June 21, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଏତେ ବର୍ଷ ରେ ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ରେ ‘ଯଶୋଦା’ ଙ୍କ ପୁରା ଚେହେରା – ଏବେ କନ୍ନଡ଼ ଫିଲ୍ମ ରେ କରୁଛନ୍ତି ଏପରି କାମ…

ରମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଟେଲିଭିଜନ ଶୋ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ମେ 3 ତାରିଖରୁ ପୁଣିଥରେ ଦୂରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରସାରଣ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସବୁଥର ପରି, ଏଥର ମଧ୍ୟ ଶୋ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଇବା ପାଇଥାଏ | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଏହି ଶୋ ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା | ଏହି ଶୋ’ର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ର ନିଜର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦର୍ଶକ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

ଦାମିନୀ କାନୱାଲ ଶେଟ୍ଟୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ – ଯଶୋଦା ମାୟାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ସିରିଏଲରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦାମିନୀ କାନୱାଲ ଶେଟ୍ଟୀ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଏହି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏହା ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା | ଏହି ସିରିଏଲ ସହିତ ସେ ନିଜର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ | ଏହି ସିରିଏଲରେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା |

ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ହାଉସ୍ ଚଲୋଉଛନ୍ତି – ଦାମିନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ଟିଭି ଶୋ’ରେ ଦେଖାଯାଉନାହାଁନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ଦାମିନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି? ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଦାମିନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜର ଏକ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ହାଉସ୍ ଚଳାଉଛନ୍ତି | ହଁ, କନ୍ନଡ ସିନେମାର ଦାମିନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ନିର୍ମାତା ହୋଇପାରିଛନ୍ତି | ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି |

ଦାମିନୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ଶୋ’ରେ କାମ କରିଛନ୍ତି – ଦାମିନୀ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଶୋଦା ମାୟା ଯେଉଁ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ସେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରି ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାନ୍ୟତା ପାଇଲେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଟିଭି ସିରିଏଲ୍ ଆଲିଫ୍ ଲୈଲା ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଦୂରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଦର୍ଶକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ | ଦାମିନୀ ପାରାମପାରା ନାମକ ଏକ ଶୋ’ରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକାକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା |

ଏପରି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭ ଥିଲା – ଦାମିନୀ ଏକ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଥିଏଟରରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ହଁ, ସେଠାରେ ଅନେକ ଅଭିନେତା ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତ କିମ୍ବା ଟେଲିଭିଜନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଥିଏଟରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି | ଥିଏଟରରେ କାମ କରି ସେଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞତା ହାସଲ କରି ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ଟେଲିଭିଜନ୍ ଦୁନିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ସେଠାରେ ନିଜର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | ଦାମିନୀ ଠିକ୍ ସେହିପରି କରିଥିଲେ। ଥିଏଟରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରେ ସେ ଥିଏଟରରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଛନ୍ତି |

ରାମାୟଣ ପରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ – ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କରୋନା ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଲକ୍ଡାଉନ୍, 90 ଦଶକର ଲୋକପ୍ରିୟ ଟିଭି ସିରିଏଲ ରାମାୟଣରେ ଦୂରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାର ଶେଷ ଏପିସୋଡ୍ ମେ ୨ ରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ସିରିଏଲ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ରାମାୟଣଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରସାରଣ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସିରିଏଲରେ ଦର୍ଶକମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ପାଇବା ଦେଇଛନ୍ତି

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *