June 21, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଘରର ଏହି କୋଣରେ ଚୁପଚାପ୍ କପୋତର ପର ରଖ, ତା’ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଫାଇଦା ଦେଖନ୍ତୁ, ଏହା ଜୀବନ ପାଇଁ ମଜା ହେବ…

ବନ୍ଧୁଗଣ, ସୁଖମୟ ଜୀବନ ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ କେବଳ ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ପ୍ରଥମଟି ହେଉଛି ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ହେଉଛି ଏକ ଭଲ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ | ଏହି ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ | ଯାହାର ଜୀବନରେ ଝଗଡା କିମ୍ବା ଦୁଃଖ ନଥାଏ, ତାଙ୍କର ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଥାଏ ଏବଂ ଯାହାର ପ୍ରଚୁର ଅର୍ଥ ଅଛି ସେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭଲ ଜୀବନଯାପନ କରିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ଆବଶ୍ୟକ |ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ସମାଧାନ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦୁଇଟି ଭୋଗ ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଆପଣ ସମସ୍ତେ ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ କପୋତଗୁଡିକ ଶାନ୍ତିର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଅନେକ ଦେଶରେ ଶାନ୍ତି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ପାଇଁ ଧଳା କପୋତ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥାଏ| କୁହାଯାଏ ଯେ କପୋତମାନଙ୍କ ପାଖରେ ବହୁତ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଥାଏ | ଏହି କାରଣରୁ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଶାନ୍ତ ପରିବେଶ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି କପୋତ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ଛୋଟ ସମାଧାନ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ଅଧାରୁ ଅଧିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ସବୁବେଳେ ଘରେ କପୋତ ରଖିପାରିବା ନାହିଁ, ତେଣୁ ଏହି ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଆମେ କପୋତର ପର ବ୍ୟବହାର କରିବୁ | ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣ ଯେ କୌଣସି କପୋତର ପର ନେଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପ୍ରତିକାରକୁ ଧଳା କପୋତର ପର ନେଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତୁମେ କଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ

ଟଙ୍କା ପାଇଁ: ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଟଙ୍କା ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଅଛି, ତେବେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ | ଗୋଟିଏ କପୋତର ପର ନେଇ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର କପଡ଼ାରେ ରଖ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଧଳା କପଡା ଉପରେ ଏକ ଲାଲ୍ ସୂତା ଗୁଡ଼ାନ୍ତୁ | କପୋତର ପର କପଡାକୁ ତୁମର ଘରର ଭାଲ୍ଟ କିମ୍ବା ଆଲମାରୀ ପଛରେ ଟାଙ୍ଗ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ତୁମର ଆଲମାରୀ ରଖାଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା କଦାପି ହ୍ରାସ ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଏହା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ଶାନ୍ତି ପାଇଁ: ବନ୍ଧୁଗଣ, ଟଙ୍କା ଥାଏ କ’ଣ ଲାଭ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ରଖି ଘରେ ଶାନ୍ତିରେ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ | ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଥିବେ ଯେ ଘରେ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିଷୟରେ ସବୁବେଳେ ଟେନସନ ଥାଏ | ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ହେତୁ ଅନେକ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ସଂଗୃହିତ ହୁଏ | ଏହି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ, ଆପଣ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | କପୋତର ତିନୋଟି ପର ନିଅ | ପ୍ରଥମ ପରକୁ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ହଲରେ କିମ୍ବା ପ୍ରଥମ କୋଠରୀରେ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ | ଦ୍ୱିତୀୟ ପରକୁ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଏବଂ ତୃତୀୟ ପରକୁ ଘରର ବାଥରୁମରେ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ | ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନ ଯେଉଁଠାରେ ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ଦିନକୁ ଥରେ ଆସନ୍ତି | ଏହି କପୋତର ପର ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କୁ ହରଣ କରିବ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାର କରିବ | ଏହି ପ୍ରତିକାର ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଝଗଡା ଶେଷ କରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *