December 5, 2023

Odia Express

News For Public

ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ରୋଷେଇ ଘରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଜିନିଷ, ଦାରିଦ୍ର୍ୟର କେବେ ମୁହଁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ …

ବନ୍ଧୁଗଣ ଗୋଟିଏ କଥା ସ୍ଥିର ଅଟେ ଯେ ଏହି ଦୁନିଆରେ କେବେ କୌଣସି ଗରିବ ହେବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ । ଏପରିକି ଯିଏ ଧନୀ ଅଟନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସବୁବେଳେ ଆହୁରି ଅଧିକ ଧନ ଆୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି। ଆପଣ ଏହା ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିଥିବେ  ଯେ ଅନେକଥର କୌଣସି ଗରିବ ଅଚାନକ ଧନୀ ହୋଇଯାଇଥାଏ ତ କୌଣସି ଧନୀ ଗରିବ ହୋଇଯାଏ। ଏହି ସାରା ଖେଳ ଆପଣଙ୍କ ଘର ସକାରାତ୍ମକ ଓ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କାରଣରୁ ହୋଇଥାଏ। ଯେଉଁ ଘରେ ଅଧିକ ନକରାତ୍ମକତା ଥାଏ ସେଠାରେ ପଇସା କେବେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିନଥାଏ। ଏପରି ଘର ମାନଙ୍କରେ କିଛି ନା କିଛି କ୍ଷତି ହେବାରେ ଲାଗେ। ଏହି ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗେ ଓ ଏମାନେ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ହାତ ଦେଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ବିଗିଡି ଯାଏ।

ଏମିତିରେ ଘରର ଭିତରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବନିରହିବା ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ। ଏହାର ଏକ କାରଣ ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଟେ ଯେ ଯେଉଁ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ ସେଠାରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାତା ଆସିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଓ ଯେଉଁଠାରେ ଥରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି  ସେଠାରେ ଧନର କୌଣସି ଅଭାବ ହୋଇନଥାଏ। ଏହି ଘରେ ଯାହା ବି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଏ ସେଥିରେ ଲାଭ ହେବାରେ ଲାଗେ ଓ ତାସହ ଘର ଉନ୍ନତି ମଧ୍ୟ ବନିରହେ।

ଏମିତିରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବ ଯେ ସେମାନେ ଏପରି କଣ କରିବେ ଯେ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସର୍ବଦା ବନିରହିବ। ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ନିମନ୍ତେ ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବନେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଉପାୟ ରହିଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ବାସ୍ତୁ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଟେ। ଏମିତିରେ ତ ଘରର ଭିତରର ସମସ୍ତ ଜିନିଷକୁ ବାସ୍ତୁ ହିସାବରେ ରଖି ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ନିର୍ମିତ କରାଯାଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ଘର ରୋଷେଇ ଏକ ଏପରି ସ୍ଥାନ ଅଟେ ଯାହା ଭିତରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବାହାରକୁ ଆସେ। ଏହାର କାରଣ ଏହା ଯେ ରୋଷେଇ ଭିତରେ ଆମର ଅନ୍ନସାମଗ୍ରୀ ରଖାଯାଇଥାଏ। ଏହି ଅନ୍ନ କୁ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ ଯାହାକୁ ଘରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରକାର ଏହି ରୋଷେଇରର ସମ୍ପର୍କ ଘର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ରହିଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଧାରିବାରେ ବହୁତ ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥାଏ।

ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବହୁତ ଖାସ ଉପାୟ ଜଣେଇବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏହି ଉପାୟ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆପଣଙ୍କୁ ରୋଷେଇଘରେ ପ୍ରତିଦିନ ରାତ୍ରି ସମୟରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଖାସ ଜିନିଷ ରଖିବାକୁ ହେବ। ଏହି ଖାସ ଜିନିଷ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇରେ ରାତ୍ରିରେ ବହୁତ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବ ଯାହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଘରେ ଖେଳିଯାଇ ପରିବେଶକୁ ସକାରାତ୍ମକ ବନେଇଦେବ ।

ଗୃହରୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ଦୂର କରିବା ନିମନ୍ତେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ରାତ୍ରି ସମୟରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ରୋଷେଇ ଭିତରେ ଗେଣ୍ଡୁଫୁଲ ରଖିବା ଉଚିତ। ଏହି ଫୁଲ ଆପଣଙ୍କୁ ବଜାରରୁ ଆଣି ସିଧାସଳଖ ରଖିବେ ନାହିଁ। ପ୍ରଥମେ ଏହି ଫୁଲକୁ ସକାଳ ସମୟରେ ଭଗବାନଙ୍କ ପୂଜାଘରେ ଚଢେଇବେ ଓ ତାପରେ ଯେବେ ରାତ୍ରି ହୋଇଯିବ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଏକ ଲାଲ କପଡାରେ ବାନ୍ଧି ରୋଷେଇରେ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଲଟକେଇ ଦେବେ। ଏପରି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଘରର ସମସ୍ତ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। ଏହି ପ୍ରକାର ଏହି ପ୍ରୟୋଗ ଘର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତମ ବନେଇରଖେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *