୧୬ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୦ ଗୁରୁବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ – ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ କୃପା ରହିବ ଏହି ୪ଟି ରାଶି ଉପରେ

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଦୁଃଖ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ | ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ତୁମର ମନରୁ ନୁହେଁ ବରଂ ତୁମର ହୃଦୟରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ | ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅତୀତରେ ତୁମକୁ ପ୍ରତାରଣା କରିଛନ୍ତି, ଆଜି ସେ ଯେତେ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ମନେ ହେଉନା କାହିଁକି, ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | ଶୀଘ୍ର ଏବଂ ଅସାବଧାନତା ବଡ କ୍ଷତି ଘଟାଇପାରେ |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ଭାଇମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ | ଏହି ଦିନ ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ବିନିଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ବିରୋଧୀମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ | ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଚାପ ଆସିବ | କିଛି ବଡ କାମ କରି ଖୁସି ହେବେ | କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରାଯିବ | ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ପାର୍ଥକ୍ୟକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ବକ୍ତବ୍ୟରେ ମୃଦୁତା ରହିବ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତିରେ କ୍ରୋଧ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

ମିଥୁନ : ସମ୍ବଳର ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତତା ରହିବ | ଗୁରୁବାର ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦିନ ହେବ | ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ବର୍ତ୍ତମାନର ସମୟକୁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ | କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର କୌଶଳ, କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର କ୍ଷମତା ଶିଖରରେ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ବନ୍ଦ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଦୃଢ ହେବ। ବିବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

କର୍କଟ : ଦ୍ରୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ଧାରଣା ଯୋଗୁଁ କଠିନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ | ଅଧସ୍ତନମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ଜିନିଷଗୁଡିକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂଆ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ, ଏଥିରୁ ପଛକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆର୍ଥିକ ଜୀବନ ସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ | ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଖୁସି ହେବ | ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ରହିବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ଅର୍ଥ ବିକାଶ କରାଯାଇପାରିବ | ପିଲାମାନଙ୍କର ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ସିଂହ ରାଶି – ଆଜି ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ସୁଖକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ | କମ୍ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି, ତୁମେ ବିତର୍କ କିମ୍ବା ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ | ଖର୍ଚ୍ଚ ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ପିଲା ଏବଂ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲାଭ ହେବ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କିନ୍ତୁ ଉତ୍ସାହୀ ହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିପାରେ | ମଙ୍ଗଲିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ତୁମର ଭାବନାକୁ ତୁମର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶ କର ନାହିଁ |

କନ୍ୟା ରାଶି – ଆପଣ ଯେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ କରିପାରିବେ | ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ଗୋଟିଏ ଥରରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ କାମ କରନ୍ତୁ | ଶୀଘ୍ର ସଫଳତା ପାଇବେ | ଧନ ହେଉଛି ଲାଭର ପରିମାଣ | ଯଦି ଆପଣ ନମନୀୟ ଆଚରଣ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଆଗକୁ ବଢିପାରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | ଏକାଗ୍ରତା ଅଭାବରୁ ମାନସିକ ରୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବ | ଜାଣିଶୁଣି ଆଜି କୌଣସି ସମସ୍ୟାରେ ନିଜକୁ ଜଡିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ମନ ଏବଂ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | କୌଣସି ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ | ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀର ଦେଖାଯିବ ଏବଂ ତୁମର କ୍ୟାରିଅରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ହୁଅ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ହ୍ରାସ ପାଇବ | ଅଧିକ ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋଭରେ କୌଣସି ଭୁଲ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅ ନାହିଁ | ପିତାମାତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସମର୍ଥନ କରାଯିବ |

ବିଛା ରାଶି : ବନ୍ଧୁ, ପ୍ରେମିକ କିମ୍ବା ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃ। ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଭୁଲଗୁଡ଼ିକୁ ଗ୍ରହଣ କର, ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଶିଖ | ଶବ୍ଦର ଭୁଲ ପସନ୍ଦ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ | ଅସଂଗଠିତତା କ୍ଷତି ଘଟାଇବ | ପୁରୁଣା ରୋଗ ହୋଇପାରେ | ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବହୁତ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ | ମନ ଅଶାନ୍ତ ହେବ | ଧର୍ଯ୍ୟ କମିଯିବ |

ଧନୁ ରାଶି : ତୁମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର | ଯଦି ଆପଣ ତଥାପି କାହା ଉପରେ ରାଗିଛନ୍ତି, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଅନେକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସୁସ୍ଥ କରିବ | ମା ଏବଂ ମହିଳା ଶ୍ରେଣୀ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବେ | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କମ୍ପାନୀ କିମ୍ବା କାରଖାନାର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଆୟ ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ | ମନ ଟିକିଏ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଜୀବନସାଥୀ କୋଳାହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଲାଭଦାୟକ ଦିନ | ଆଜି ଅର୍ଥନୈତିକ ଲାଭ ସହିତ ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ | ସହଭାଗୀତା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଦିନଟି ସମସ୍ୟାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ | କିଛି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଏହାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟରେ ପିତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ତୁମର ଲାଭ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ | ଆଜି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୁମର ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଉପାୟ ଖୋଜିବାରେ ତୁମକୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହେବ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି – ଆଜି, ଆପଣ ଧ୍ୟାନ କିମ୍ବା ପୂଜା ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ | ଆପଣ ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୁନଃ ଯୋଗଦାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ, ଯିଏ ପରିବାରରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛନ୍ତି | ଶିକ୍ଷାଦାନ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ହେବ | ପେଟ ଖରାପ ହେଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେବ | କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ | କୌଣସି ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ଖୋଜିବାରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଆୟ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ | ତୁମେ ତୁମର ଆରାମ ସ୍ଥାନରୁ ବାହାରକୁ ଆସି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଅ | ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଏହା କିଛି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରତା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଶାନ୍ତ କରିବ | ତୁମେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବ କିନ୍ତୁ ତୁମେ କମ୍ ଫଳ ପାଇବ | ତୁମ କାମରେ ସାବଧାନ ରୁହ | ତୁମର ସମସ୍ତ ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁମେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳ ହେବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *