June 19, 2024

Odia Express

News For Public

ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ – ସ୍ତ୍ରୀକୁ ସ୍ୱାମୀ ପଚାରିଲେ ମୋତେ ଲଟେରି ଲାଗିଛି, ତୁମେ କଣ କରିବ , ସ୍ତ୍ରୀ ଜବାବ୍ ଦେଲା କି ମୁଁ…

ଆଜି କାଲିକା ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଛନ୍ତି , ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକେ ଚିନ୍ତାକୁ ଦୁର କରିବାକୁ ଯାଇ ନାନାପ୍ରକାରର ତରିକା ଆପଣାଇଥାନ୍ତି , ଏହି କଥା ସତ କି ଆମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଚିନ୍ତା ହାନି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ,  ଯାହାର କାରଣରୁ ଆମେ ହସିବା ବି ଭୁଲିଯାଉ , ଏତିକି ନୁହେଁ ଆମକୁ ମନେ ବି ରହେନି କି ଆମେ କେବେ ଖୋଲିକରି ହସିଥିଲେ,  ହସିବା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ମେଡିସିନ୍ ପରି କାମ କରେ , ସେମିତି ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଏକ ମନୋରଞ୍ଜନର ସାଧନ ହୋଇସାରିଛି , ଯାହାର ଜରିଆରେ ଲୋକେ ମନୋରଞ୍ଜନ ହୁଅନ୍ତି, କହିଦେବୁ କି ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଆମେ କିଛି ଚୁଟକୁଲା ନେଇକରି ଆସିଛୁ,  ଯାହା ଆପଣ ହସିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ , ଏହାକୁ ପଢିଲେ ଆପଣ ହସି ହସି ବେଦମ୍ ହୋଇପାରନ୍ତି ଆସନ୍ତୁ ନଜର ପକାଇବା ସେହି ଚୁଟକୁଲା ଉପରେ ।

୧) ମା : ଝିଅ ଏତେ ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ଲଗାଇ କେଉଁଆଡେ ଯାଉଛୁ ,

ଝିଅ : ମା କଲେଜ୍ ଯାଉଛି , ମା : ଝିଅ ତୋତେ କେଉଁ ପୁଅ ପସନ୍ଦ ଲାଗୁଛି କି ? ଝିଅ ଖୁସି ହୋଇ : ହଁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଅଛି । ମା : ତେବେ ସେହି କମିନାକୁ କହିଦେ କି ତୋର ବାହାଘର ସେହି ବର୍ମାଜୀଙ୍କ ପୁଅ ସହ ହେବ ।

୨) ଆଜି ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପପୁ ମନରେ ଏକ ତୋଫାନୀ କଥା ମନକୁ ଆସିଲା , ଆଜି କିଛି ତୋଫାନୀ କରିବା । ସାଇକେଲ୍ ବାହାର କଲା , ଓ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଭରିଲା,  ଏଥିରେ ହସିବାର କଣ ଅଛି ସାଥିରେ ସେ ବୋତଲ ନେଇକରି ଯାଇଥିଲା ।

୩) ଝିଅ ଘର ଲୋକ ବାହାଘର୍ ପାଇଁ ଦେଖି ଆସିଥିଲେ,  ବାପା : ପୁଅ , ଝିଅ ଘର ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ କିଛି ବଡ ବଡ କଥା କହିବୁ , ସେମାନେ ଆସୁ ଆସୁ , ପୁଅ : ବାପା ଚାବି ଦେବ ତ ଟ୍ରେନ୍ ଖରାରେ ଠିଆ ହୋଇଛି , ଭିତରେ ରଖିଦେବି , ବାପା ବେହୋସ୍ ।

୪) ସ୍ତ୍ରୀ :ଶୁଣ ! ଆଜିର ଦିନରେ ମୋତେ ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥିଲ ନା  ? ସ୍ୱାମୀ : ମନେ ନାହିଁ । ସ୍ତ୍ରୀ : ମନେ ଅଛି ମୁଁ କଉ କଲର୍ ଶାଢି ପିନ୍ଧିଥିଲି । ସ୍ୱାମୀ : ନାଁ ସ୍ତ୍ରୀ : ତୁମକୁ ମୋତେ ଟିକିଏ ହେଲେ ବି ଭଲ ପାଇବା ଆଊ ନାହିଁ , ସ୍ୱାମୀ : ଆରେ ୟାର୍ ଯେବେ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଟ୍ରେନ୍ ଧାରଣାରେ ମରିବାକୁ ଯାଏ , ତେବେ ସେ କଣ ଦେଖିଥାଏ କି ଗାଡି କେଉଁ କଲରର ଆସିବ ।

୫) ବିଲ୍ଲୁ ଝିଅ ଦେଖିବାକୁ ଗଲା , ବିଲ୍ଲୁ : ବହୁତ ଗରମ ହେଉଛି , ଝିଅର ବାପା : ପୁଅ ମଦ ପିଉଛ ? ବିଲ୍ଲୁ ସେ ପରେ ପିଇବି, ଏବେ କୋଲଡ୍ରିଙ୍କ୍ସ ଆଣିଦିଅ ବାହାଘର କାନସେଲ୍ ।

୭) ଚିଙ୍କି : ଆସେ ନାନୀ ମନ୍ଦିର ଯିବା । ପିଙ୍କି : ଚାଲ୍ , ଓ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବୁ କି ଏହିଥର ମୁଁ ଫେଲ୍ ହେଇଯିବି ।

ଚିଙ୍କି : କାଇଁକି କଣ ପାଇଁ । ପିଙ୍କି ବାପା କହିଛନ୍ତି , ପାସ୍ ହେଲେ ସ୍କୁଟି ଦେବି , ଓ ଫେଲ୍ ହେଲେ ବାହାଘର କରାଇଦେବି ।

୮) ପୋଲିସ୍ ବାଲା ଥାନାରେ ସନ୍ତାକୁ ବହୁତ ବାଡୋଉଥିଲେ , ଥାନାଦାର୍ : କହ ତୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗ ବାନ୍ତାକୁ ଟ୍ରକ୍ ତଳକୁ ଠେଲିଲୁ କଣ ପାଇଂ , ସାନ୍ଥା : ସାର୍ ସେ ମରିବାପାଇଁ ଯାଉଥିଲା ସେଥିପାଇଁ ଠେଲିଦେଲି , ଥାନାବାବୁ : ତୋତେ କେମିତି ଜଣାପଡିଲା ରେ ସେ ମରିବାକୁ ଯାଉଛି , ସାନ୍ଥା : ସେ ଅସଲରେ ନିଜ ବାହାଘର କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟୁଥିଲା । ଥାନାବାବୁ : ହଉ ଛାଡିଦିଅରେ ଏଇ ପିଲା ଏବେ ନିର୍ଦୋଶ ଅଛି ।

୯) ଝିଅ କାନ୍ଦିକରି ଡାକ୍ତର ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଲା,  ଝିଅ : ଡାକ୍ତର୍ ସାର୍ ମୋତେ ଠିକ୍ କରିଦିଅ , ଡାକ୍ତର୍ : କଣ ହେଉଛି ତୁମକୁ , ଝିଅ : ମୋର୍ ବୟସ ୨୫ ବର୍ଷ ହୋଇଛି, ମୋର ଛୁଆ ହେଉନି , ଡାକ୍ତର : କେତେ ବର୍ଷ ବାହାଘର ହୋଇଛି , ଝିଅ : ସାର୍ ଏବେ ବାହାଘର୍ ହୋଇନି , ଡାକ୍ତର : ଆରେ ବାହା ହେଇଯା ପ୍ରଥମେ ତାପରେ ଛୁଆ କଥା ଚିନ୍ତା କରିବୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *