February 24, 2024

Odia Express

News For Public

ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ : ପୁଅଟି ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ତକୁ ପାର୍କରେ ବସାଇ ପାଣି ବୋତଲ ନେବାପାଇଁ ବାହାରକୁ ଗଲା , ଯେବେ ଫେରି ଆସିଲା ତେବେ ଝିଅ କହିଲା….

ଆଜିର ଏହି ଦୈନିକ ଜୀବନରେ ଭୋକ ଓ ଶୋଷିଲା ପରି ଏବେ ସବୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ର ଅନୁଭବ ବି କରିଥାଏ , ମଣିଷ ନିଜ ସୁଖ ଓ ଆରାମ ପାଇଁ ସ୍ୱଚାଳିତ ମେସିନ୍ ଓ ଅନେକ ଲାଭଦାୟକ ଜିନିଷର ନିର୍ମାଣ କରିଥାଏ , କିନ୍ତୁ ଏହା ସହ ଆମର ଜୀବନ ଶୈଳୀ ମେସିନ୍ ହୋଇଯିବାରୁ ବହୁତ ଲୋକ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ହରାଇଦେଇଥାନ୍ତି , ଆମେ ବହୁତଥର ଏହା ଦେଖିଥାଉ କି ଲୋକେ ମର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ୍ ୱାର୍କ ସମୟରେ ପାର୍କରେ ନକଲି ହସ ହସିଥାନ୍ତି , କାରଣ ନିଜ ପ୍ରାକୃତିକ ହସ ସେମାନେ ଭୁଲି ସାରିଛନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହସିବାପାଇଁ କେଉଁ କାରଣରୁ ଦରକାର ନଥାଏ , ଯେବେ ଆପଣ ଖୁସିଥାନ୍ତି , ତେବେ ଟେନସନ୍ ଫ୍ରୀ ହୋଇଥାନ୍ତି , ଓ ଚେହେରାରେ ହସ ଆସିଯାଏ ।

୧) ଟ୍ରେନ୍ ରୁ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ,  ବାକି ସୁବିଧା ସେମିତି ନ ବଢାନ୍ତୁ , କିନ୍ତୁ ଟୟଲେଟ୍ ରେ ମଗର ଚେନ୍ ଲମ୍ବା ଏତେ ବଢାଇଦେଇଥିଲା କି ସେ ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚାଇଦେବ , ରେଲୱେ ର ପଟୁ ରିପ୍ଲାଇ ଆସିଲା , କି ମଗ୍ ଚେନ୍ ସହ ବନ୍ଧା ହୋଇଛି , ଆପଣ ନୁହେଁ ଯେତେ ଆଗକୁ ଭିଡିଲେ ଟାଣିଲେ କିଛି ହେବନି ।

୨) ଥରେ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ବସ୍ ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ , ପାଖରେ ଏକ ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା । ହଠାତ୍ ଯୁବତୀ ବୁଲିକରି ସ୍ୱାମୀକୁ ଏକ ଚଟକଣା ମାରିଲା , ବଦମାସ୍ , ଚିମୁଟୁଥିଲୁ କଣ ପାଇଁ ? ବିଚରା ସ୍ୱାମୀ କିଛି ନ କହି ବସ୍ ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ କହିଲା ହେଇଟି ଶୁଣୁଛ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଚିମୁଟିନଥିଲି , ସ୍ତ୍ରୀ : କିଛି କଥା ନୁହେଁ ତୁମକୁ ଚେତା ଶିଖାଇବାପାଇଁ ମୁଁ ଚିମୁଟିଥିଲି ।

୩) ଡାକ୍ତର ମୁଁ ରିସର୍ଚ୍ଚ କରି ଏକ ଆଇସକ୍ରିମ୍ ର ଆବିସ୍କାର କରିଛନ୍ତି , ଯାହାକି କେଉଁ ବି ସ୍ତ୍ରୀ ଉପଯୋଗ କରି ୪୦ ବର୍ଷର ସ୍ତ୍ରୀ ମାତ୍ର ୨୦ ବର୍ଷର ହେଇପାରିବେ ।

ମିତ୍ର : ତେବେ ତ ବହୁତ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବ ମାର୍କେଟ୍ କଭର୍ କରିନେଇଥିବ , ବହୁତ ଡିମାଣ୍ତ ହେଉଥିବ ।

ଡାକ୍ତର : ନା ଭାଈ ନା , କେଉଁ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଜକୁ ୪୦ ବର୍ଷର ଭାବିଲେ ସିନା ।

୪) ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରାତିରେ ମଦ ପିଇ ଘରକୁ ହଲିଦୋହଲି ଆସି ପହଞ୍ଚିଲା , ଓ ଦେଖିଲା କି ତାର ଘରୁ ଗୋଟେ ଚୋର ଚୋରି କରି ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଉଥିଲା,  ବ୍ୟକ୍ତି କହିଲା : ଅଟକିଯାଅ, ମୁଁ ଆଜି ତୋତେ ଛାଡିବିନାହିଁ , ଚୋର  ମୋତେ କ୍ଷମା କରିଦିଅ , ମୁଁ ବହୁତ ଗରିବ ଅଟେ,  ଚୋରିର ସବୁ ଜିନିଷ ଫେରେଇନେଇଯାଅ, ବ୍ୟକ୍ତି କହିଲା , ଅଧିକା ଚିନ୍ତିତ ହୁଏନାହିଁ ଭାଇ, ମୋତେ ଖାଲି ଏହା କହିଦେ , ତୁ ମୋର ସ୍ତ୍ରୀ ବିନା ଉଠାଇ ଘର ଭିତରେ ପଶିଲୁ କିପରି ,

୫) ବିବାହର ଚତୁର୍ଥ ବାର୍ଷିକି ଅବସରରେ ସ୍ୱାମୀ : କିଛି ନୁଆ କରିବା , ସ୍ତ୍ରୀ : ଆଜି କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ ଯିବା କି , ସ୍ୱମୀ : କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ? ସ୍ତ୍ରୀ : କେଉଁ ଭୁତ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହେଉଛି , ସ୍ୱାମି: ଠିକ୍ ଅଛି ଆଲମୀରାରେ ଆମର ବାହାଘର ଭିଡିଓ ବାହର କରିଦିଅ ।

୬) କ୍ଲାସ୍ ରେ ସବୁ ପୁଅ ନେହାକୁ ବୁଆ ବୁଆ କହି ଡାକୁଥିଲେ,  ଦିନେ ନେହା ଏହାର ଅଭିଯୋଗ ସାର୍ ଙ୍କୁ କରିଦେଲା , ଶିକ୍ଷକ ସବୁ ପୁଅଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ କି ଯେଉଁ ପୁଅ ତୁମକୁ ବୁଆ ବୁଆ କହୁଥିଲା ସେ ଠିଆ ହୋଇଯାଅ , ଗୋଟେ ପୁଅ ଛାଡିକରି ସବୁ ଠିଆ ହୋଇଗଲେ , ଶିକ୍ଷକ ସେ ପିଲାକୁ ପଚାରିଲେ ତୁମେ ଏହାକୁ କୁହନାହିଁ କି ? ପୁଅଟି କହିଲା ସାର୍ ମୁଁ ତ ଫୁଫାଜି ଅଟେ,

୭) ଝିଅ : ବହୁତ ଦିନ ହୋଇଗଲା ଆଜି ତ ଦେଖାକଲି ତୁମକୁ , ପୁଅ : ଠିକ୍ ଅଛି ପାର୍କ ଆସିଯାଅ , ଝିଅ :କଣ କହୁଛ ଆଜି କାଲି ମୋର ବିଲକୁଲ୍ ମନେ ପଡୁନି ବୋଧେ , ପୁଅ : ଆରେ ଯେବେ ଫେସବୁକ୍ ଚଲାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛ , ରାତିରେ ଖାଇଥିବା ତରକାରୀ ମନେ ପଡୁନି , ତୁ କି ଲୋକ କହ ।

୮) ପୁଅ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ତକୁ ନେଇ ପାର୍କରେ ବସିଥିଲା,  ତେବେ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ବୋତଲ୍ ନେଇ ବାହାରକୁ ଗଲା ଯେବେ ଫେରିଲା ତେବେ ଝିଅ କହିଲା ମୋର ପେଟରେ ତୁମ ପ୍ରେମର ସନ୍ତକ ଅଛି , ପୁଅ : ଏବେ ତ ମୁଁ କିଛି କରିନି , ଝିଅ : ଆରେ ନାଁ ପାଗଳ ତୁମେ ଯେଉଁ ୪ ଟି ସିଙ୍ଗଡା ଆଣିଥିଲ  ତାହା ସବୁ ଖାଇନେଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *