June 21, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ଦେଲା ବଡ ଝଟକା , ଏହି ହଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ…

1 min read

କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପୁଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ 1 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ହଜିଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆମେରିକା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି | ୨ ଲକ୍ଷ ୭୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାୟ ୭ ହଜାର ୧୧୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ଏହି ଧାରାବାହିକରେ ଆମେରିକାର ଜଣାଶୁଣା ଓଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁଲି ବେନେଟ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଜୀବାଣୁ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଜୁଲି ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ରେ କେଦାର-ସାଇନା ମେଡିକାଲରେ ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ଏହା ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତଥା ପ୍ରତିନିଧୀ ମାର୍କ ସ୍କ୍ରୋଗସ୍ ନିଜେ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

https://www.instagram.com/p/B-iV_jCAGPr/?utm_source=ig_embed

ଜୁଲି ବେନେଟ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ କାର୍ଟୁନ୍ ସିରିଜ୍ ‘ଦ ୟୋଗୀ ଭାଲୁ ଶୋ’ରେ ସିଣ୍ଡି ଭାଲୁ (ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିବା ମହିଳା ଭାଲୁ ଚରିତ୍ର) ସ୍ୱର ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ଜୁଲି ଏକ ଭଏସ୍ ଓଭର କଳାକାର ଭାବରେ ତାଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ସେ ୧୯୫୦ ପରଠାରୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବହୁତ ମାତ୍ରା ରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲେ। ଜୁଲି ‘ଆଡଭେଞ୍ଚର୍ସ ଅଫ୍ ସୁପରମ୍ୟାନ୍’, ‘ଲାଇଭ୍ ଟୁ ବିଭର’, ‘ହାଇୱେ ପାଟ୍ରୋଲ୍’ ଏବଂ ‘ଜର୍ଜ ବର୍ନସ୍ ଏବଂ ଗ୍ରେସି ଆଲେନ୍ ସୋ’ ଭଳି ଧାରାବାହିକରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୧୯୬୧ ରୁ ୧୯୬୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୋଗୀ ଭାଲୁ ଶୋ’ରେ କାମ କରିଥିଲେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସେ ୧୯୬୪ ର ହେ ଦେୟର ରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱର ଦେଇଛନ୍ତି,

ଜୁଲି ବେନେଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ପୁରା ହଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଦୁଃଖ ରହିଛି | ଜୁଲିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାର ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି। ଜୁଲିଙ୍କୁ 88 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା, ଯିଏ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସହିତ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୂକ୍ଷ୍ମ ବୟସ | ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ମାମଲାରେ ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏହି କରୋନା ଜୀବାଣୁ ୬୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ତେଣୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ଘରର ବୃଦ୍ଧବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ଆପଣ ବଜାରରୁ ଘରକୁ ଆସନ୍ତି, ତେବେ ଅତି କମରେ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *