June 20, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିଦ ମଧ୍ୟ ସକାଳ 3ରୁ 5ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାଙ୍ଗୁଥାଏ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ପଢନ୍ତୁ ଏହି ବିଶେଷ କଥା…

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଏପରି ସୂଚନା ଜଣେଇବୁ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣିକି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ହଁ ଆଜ୍ଞା ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ଏହି ସୂଚନା ଆପଣଙ୍କ ନିଦ ସହିତ ଜଡିତ ଅଟେ। ପ୍ରକୃତରେ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହା କୁହାଯାଇଥାଏ ଯେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ନିଦ ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚଟା ମଧ୍ୟରେ ଖୋଇଥାଏ, ତ ଏହା ପଛରେ କିଛି ନା କିଛି ଦିବ୍ୟ ଶକ୍ତିର ସଂକେତ ନିଶ୍ଚିତ ଲୁଚି ରହିଥାଏ । ଏବେ ଏ କଥାରେ କେତେ ସତ୍ୟତା ରହିଛି, ଏହା ତ ଆପଣଙ୍କୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ପଢିବା ପରେ ଜଣାପଡିବ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ମଜାଦାର ସୂଚନା ବିଷୟରେ କିଛି ବିସ୍ତାରପୂର୍ବକ କହିବୁ। ଅତଏବ ଅନେକ ଥର ଏପରି ହୋଇଥାଏ ଯେ ରତିଡ଼ିଏ ବହୁତ ଗଭୀର ନିଦ ଶୋଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ନିଦ ଅଚାନକ ମଝିରେ ଖୋଲିଯାଇଥାଏ ।

ଯଦିଓ କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ସାଧାରଣ କଥା ଭାବି ନଜର ଅନ୍ଦାଜ କରିଦେଇଥାନ୍ତି ଓ ଆଉଥରେ ଶୋଇଯାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିଦ ଏପରି ଅଚାନକ ଖୋଲିଯାଇଥାଏ, ତ ଏହା ବାସ୍ତବରେ ବିଲକୁଲ ସାଧାରଣ କଥା ନୁହେଁ । ଏଥିପାଇଁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଏହିକଥାକୁ ନଜରଅନ୍ଦାଜ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମାନେ ଯଦି ଆମେ ସିଧା ଶବ୍ଦରେ କହିବୁ ତ ଏହା ପଛରେ ବହୁତ ସଂକେତ ଲୁଚି ରହିଥାଏ । ଏବେ ଏଥିରେ ତ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ଏହି ଦୁନିଆରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ କୌଣସି କଥା କାରଣବିହୀନ ହୋଇନଥାଏ। ଏପରିକି ବ୍ୟକ୍ତି ଯେବେ ନିଦରେ ସ୍ଵପ୍ନ ଦେଖିଥାନ୍ତି ତ ସେହି ସ୍ଵପ୍ନର କୌଣସି ନା କୌଣସି କାରଣ ନିଶ୍ଚିତ ଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇବୁ ଯେ ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ନିଦ ଖୋଲିବାର କଣ ଅର୍ଥ ହୋଇଥାଏ ।

୧. ଉଲ୍ଲେଖାଯୋଗ୍ୟ ଏହା ଯେ ସକାଳେ ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟର ସମୟକୁ ଅମୃତବେଳା କୁହାଯାଇଥାଏ। ଏହି କାରଣ ଅଟେ ଯେ ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଅଲୌକିକ ଶକ୍ତିଙ୍କର ପ୍ରବାହ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ଏହି ଶକ୍ତି ସବୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସଂକେତ ଦେଇଥାଏ ଓ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସଂକେତକୁ କେବଳ ବୁଝିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ହୋଇଥାଏ । ଏହାସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣି ଖୁସି ହେବ ଯେ ଏହି ଅଲୌକିକ ଶକ୍ତିଙ୍କର ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିଥାଏ, ତ ଏହି ଶକ୍ତି ସବୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ଦେବାର ସଂକେତ ଦେଇଥାନ୍ତି ।

୨. ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଆଖି ଖୋଲିବାର ଅର୍ଥ ଏହା ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଧନଧାନ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଅଛି ଓ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଖୁସି ଆସିବାର ଅଛି । ଏବେ ଏମିତିରେ ତ ସକାଳେ ଉଠିବ କେବଳ ମନ ନିମନ୍ତେ ନୁହେଁ ତସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିମନ୍ତେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସକାଳେ ଉଠିବାର ଅନେକ ଧାର୍ମିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ଅତଏବ ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ସକାଳେ ଶୀଘ୍ର ଶଯ୍ୟାତ୍ୟାଗ କରନ୍ତି ସେମାନେ ସର୍ବଦା ସତେଜ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ।

ଏହାସହିତ ସକାଳେ ଶୀଘ୍ର ଉଠୁଥିବା ଲୋକମାନେ ପ୍ରକୃତିର ମଧ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନନ୍ଦ ନେଇଥାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିଦ ମଧ୍ୟ ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିଥାଏ , ତେବେ ଆପଣ ବାସ୍ତବରେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଯଦିଓ ଏହି ଦୁନିଆରେ ଏଭଳି ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଥିବା କଥାକୁ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ନିମନ୍ତେ ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୌଣସି କଥା ଅକରଣରେ କୁହାଯାଇ ନାହିଁ ।

ହଁ ଆଜ୍ଞା ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁ ଲୋଇକ ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଉଠନ୍ତି କିମ୍ବା ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ନିଦ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିଥାଏ , ସେହି ଲୋକମାନେ ବାସ୍ତବରେ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *