁଝିପାରନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କୁ କେବେ ଦୁଃଖ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣଙ୍କୁ କେତେ ଅଧିକ ଖୁସି ରଖନ୍ତି ଏ ତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରାଖୀ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଏପରି ନାମ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୁସିରେ ରଖନ୍ତି । ଏହି ନାମର ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ପୁରୁଷ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଭାବନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ନାମଗୁଡିକ କଣ

ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ରଖନ୍ତି ବହୁତ ଖୁସିରେ

A ନାମର ଝିଅମାନେ – A ନାମର ଝିଅମାନେ ନିଜର ସମ୍ପର୍କ ନେଇ ବହୁତ ସିରିଅସ ରୁହନ୍ତି । ଏମାନେ ଠାରେ କାହାକୁ ହୃଦୟସହ ନିଜର କରିନିଅନ୍ତି ତ ପୁଣି ତାଙ୍କ ସାଥି ଅନେକ ଜନ୍ମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଅନ୍ତି । ଏହି ନାମର ପତ୍ନୀ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ପତିବ୍ରତା ପତ୍ନୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ସ୍ଵଭାବ ବହୁତ ଯତ୍ନବାନ ହୋଇଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଏମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଛୋଟ କଥା ମଧ୍ୟ ଖୁବ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝିପାରନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆବଶ୍ୟକତାର ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତି । ଏମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ମୁଖରେ ଉଦାସଭାବ ଦେଖିପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ନିଜର ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଦ୍ଵାରା ସବୁବେଳେ ସ୍ଵାମିଙ୍କୁ ହସେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ଏହି ନାମର ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ପୁରୁଷ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ଭାବନ୍ତି ।

K ନାମର ଝିଅମାନେ – ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ ବହୁତ ରୋମାଣ୍ଟିକ ସ୍ଵଭାବର ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ପ୍ରତି ବହୁତ ସଚ୍ଚୋଟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏମାନେ ଜିନର ସ୍ଵାମିଙ୍କୁ କୌଣସି ରାଜା ମହାରାଜା ଭଳି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ଵାମୀ ସବୁକିଛି ଅଟନ୍ତି । ଏହିନାମର ଝିଅମାନେ ସବୁବେଳେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ରକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି । ସ୍ଵାମିଙ୍କୁ କୌଣସି ବିପଦରେ ପଡିବାକୁ ଦେଇନଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ଯିଯର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ନିନ୍ଦା ଅପବାଦ ଶୁଣିବ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମିଙ୍କୁ ନେଇ ବହୁତ ରକ୍ଷାତ୍ମକ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କର ଏହି ସୁଗୁଣ ଯୋଗୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ କେବେ ଉଦାସ ହୋଇନଥାନ୍ତି ଓ ସର୍ବଦା ଖୁସିରେ ରହନ୍ତି ।

P ନାମର ଝିଅମାନେ – ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଜୀବନ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ କିଛି ଏପରି ହୋଇଥାଏ ଯେ ଏମାନେ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ସହ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାରର ବନ୍ଧନରେ ଛନ୍ଦିହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ପରସ୍ପର ସହ ସବୁବେଳେ ଯୋଡିହୋଇ ରହେ । ଏମାନଙ୍କୁ କେହି ଚେଷ୍ଟା କରି ମଧ୍ୟ ଅଲଗା କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏମାନଙ୍କର ପରସ୍ପର ସହ ଭାବନାତ୍ମକ ସମ୍ପର୍କ ବହୁତ ଦୃଢ ହୋଇଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଏମାନେ ସାରା ଜୀବନ ପରସ୍ପର ସହ ବିନା ଅସୁବିଧାରେ ଓ ପ୍ରେମର ସହ ରହନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *