March 2, 2024

Odia Express

News For Public

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର କେହି N ନାମରେ ନାମିତ ଅଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହି କଥା ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ – ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ହୋଇଥାନ୍ତି N ନାମକ ଲୋକଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ଓ ସ୍ୱଭାବ..

1 min read

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ରହସ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରେ | ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ନାମ ତାଙ୍କ ରାଶିଫଳ ଏବଂ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ଥିର କରାଯାଏ | ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ, ବ୍ୟକ୍ତିର ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ହିନ୍ଦୁ ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଦୁନିଆ ରେ ୧୨ ରାଶିର ଲୋକ ବାସ କରନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶି ପାଇଁ ନାମର ଅକ୍ଷର ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନ ଅଟେ | ଏଥର ଚନ୍ଦ୍ର ଏହାର ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଅନେକ ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିବ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ N ଅକ୍ଷର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଆସିଛୁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହାର ନାମ N ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ |

ଇଂରାଜୀର N ଅକ୍ଷର ଗଣିତରେ 5 ନମ୍ବର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଯାହା ନିଜେ ସ୍ୱାଧୀନତା, କଳ୍ପନା ଏବଂ ସୁଖକୁ ପ୍ରତିପାଦିତ କରେ |ଯେଉଁମାନଙ୍କର ନାମ N ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଏବଂ ଆଧୁନିକ ଅଟନ୍ତି |

ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ସବୁକିଛି ପରଫେକ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତ୍ରୁଟି ଖୋଜି ସମାଲୋଚିତ କରନ୍ତି, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସମ୍ପର୍କ କଥା ଆସେ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସାଥୀକୁ ଶୁଣନ୍ତି ଯିଏ ସେମାନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ଠିକ୍ |

ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ବହୁତ କୌତୁହଳ ପ୍ରକୃତି ଅଛି ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ସେମାନେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷ ଅଟନ୍ତି |

ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ନିଜକୁ ଖାପ ଖୁଆଇବାର ଚମତ୍କାର କ୍ଷମତା ଅଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରକାରର ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖନ୍ତି |

ଯଦି ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱ-ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି କୁହାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତି ଏହିପରି କିଛି, ସେମାନେ ସାଂସାରିକ ଆକର୍ଷଣକୁ ଅଧିକ ସଂଲଗ୍ନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |ସେମାନଙ୍କ ନାମର ଅକ୍ଷର ପରି, ଏହି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଆଶାବାଦୀ |

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରେମ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନେ ଯାହାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁକିଛି କରନ୍ତି |N ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନାମ ଥିବା ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟତ ଲେଖା କିମ୍ବା ସୃଜନଶୀଳ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାନ୍ତି |

ଲୋକମାନେ ଏହି ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ଆସୁଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ଏବଂ ନିଜ ଜୀବନକୁ ନିଜ ଜୀବନ ଅନୁସାରେ ବଞ୍ଚିବାର ସ୍ୱାଧୀନତା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସେମାନଙ୍କର କଥା କହିବା ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆକର୍ଷଣୀୟ |

ସେମାନେ ସର୍ବଦା ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ପୃଥକ ଭାବରେ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଭିନ୍ନ କରିପାରେ |

ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କର ଇର୍ସା ପରାୟଣ ପ୍ରକୃତି, ଏହା ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଅଭାବ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *