December 8, 2023

Odia Express

News For Public

ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କ ଶରୀରର ଏହି ଅଙ୍ଗ ବଡ ହୋଇଥାଏ ସେମାନେ ହୋଇଥାନ୍ତି ବହୁତ ହିଁ …

ଆମର ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇକରି ବହୁତ କଥା କୁହାଯାଇଛି ଓ କୁହାଯାଇଛି କି ଯେଉଁ ଘରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ସମ୍ମାନ ହୋଇଥାଏ ସେହି ଘରେ ଦେବୀ ଦେବତାଙ୍କ ନିବାସ କରିବା ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । କାରଣ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଅବତାର ବୋଲି ମାନାଯାଉଛି , ଏଥିପାଇଁ କେଉଁ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ , ଓ ଦେଖାଗଲେ ତାହାର ସ୍ଥାନ ପୁରୁଷଙ୍କ ଆଗରେ ହୋଇଥାଏ । ପୁରାଣରେ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତାରରେ ବର୍ଣ୍ଣନ କରାଯାଇଛି ଓ କୁହାଯାଇଛି କି ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଙ୍ଗକୁ ଦେଖିକରି ପତ୍ତା ଲଗାଯାଇପାରିବ କି କେଉଁ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଓ ପରିବାର ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ହୋଇପାରେ , ଓ କିଏ ନୁହେଁ , କିଛି ସ୍ତ୍ରୀମାନେ ଏପରି ହୋଇଥାନ୍ତି ଯେବେ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ହୋଇଥାଏ , ତେବେ ତାଙ୍କ ଘର ଖୁସିରେ ଭରିଯାଇଥାଏ , ପରିବାରର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯାଏ ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମହିଳାଙ୍କ ଶରୀର ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା କିଛି ଅଙ୍ଗଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଆଗକୁ କହିବୁ , ଯାହାଙ୍କ କାରଣରୁ ସେ ଭାଗ୍ୟଶାଳି ହୋଇଥାନ୍ତି , ତାଙ୍କର କାରଣରୁ ଘରେ ଧନ ସଂମ୍ପତ୍ତିର ଆଗମନ ହୋଇଥାଏ । ଓ ପରିବାରରେ ସମୃଦ୍ଧି ଆସିଥାଏ , ଆପଣ ବି ଦେଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯଦି ଏହି ଗୁଣ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଅଛନ୍ତି କିଛି ମହିଳାଙ୍କ ଅଙ୍ଗ ସାମାନ୍ୟ ବଡ ହୋଇଥାଏ ଏମିତି ମହିଳା ଦେଖିବାକୁ ତ ସୁନ୍ଦର ଲାଗନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏମିତି ମହିଳାଙ୍କ ଅଙ୍ଗ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ମାଇନା ରଖେ । ଗରୁଡ ପୁରାଣ, ସମୁଦ୍ର ପୁରାଣ, ଓ ଭବିଷ୍ୟ ପୁରାଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ଓ ପୁରୁଷଙ୍କ ଅଙ୍ଗର ବିଷୟରେ ବିସ୍ତାରରେ କୁହାଯାଇଛି , କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଅଙ୍ଗବାଲା ପୁରୁଷ କିମ୍ବା ମହିଳା ପରିବାର ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ , ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିବାର ଅଛି , ଅଙ୍ଗକୁ ଦେଖିକରି ଆମେ ବ୍ୟକ୍ତିର ବର୍ତ୍ତମାନ ଓ ଭବିଷ୍ୟ ବିଷୟରେ ସବୁ କିଛି ପତ୍ତା କରିପାରିବା , ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କେଉଁ ଅଙ୍ଗ ଭାଗ୍ୟଶାଳି ହୋଇଥାଏ ।

ବଡ ଆଖି : ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କ ବଡ ଆଖି ହୋଇଥାଏ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଏ କି ସେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି , ଓ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକା ଭରସା କରିଥାନ୍ତି , ଓ କୁହାଯାଇଛି କି ଏମିତି ମହିଳା ଯେଉଁ ଘରେ ବିବାହ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ସବୁବେଳେ ଧନର ବର୍ଷା ହୋଇଥାଏ , ଏହି ମହିଳା ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି , ଏମିତି ମହିଳା ନିଜ ସ୍ୱାମୀ କୁ କେବେ ଧୋକା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଲମ୍ବା ବାଳ : କୁହାଯାଏ କି ଲମ୍ବା ବାଳ ଥିବା ମହିଳା ମାନେ ନିଜ ପରିବାର ପାଇଁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟଶାଳି ହୋଇଥାନ୍ତି , ଯଦି ଆପଣ କେବେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଫଟୋ ଦେଖିଥିବେ ତେବେ ଦେଖିଥିବେ କି ତାଙ୍କର ବାଳ ସବୁବେଳେ ଲମ୍ବା ହୋଇଥାଏ , ଓ ଏମିତି ମହିଲାଙ୍କୁ ବିବାହ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କେବେ ଧନର ଅଭାବ ଅନୁଭବ କରେ ନାହିଁ ।

ଲମ୍ବା ଆଙ୍ଗୁଠି : ଲମ୍ବା ଆଙ୍ଗୁଠି ଥିବା ମହିଳାମାନେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହୋଇଥାନ୍ତି , ଓ ତାଙ୍କର ପଢିବା ଲେଖିବାରେ ବହୁତ ସଉକ ଥାଏ , ଏମିତି ମହିଳାମାନେ ଯଦି ପଇସା ଧରାଇଦିଆଯାଏ ତେବେ ପଇସା କେବେ ବ୍ୟର୍ଥଯାଏ ନାହିଁ , ଏମାନଙ୍କ ପଇସା ଦୁଇ ଗୁଣା କରିବାର ଗୁଣ ଅଛି , ଓ ଏହି ମହିଳା ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କେବେ ନିରାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ , ପଇସାର ମୁଲ୍ୟ ଏମାନେ ଭଲ ଭାବେ ବୁଝିପାରନ୍ତି ।

ଲମ୍ବା ନାକ : ଲମ୍ବା ନାକ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ଶାନ୍ତ ସ୍ୱଭାବର ହୋଇଥାନ୍ତି , ଏମାନେ ଯେ କୌଣସି ବିପଦ ସମୟରେ ଶାନ୍ତିରେ ବୁଝାମଣା କରିଥାନ୍ତି , ଏମିତି ମହିଳା ପଇସା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି , ଓ ଏମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା ପଇସା କେବେ ବ୍ୟର୍ଥ ଯାଏ ନାହିଁ ।

ଲମ୍ବା ଗଳା : ଯଦି ଗ୍ରନ୍ଥରକଥା ମାନିବା ତେବେ ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କ ବେକ ଲମ୍ବା ହୋଇଥାଏ ସେମାନେ ବହୁତ ଖୁସିମିଜାଜର ହୋଇଥାନ୍ତି , ଓ କୁହାଯାଏ କି ଯଦି କେଉଁ ମହିଳାର ବେକ ଲମ୍ବା ଅଛି ତେବେ ଘରେ ଖୁସି ହିଁ ଖୁସି ଆଣିଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *