December 8, 2023

Odia Express

News For Public

ଏହି ନାମର ପୁଅ ମାନେ ମାଆ-ବାପାଙ୍କର ନାମ ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ କରନ୍ତି , ଏମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଏ ଆଧୁନିକ ‘ଶ୍ରବଣ କୁମାର’…

1 min read

କଣ ଆପଣ ଏହି କଥାକୁ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଆମର ନାମରୁ ମଧ୍ୟ ଆମର ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ। ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷରରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣାଯାଇ ପାରିବ ଯେ ଆପଣ କେଉଁ ସ୍ଵଭାବର ମନୁଷ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି 4ନାମର ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜଣେଇବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ନିଜର ଜୀବନରେ କେବେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭୁଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।ଏହି 4ଅକ୍ଷରର ଲୋକମାନେ ନିଜର ମାଆ ବାପାଙ୍କ ନାମ ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ କରନ୍ତି, ତାସହ ନିଜର ମାତା ପିତାଙ୍କର ଭରପୁର ସେବା କରନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି 4ଅକ୍ଷର ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯେ କେଉଁଭଳି ହୋଇଥାଏ ଏମାନଙ୍କର ସ୍ଵଭାବ ।

ଏମିତିରେ ତ ସମସ୍ତ ମାତା ପିତାଙ୍କର ଏହି ଇଚ୍ଛା ରହିଥାଏ ଯେ ତାଙ୍କର ସନ୍ତାନ ଏକ ଉତ୍ତମ ମଣିଷ ହେଉ, ନାମ କମାଉ, ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହେଉ ତଥା ତାଙ୍କର ନାମ ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ କରୁ, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ଇଚ୍ଛା ପୂର୍ତ୍ତି ହୋଇପାରେ ନାହିଁ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପୁତ୍ରର ନାମ ଏହି 4ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ ତ, ଏହି କଥାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ବଢିଯାଏ ଯେ ଆପଣ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ସନ୍ତାନ ଏକ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଶ୍ଚିତ ହେବେ। ଯାହା ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନରେ କେବେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କୌଣସି ଭୁଲ କାମ କରିବେ ନାହିଁ ଓ ତାସହ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ କରିବେ ।

ଆମେ ଯେଉଁ 4 ଅକ୍ଷରର କଥା କହୁଛୁ ତାହା ହେଲା A,N,R ଓ S । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବଙ୍କର ନାମ A,N,R ଓ S ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ ତ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ଆପଣ ବହୁତ ଉତ୍ତମ ମନୁଷ୍ୟ ଅଟନ୍ତି ଯିଏ ନିଜର ମାଆ ବାପାଙ୍କର ନାମ ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ କରି, ତାଙ୍କର ମଥା ସର୍ବଦା ଉଚ୍ଚ ରଖିବେ ଓ ଜୀବନରେ ସଠିକ ଉପାଯରେ ଉନ୍ନତି କରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *