June 19, 2024

Odia Express

News For Public

ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଧିକ ମୋଟା କହି ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନଥିଲେ – ଏବେ ୩୦୦ ରନ ଏକା କୁଟିଦେଲେ ଆଉ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ରଚିଦେଲେ ଇତିହାସ – ଦେଖନ୍ତୁ କିଏ ସେ ମହାନ ଖେଳାଳି…

ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିର ୬ତମ ରାଉଣ୍ତରେ ମୁମ୍ବାଇ ସାମ୍ନାରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଟିମ୍ ଥିଲେ । ଦୁହେଁ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇର ୱାନଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହି ମୁକାବଲା ଖେଳାଯାଈଥିଲା,  ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଅଧିନାୟକ ଅଙ୍କିତ୍ ରାଜପୁତ୍ ଟସ୍ ଜିତିକରି ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ କରିଥିଲେ , ତାଙ୍କର ଟିମ୍ ଶାନଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ କରି ୮ ୱିକେଟ୍ ରେ ୬୨୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ , ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ୨୦୩ ରନର ସବୁଠାରୁ ବଡ୍ ପାରି ଖେଳିଲେ । ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସରଫରାଜ୍ ଖାନ୍ ଏହି ମୁକାବଲାରେ ତୃତିୟ ଶତକ ଲଗାଇଲେ , ଟିମ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ଖରାପ ଖେଳିଲେ , ୧୨୮ ରନ୍ ରେ ୪ ଟି ୱିକେଟ୍ ପଡିବା ପରେ ସରଫରାଜ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ଆସିଲେ , ସେ ସେହି ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ ହେବାଯାଏଁ ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିଲେ ।

ସେ ୩୯୧ ଟି ବଲ୍ ରୁ ୮ ଟି ଛକା ଓ ୩୦ ଟି ଚଉକା ସାହାଯ୍ୟରେ ୩୦୧ ରନ୍ ବନାଇ ନାବାଦ୍ ରହିଲେ , ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ପଟୁ ସେ ଛକା ଲଗାଇବା ଭଳି ସେ ନିଜର ତୃତୀୟ ଶତକ ପୁରା କଲେ , ଏହି ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ୱିକେଟ୍ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସ୍କୋର୍ ୧୫୫ ରନ୍ ଥିଲା , ମୁମ୍ବାଇ ପ୍ରଥମ ପାରିରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ରେ ୬୮୮ ରନ୍ କରିଥିଲେ , କିନ୍ତୁ ମୁକାବଲା ଡ୍ର ରହିଥିଲା,  ପ୍ରଥମ ପାରିର ବୃଦ୍ଧି ବଢାଇବାପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଅଙ୍କ ମିଳିଲା , ତଳ କ୍ରମର ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ ତୃତୀୟ ଶତକ ବନାଇବାରେ ସରଫରାଜ୍ ଖାନ୍ ଭଲ ସାଥି ନିଭାଇଲେ , ୱିକେଟ୍ କିପର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଦିତ୍ୟ ତାରେ ୯୭ ରନ୍ ପାରି ଖେଳି ଅଲରାଉଣ୍ତର୍ ମୁଲାନି ବ୍ୟାଟ୍ ରୁ ୬୫ ରନ୍ ବାହାରିଲା , ଏହି କାରଣରୁ ସରଫରାଜ୍ ନିଜର ଶତକ ପୁରା କଲେ , ଅଧିନାୟକ ସିଦ୍ଧେଶ ଲାଡ ବି ୯୮ ରନ୍ ର ପାରି ଖେଳିଲେ ।

ସରଫରାଜ୍ ଖାନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଟିମ୍ ର ଭାଗରେ ରହିସାରିଛନ୍ତି , ସେ ତଳ କ୍ରମରେ ଆସିକରି ବିସ୍ପୋଟକ ପାରି ଖେଳିଛନ୍ତି , ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କୁ ଅଧିକା ଓଜନ ହୋଇଥିବା ହେତୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ୍ ଇଲେଭେନରେ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ , ଏହି କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୬ ରେ ୨୧୨ ରନ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ବନାଇବା ପରେ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହିଁ ଖେଳିବାର ମଉକା ଥିଲା,  ଏବେ ସେ କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ୍ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି , ଓ ଏହି ଆଇପିଏଲ୍ ଟିମ୍ ତାଙ୍କ ବିସ୍ପୋଟକ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗର ନମୁନା ଦେଖିବାକୁ ଆଶା କରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *