February 25, 2024

Odia Express

News For Public

ଦେଶୀ ବର, ବିଦେଶୀ କନ୍ୟା – ଲକଡାଉନରେ ବିଦେଶୀ କନ୍ୟା ପାଇଁ କୋର୍ଟ ଖୋଲାଗଲା, ବାହାଘର ହେଲା ରାତି ୮ ରେ – ପ୍ରେମ ପାଇଁ ମେକ୍ସିକୋ ରୁ ହରିୟାଣା ଆସିଲେ କନ୍ୟା…

1 min read

ଲକ ଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ କ କୌଣସି ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ହରିୟାଣାରେ ଏକ ଦମ୍ପତି କୋର୍ଟରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ରାତି ୮ ଟାରେ କୋର୍ଟ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ହରିୟାଣାର ରୋହତକରୁ ଆସିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ହରିୟାଣା ରାଜ୍ୟର ଜଣେ ଯୁବକ ମେକ୍ସିକୋରେ ଥିବା ଏକ ଝିଅ କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଝିଅଟି ବିବାହ ପାଇଁ ମେକ୍ସିକୋରୁ ଭାରତ ଆସିଥିଲା ​​ଏବଂ ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ସେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିବାହ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବିବାହ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ତେବେ କରୋନା କାରଣରୁ ଦେଶ ଲକ ଡାଉନ ପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା।

ନିରଂଜନ କାଶ୍ୟପଙ୍କ ଅନଲାଇନ୍ ଭାଷା ଶିକ୍ଷା ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କଥାବାର୍ତା ମେକ୍ସିକୋର ଡାନ୍ନା ଜୋହେରୀଙ୍କ ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦୁହେଁ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଗଲେ ଏବଂ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ | ଡନ୍ନା ଜୋହେରୀ ମଧ୍ୟ ୨୦୧୭ ରେ ନିରଂଜନ କାଶ୍ୟପଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଡନ୍ନା ମଧ୍ୟ ନିରଂଜନ କାଶ୍ୟପଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଡାନ୍ନାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ମୁଁ ୨୦୧୭ ରେ ଭାରତ ଆସିଥିଲି ଏବଂ ୨୦୧୮ ରେ ଆମେ ଦୁହେଁ ନିଜର ନିର୍ବନ୍ଧ କରିଥିଲୁ। ମୁଁ ଏହି ବର୍ଷ ନିରଂଜନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲି | କିନ୍ତୁ ଲକଡାଉନ୍ ହେତୁ ଆମେ ବିବାହ କରିପାରିଲୁ ନାହିଁ |

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ଡାନ୍ନା ତାଙ୍କ ମାଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ। ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ସେ ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିବାହ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବିବାହ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏବଂ ଏହି ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମାନଙ୍କୁ ୩ ଦିନ ନୋଟିସ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଲକ ଡାଉନ ପଡ଼ିଥିବାରୁ ସେମାନେ ବିବାହ କରିପାରିନଥିଲେ। ନିରଂଜନ କାଶ୍ୟପଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମାନେ ଏକ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ ୧୭ ରେ, ଆମେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିବାହ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବିବାହ କରିବାକୁ ଏକ ଆବେଦନ କରିଥିଲୁ। ଏହି ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ୩୦ ଦିନର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆମେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅବଧି ଶେଷ ହେଉଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ନିକଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆମେ ବିବାହ ହେଇପାରିଛି

ଉଭୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁହେଁ ଆମ ପାଖକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଝିଅଟି ମେକ୍ସିକୋର, ତେଣୁ ସେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିବାହ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତେ | ଆମେ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ସେ ମେକ୍ସିକୋର ଦୂତାବାସ ନିକଟକୁ ଯାଇ NOC ନେଲୁ | ଯାହା ପରେ ସେମାନେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ନିରଂଜନ କାଶ୍ୟପ ଏବଂ ଡାନ୍ନା ରାତି ଆଠଟା ବେଳେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। NOC ପାଇବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୋର୍ଟ ଖୋଲା ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଉଭୟ ଏପ୍ରିଲ ୧୩ ରେ ଆଠଟା ବେଳେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଡାନ୍ନା ଭାରତରେ ରହିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ ଡାନ୍ନା ତାଙ୍କ ମା ସହିତ ଫେବୃଆରୀରେ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ବିବାହ ପରେ ୨୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ମେକ୍ସିକୋକୁ ଫେରିଥାନ୍ତେ | ତେବେ ଯଦି ଆପଣଂକୁ ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଭଲ ଲାଗିଛି ତେବେ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *