November 24, 2023

Odia Express

News For Public

ଖରାପ ସମୟ ଆସିବା ଆଗରୁ ଭଗବାନ ଏହି ସଂକେତ ଦେଇଥାନ୍ତି, ଏମାନଙ୍କୁ ବୁଝି ବିପଦ ପୂବାରୁ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସତର୍କ…

ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଓ ବିପତ୍ତି ଜୀବନର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଦୁଃଖ ସମୟ ସମୟରେ ଆମ ଜୀବନରେ ଆସିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ସ୍ଥିତି ଏତେ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥାଏ ଯେ ଆମେ ଆସୁଥିବା ବିପଦ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନଥାଉ। ଏମିତିରେ କେବଟେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା ଯଦି ଆମକୁ ଆମର ଆସୁଥିବା ଖରାପ ସମୟର ପୂର୍ବରୁ ସଂକେତ ମିଲିଯାଉଥାନ୍ତା । ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ମଜାଦାର କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।ପ୍ରକୃତରେ ଆମର ଜୀବନରେ ଯାହା କିଛି ମଧ୍ୟ ଘଟିତ ହେବାର ଥାଏ ତାହା ଏହି ନିୟତି କୌଣସି ନା କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ଆମକୁ ତାହାର ସଂକେତ ଦେଇଥାଏ। ଯଦିଓ ଆମେ ସାଧାରଣ ମନୁଷ୍ୟ ଏହି ସଂକେତକୁ ଠିକରେ ବୁଝିପାରିନଥାଉ । ଏଭଳି ସଂକେତ ଆମକୁ ଖରାପ ସମୟ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ । ଆଜି ଆମେ ସେହି ସଂକେତ ବିଷୟୟରେ କଥା ହେବୁ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଆଖପାଖରେ ଏହି ପ୍ରକାର ସଂକେତ ଦେଖନ୍ତି ତ ତୁରନ୍ତ ସତର୍କ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ।

ଖରାପ ସମୟ ଆସିବା ଆଗରୁ ମିଳିଥାଏ ଏହି ସଂକେତ:

ଯେବେ ଆପଣ ଭଗବାନଙ୍କର ପୂଜା କରୁଥିବେ ଓ ଅଚାନକ ଥାଳି ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ଖସିଯାଇ ତଳେ ପଡିଯାଏ ତ ବୁଝିଜାନ୍ତୁ ଯେ ଭଗବାନ ଆପଣାକୁ ଆସୁଥିବା ଖରାପ ସମୟ ନିମନ୍ତେ ସତର୍କ କରିଦେଉଛନ୍ତି । ହାତରୁ ପୂଜା ଥାଳି ପଡିବ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଶୁଭ କୁହାଯାଇଛି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଏପରି କିଛି ହୋଇଥାଏ ତ ତାହା ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ନିଅନ୍ତୁ ଓ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ।

କ୍ଷୀର କିମ୍ବା ଘିଅର ପାତ୍ର ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ଖସି ତଳେ ପଡିଯିବା ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତୁରେ ଅଶୁଭ କୁହାଯାଇଛି । ଏହା ଏକଥା ର ସଂକେତ ହୋଇଥାଏ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ନିଶ୍ଚିତ କିଛି ଖରାପ ଘଟିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

କାଚର ଭାଙ୍ଗିବା ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ ଅଶୁଭ ଘଟଣା ହୋଇଥାଏ। ବାସ୍ତୁ କୁ ମାନିବା ଯଦି ତ ଘରେ ଅଚାନକ କାଚ ଭାଙ୍ଗିବା କାହାର ଗମ୍ଭୀର ରୋଗର ଆକ୍ରମଣକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ଦେଇଥାଏ। ଏମିତିରେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଏହି କାଚ ଭାଙ୍ଗିଛି ତାଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଉଚିତ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଯେବେ ଆପଣ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା କେଉଁ ଆଡେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଓ ଏସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗାଈ ଦେଖାଯାଏ ଓ ସେ ଛିଙ୍କି ଦିଏ ତ ବୁଝିଯାନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଶାୟତ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏମିତିରେ ଆପଣ ସତର୍କତାର ସହିତ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *