May 26, 2024

Odia Express

News For Public

କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ଚର୍ଚା କୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା IPS ଅଫିସର – ଆଗରୁ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ରେ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି ସେ…ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ

1 min read

ଦେଶରେ କରୋନାଙ୍କ ବିନାଶକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି 3 ମଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକ ଡାଉନ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ସମସ୍ତେ ନିଜ ଘରେ ଲକ ହେଇ ପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ କାହାକୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ | ଯେତେବେଳେ ଜରୁରୀ କାମ ପଡେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବାହାରକୁ ଯାଇପାରିବେ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ସହିତ | ଘରୁ ବାହାରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ସମୟରେ କେବଳ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଘରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତେ ଏହି ସରକାରୀ ଲକ ଡାଉନ କୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ କବିତା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। କବିତାର ଆଖ୍ୟା ହେଉଛି- ମୁଁ ଖାକି | ବୋଧହୁଏ ତୁମମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଏହି କବିତା ପଢ଼ିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ |ଆପଣଂକୁ କହିରଖୁ , ଏହି କବିତା ଲେଖୁଥିବା ମହିଳା ଜଣେ ସାଧାରଣ ମହିଳା ନୁହଁନ୍ତି, ବରଂ ଜଣେ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ | ହଁ, ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ସିମାଲା ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଏହି କବିତାକୁ ଲୋକମାନେ ବେଶ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି

କହିରଖୁ ଲୋକମାନେ ସିମାଲା ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଭାରତ ପୋଲିସ ସେବାରେ ଜଣେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇଛନ୍ତି। ସିମାଲା ଅନେକ ଦୁଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କୁ ଶବ୍ଦ କରିଛନ୍ତି | ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ସିମାଲା ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଆଲିଫ ଏବଂ ନକ୍ସା ନାମକ ଏକ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଆଲିଫ୍ 2016 ମସିହାରେ ଏବଂ 2019 ରେ ନକ୍ସା ଆସିଥିଲେ | ଏହି ଦୁଇଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ ପୂର୍ବତନ ସାମ୍ବାଦିକ ଜଗାମ ଇମାମ। ଲୋକମାନେ ସିମାଲାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ |

ସିମାଲା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜଗାମଙ୍କର ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିଲା। ତା’ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଆଲିଫ୍ ପାଇଁ ଏକ ଚରିତ୍ର ଖୋଜୁଥିଲେ ଏବଂ ମୁଁ ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଲି | ସିମାଲାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମାଜକୁ ଏକ ଭଲ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଫିଲ୍ମକୁ ହଁ କହିଥିଲେ।

ସିମାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏସ୍ ଚୟନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଥିଏଟରରେ ବହୁତ କାମ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ନୂଆ ନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମାତାଙ୍କ ନାମ ମେହେରୁଟ୍ରିସନ୍ ପରଭେଜ୍, ଯିଏ ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଲେଖକ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ମାଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହିଁ ସେ ଜଗାମଙ୍କୁ ଭେଟି ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଶୁଣିଲେ। କାମରୁ ଛୁଟି ନେବା ପରେ ସିମାଲା ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ ଶେଷ କରିଥିଲେ।

ସିମାଲା ପ୍ରସାଦ ଜଣେ 2010 ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ | ସିମାଲା ଏକାକୀ ଏହି ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସେ କୌଣସି କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରକୁ ଯାଇ ନଥିଲେ। ଘରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଅଧ୍ୟୟନ କରିବା ପରେ ସେ ଆଜି ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି | ଆପଣାକୁ କହିରଖୁ, ସିମାଲା ଭୋପାଳର ବାରକାଟୁଲ୍ଲା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପିଜି କରିବାବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *