November 30, 2023

Odia Express

News For Public

ହଳଦୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚମତ୍କାର ହେଇଥାନ୍ତି, ହଳଦୀ ର ଏହି ଅଚୁକ ବ୍ୟବହାର ଜାଣିରଖନ୍ତୁ…

ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବଢେଇବା ଏବଂ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ହଳଦୀ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ | ଆୟୁର୍ବେଦରେ ହଳଦୀ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁଯାୟୀ ହଳଦୀ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଏବଂ ଖାଇବା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେଇଥାଏ। ହଳଦୀ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ | ଏହାକୁ ଚର୍ମରେ ଲଗାଇବାବେଳେ ଚର୍ମ ସତେଜ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ରହିଥାଏ | ହଳଦି ଖାଇବା ଏବଂ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର ଉପକାର ବିଷୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ହଳଦୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ଜୀବନର ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ

ଶାସ୍ତ୍ରରେ ହଳଦୀକୁ ଅତି ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଯଦି ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ତେଣୁ କାହାର ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇପାରେ | ଏହା ସହିତ ଜୀବନର ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ |ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଳଦି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଏହି ସୁବିଧା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ହଳଦୀ ର ଏହି ଚମତ୍କାର ଉପକାରିତା |

ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରନ୍ତୁ – ହଳଦୀକୁ ପବିତ୍ର ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ପୂଜା ସମୟରେ ହଳଦୀ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ହଳଦୀରେ ଉପସ୍ଥିତ ଶକ୍ତି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ | ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବ, ତୁମେ ତୁମର ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ହଳଦୀ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଟିକିଏ | ଏହି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କରି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବ ନାହିଁ |ଘର ଭିତରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଥିବାବେଳେ ହଳଦିକୁ ଏକ ଲାଲ ରଙ୍ଗର କପଡ଼ାରେ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି କପଡାକୁ ଘରର ଯେ କୌଣସି କୋଣରେ ରଖନ୍ତୁ | ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଘରେ ଥିବା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ତୁରନ୍ତ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ |

ହଳଦୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅନେକ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଥାଏ | ରୋଗରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ, ପ୍ରତିଦିନ ଗାଧୋଇବା ପରେ କେବଳ କପାଳରେ ଏକ ତିଲକ ହଳଦୀ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହି ତିଲକକୁ କପାଳରେ ଆଣିବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବ |

ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହର ଦୁର୍ବଳତା ଉପରେ, କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ କୌଣସି ସଫଳତା ନାହିଁ ଏବଂ ବିବାହରେ ବନ୍ଧନ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ | ବୃହସ୍ପତିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ, ତୁମେ ହଳଦୀ ବ୍ୟବହାର କରି ହଳଦୀ ପାଇ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ସ୍ନାନ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ବୃହସ୍ପତି ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ | ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଏହି ଗ୍ରହ କାରଣରୁ ଯେଉଁମାନେ ବିବାହ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ସେହି ଲୋକମାନେ ବୃହସ୍ପତି ଉପରେ ହଳଦୀ ଧାରଣ କରିଥିବା କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତି କିମ୍ବା କୌଣସି ଜିନିଷ ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ହଳଦୀ ଖାଆନ୍ତି ତେବେ ସୁଫଳ ମିଳିବ

ବିବାହ ପରେ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛ, ତେବେ ତୁମେ ହଳଦୀ ପାଣି ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଗାଧୋଇବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ଏକ ହାଣ୍ଡିରେ ପାଣି ଭରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ପାଣିରେ ହଳଦୀ ମିଶାନ୍ତୁ | ଏହି ଜଳକୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହି ପାଣି ସହିତ କପାଳରେ ତିଲକ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ବିବାହ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଉପରୋକ୍ତ ହଳଦୀ ଉପଚାର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏବଂ ଆପଣ ସେଗୁଡିକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *