March 1, 2024

Odia Express

News For Public

ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ : ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱାମୀ କୁ କହିଲେ – ତମେ ମୋ ପାଇଁ କଣ କରି ପାରିବ ? ସ୍ୱାମୀ – ମୁଁ ତମ ପାଇଁ ସବୁ କିଛି କରିପାରିବି ଧନ,ସ୍ତ୍ରୀ – ଏତେ କିଛି କରିବା ଦରକାର ନାହିଁ ତମେ କେବଳ…

1 min read

ଆଜିର ସମୟରେ ଆମ ଦୁନିଆଁ ଚାରିପଟେ କେବଳ ଦୁଃଖ ହିଁ ଦୁଃଖ ଅଛି ଏହି କଥା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅଜବ ଲାଗୁଥିବ , କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ ଅଟେ , କାରଣ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କର ପାଖରେ ଧନ ନାହିଁ , ଧନୀ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ସେ କହନ୍ତି କି ସେ ଏଥିପାଇଁ ଦୁଃଖୀ ଅଛନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅଧିକା ଧନ ଅଛି , ଓ ତାଙ୍କୁ ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ହଇରାଣ କରୁଛି , ଯାହାଙ୍କର ଛୁଆ ନାହିଁ ସେମାନେ ଦୁଃଖି ରହୁଛନ୍ତି , ଓ ଯାହାଙ୍କର ଛୁଆ ବି ଅଛନ୍ତି ସେ ବି ଦୁଃଖି ଅଛନ୍ତି , ଯାହାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇନାହିଁ , ସେମାନେ ଏହି ଦୁଃଖରେ ତଡପୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ କେବେ ବାହା ହେବେ , ଓ ଯାହାଙ୍କର ବାହାଘର ହୋଇସାରିଛି ସେମାନେ ଦୁଃଖୀ ହୁଅନ୍ତି କି କେବେ ଏହି ବାହାଘରରୁ ପିଛା ଛଡାଇବେ , ଏମିତି ଦେଖାଗଲେ ସମସ୍ତେ କିଛି ନା କିଛି କାରଣ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଛନ୍ତି ,

ଅଧିକା ଭାବିବା , ଟେନସନ୍ ନେବା , ଷ୍ଟ୍ରେସ୍ କାରଣରୁ ଏହା ମସ୍ତିଷ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ , ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମାନସିକ ବିକାର ଘଟିଥାଏ ଓ ଏହା ମାଇଗ୍ରେନ୍ ପରି ରୋଗର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି , ଏଥିପାଇଁ ଏହି କଷ୍ଟଦାୟକ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ହସ ବା ମଜାକର ବାର୍ତ୍ତା ନେଇକରି ଆସିଛୁ , ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ ଆଣିଛୁ , ଯାହା ବହୁତ କୌତୁକିଆ ଅଟେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଜୋକ୍ସ ବିଷୟରେ ।

୧-ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଉଡାଜାହାଜରେ ବାହାରିଲା ତେବେ କବାଟ ପାଖରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଏୟାର୍ ହୋଷ୍ଟେସ୍ କହିଲେ “ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ରେ ଘର ପରି ମାହୋଲ୍ ମିଳିଥିବ” , ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ କହିଲେ “ବିଲକୁଲ୍ ନୁହେଁ , ଘରେ ତ କେହି ମୋର କଥା ଶୁଣୁନାହାନ୍ତି , ଏଠାରେ ତ ବଟନ୍ ଦବାଇଲେ ଚାରିଆଡେ ଆସିଯାଉଛନ୍ତି “।

୨-ଟିଟି : ଏହା ତ ବିକଳାଙ୍ଗ ଲୋକଙ୍କର ପାଇଁ ଡବା ଅଟେ , ତୁମେ ଏଥିରେ କଣ ପାଇଁ ଯାଊଛ ? ପପୁ : ସାର୍ ଏମାନେ ମୋର ସାଥିରେ ଅଛନ୍ତି । ଟିଟି ଏହାର ସାଧାରଣ କଥା ଅଟେ । ପପୁ : ହଁ ସାର୍ କିନ୍ତୁ ଏହି ଛୋଟା ହେବା କଥା ସାଧାରଣ କଥା ଅଟେ ।

୩- ବଡ ବାପା ମେଡିକାଲ୍ ଗଲେ । ଡାକ୍ତରାଣୀ : ଏକ ଲମ୍ବା ନିଶ୍ୱାସ ନିଅ , ବଡ ବାପା ଲମ୍ବା ନିଶ୍ୱାସ ନେଲେ , ଡାକ୍ତରାଣୀ : କଣ ଅନୁଭବ କଲେ ? ବଡ ବାପା : କେଉଁ ପରଫ୍ୟୁମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛ ମଜା ଆସିଗଲା ।

୪) ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ବହୁତ ସାରା ଜିନିଷ ଧରି ଜଣେ ମହିଳା କୁଲି ପଚାରିଲେ : ମ୍ୟାଡାମ୍ ! କୁଲି ଦରକାର । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ବହୁତ ବିନମ୍ରତାରେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଲେ କହିଲେ ନା ଭାଇ ମୋର ସ୍ୱାମୀ ମୋର ସାଙ୍ଗରେ ଅଛନ୍ତି ।

୫- ସାନ୍ତା ଏକ ବଡ କମ୍ପାନୀକୁ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ଦେବାକୁ ଗଲା , ବସ୍ : ବଧାଇ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଲେକ୍ଟ କରିନିଆଗଲା । ଆପଣଙ୍କ ଦରମା ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ୬ ଲକ୍ଷ ହେବ ତାପରେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ୧୦ ଲକ୍ଷ କରିଦିଆଯିବ , ସାନ୍ତା ବ୍ୟାଗ୍ ଉଠାଇଯିବାକୁ ଲାଗିଲା ବସ୍ କହିଲେ କଣ ହେଲା : ସାନ୍ତା ମୁଁ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ହିଁ ଆସିବି , ବସ୍ ବେହୋସ୍ ହୋଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ମେଡିକାଲ୍ ରେ

୬) ମ୍ୟାଡାମ୍ ; ପୁଅ ମାନିନିଅ ଯଦି ଚୋର ପଛପଟୁ କବାଟରେ ପଶିଆସିଲେ , ତୁମେ ପ୍ରଥମେ କଣ କରିବ ? ଛୁଆଟି କଇଲା : ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ମୁଁ ପୋଲିସ୍ ନମ୍ବରକୁ ଓଲଟାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଡାଏଲ୍ କରିବି ଯାହାକି ୦୦୧ ଅଟେ , ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ପଛ ପଟୁ ଆସି ଚୋରଙ୍କୁ ଧରିପକେଇବେ

୭) ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱାମୀ କୁ କହିଲେ – ତମେ ମୋ ପାଇଁ କଣ କରି ପାରିବ ? ସ୍ୱାମୀ – ମୁଁ ତମ ପାଇଁ ସବୁ କିଛି କରିପାରିବି ଧନ,ତମେ କହିଲେ ତମ ପାଇଁ ଚାନ୍ଦ ତାରା କିଣିଆଣିବି ଧନ |ସ୍ତ୍ରୀ – ଏତେ କିଛି କରିବା ଦରକାର ନାହିଁ ତମେ କେବଳ ଖଟ ଉପରୁ ଉଠି ମୋ ପାଇଁ ପାଣି ଗ୍ଲାସ ଗୋଟେ ଏଣିକି ଦିଅ | ସ୍ୱାମୀ ଏହା ଶୁଣିକି ବେହୋସ

୮) ଦଶହରା ଆସୁଚି ଏବେ ଜ୍ଞାନୀ ଲୋକ ଶିକ୍ଷା ଦେବେ , କି ମଣିଷ ନିଜ ଭିତରେ ରାବଣକୁ କିପରି ମାରିବେ । ସେହି ସମୟରେ ଜଣେ ଯୁବକ କହିଲେ- କାହିଁକି ଭାଇ ଆମେ ପୁଅ ପିଲା ଅଟୁ ଆମ ଭିତରେ ରାବଣକୁ କାହିଁକି ମାରିବୁ , ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବି ଦରକାର ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ତାଡକା ଅସୁରୁଣୀ , ମଂନ୍ଥରା, ସୌପର୍ଣ୍ଣରେଖା ଙ୍କୁ ବି ମାରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *