June 20, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଏହି ରାଶିର ନାରୀମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ବହୁତ ସେବା କରନ୍ତି , ଏହାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଧନ୍ୟ ହୋଇଯାନ୍ତି ସ୍ଵାମୀ….

ବନ୍ଧୁଗଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁଅ ଚାହାନ୍ତି ଯେ ଯେବେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହେବ ତ ଘରକୁ ଏକ ଏପରି ପତ୍ନୀ ଆସିବ ଯିଏ ତାଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ କରିବ ଓ ତାଙ୍କର ସେବା କରିବ। ସେବା କରିବାର ଅର୍ଥ କେବଳ ଝାଡୁ ପୋଛା କରିବା କିମ୍ବା ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ହୋଇନଥାଏ। ଏଠାରେ ସେବା ର ତାତ୍ପର୍ଜ୍ୟ ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆବଶ୍ୟକତାର ଖିଆଲ ରଖିବା ଓ ତାଙ୍କର ସୁଖଦୁଖରେ ସହାୟତା କରିବାକୁ ବୁଝାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେବେ ଆପଣ ବିବାହ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଝିଅ ଖୋଜନ୍ତି  ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସାରା ବିକଳ୍ପ ନଜର ଆସେ। ଏମିତିରେ ଆପଣ ଏହା କିପରି ଜାଣିବେ ଯେ ଆପଣ ଯେଉଁ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିବେ ସେ ନିଜର ପତ୍ନୀ ଧର୍ମ ନିର୍ବାହ କରିବ ଓ ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ସେବା କରିବ ।

ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଏପରି ରାଶି ଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜଣେଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ଝିଅମାନେ ଏ ଉତ୍ତମ ପତ୍ନୀ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏହି ରାଶିର ଝିଅମାନଙ୍କ ଥରେ ଜନମରୁ ସେବା ସତ୍କାରର ଭାବନା ରହିଥାଏ ଓ ଏମାନେ ବହୁତ ସଂସ୍କାରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମାନସମ୍ମାନର ଭଲରୂପେ ଖିଆଲ ରଖନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ବିଳମ୍ବ ନକରି ଜାଣିବା ଯେ ତାହା କେଉଁ ରାଶି ସବୁ ଅଟନ୍ତି ଯାହାର ଝିଅଙ୍କର ସେବା କରିବାର ମନୋବୃତ୍ତି ଥାଏ ।

ସ୍ଵାମୀ ସେବାକୁ ନିଜର ଧର୍ମ ମାନନ୍ତି ଏହି ରାଶିର ଝିଅମାନେ

ମେଷରାଶି: ଏହି ରାଶିର ଝିଅମାନଙ୍କର ଖାସ କଥା ଏହା ହୋଇଥାଏ ଯେ ଥରେ ଏମାନେ ଯାହାକୁ ହୃଦୟରୁ ନିଜର ମାନିନିଅନ୍ତି ତାପରେ ତାଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଜୀବନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତ୍ୟାଗ କରିଦିଅନ୍ତି । ଏମାନେ ବାହାରକୁ ପଛେ ଯେତେ ମଧ୍ୟ ଆଧୁନିକା ହୋଇଥାନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ହୃଦୟରୁ ନିଜର ସଂସ୍କାରକୁ କେବେ ଭୁଲନ୍ତି ନାହିଁ । ଏମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ସମସ୍ତ ସୁଖଦୁଃଖରେ ତାଙ୍କର ସହିତ ଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ନିଜର ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଯାଇଥାଏ। ତାସହ ବିପଦ ସମୟରେ ଏମାନଙ୍କର ଇମୋସନାଲି ସପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ରହେ ।

ସିଂହ ରାଶି: ଏହି ରାଶିର ଝିଅମାନେ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ନିଜର ଭଗବାନ ମାନନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଥରେ ବହୁତ ପ୍ରେମ ଥାଏ । ଦୁନିଆର ଦୃଷ୍ଟିରେ ଏଆମଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ପଛକେ କେତେ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଥାନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରେ କୌଣସି ଦେବତାଙ୍କ ଠାରୁ କମ ହୋଇନଥାନ୍ତି । ଏହି କାରଣ ଅଟେ ଯେ ଏମାନେ ଦିନରାତି ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ସେବାରେ ଲାଗିରହିଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଛୋଟ ବଡ ଆବଶ୍ୟକତାର ଖିଆଲ ରଖନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମନରେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ କେ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ସମ୍ମାନ ଥାଏ। ଏମାନଙ୍କର ଏହି ଅଭ୍ୟାସ କାରଣରୁ ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଥରେ ବିଶେଷ ଆକର୍ଷଣ ଥାଏ ।

ତୁଳା ରାଶି: ଏହି ରାଶିର ଝିଅମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ କିଛି ବି କରିପାରନ୍ତି । ପଛକେ ସେହି ଜିନିଷ ଦୁନିଆର ଦୃଷ୍ଟିରେ ଭୁଲ ହୋଇଥାଉ। ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ଝିଅଙ୍କର ନିଜର ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପାଗଳ ରହନ୍ତି । ଏମାନେ ନିଜର ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ନେଇ ବହୁତ ରକ୍ଷାତ୍ମକ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ ଯଦି କିଏ ଏମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ତାଙ୍କର ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ନିନ୍ଦା କରେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କର ବେଜ୍ଜତି କରେ ତ ଏମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡର ପାରା ବହୁତ ଉପରକୁ ଉଠିଯାଏ ଓ ଏମାନେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଭଲ ଭାବରେ ଖବର ନିଅନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କର ଏହି ପାଗଳପଣର ସ୍ଵାମୀ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ଓ ସେ ମଧ୍ୟ ଏହାଙ୍କୁ ପାଗଳ ଭଳି ପ୍ରେମ କରନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକାର ଏହି ଝିଅଙ୍କର ଯେଉଁ ପୁଅଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ନିଜର ଦିୱାନା ବନେଇ ଦିଅନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *