March 2, 2024

Odia Express

News For Public

ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ‘କଂସ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଭିଲାସ ରାଜ ରାମାୟଣରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭୂମିକା ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ…

ରାମାନନ୍ଦ ସାଗର ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ତିଆରି କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଶୋ’ର ତାରକାମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲେ | ରାମାୟଣ ପରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ସର୍ଦ୍ଦାର ବାନାର୍ଜୀ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାଧା ଭୂମିକାରେ ରେଶମା ମୋଦୀ ନଜର ଆସିଥିଲେ। 90 ଦଶକରେ ଏହି ସିରିଏଲ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁ ଟିଭିର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ସ୍ୱପ୍ନିଳ ଯୋଶୀ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ବାଲ କୃଷ୍ଣ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ପିଙ୍କି ପାରେଖଙ୍କୁ ରୁକ୍ମିନି କରାଯାଇଥିଲାବେଳେ କଂସ ଚରିତ୍ରକୁ ଭିଲାସ ରାଜ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ର ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କଂସ ଚରିତ୍ର ସେହି ସମୟରେ ଅନେକ ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା |

କାନ୍ସ ମାତା ମାମୁଁଙ୍କ ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଲେ – ରାଧା ଏବଂ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କାନସା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଚରିତ୍ର ଥିଲେ। ରମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ଏହି ସିରିଏଲକୁ ଏକ ହିଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ଚରିତ୍ରମାନେ କୌଣସି କମି ଛାଡି ନଥିଲେ | ଭିଲାସ୍ ରାଜ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର କଂସରେ ଏତେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ଯେ ଦର୍ଶକମାନେ ତାଙ୍କ ମନରେ ସମାନ ଚିତ୍ର ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ସେ କଂସ ମାମା ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା |

ରାମାୟଣରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ – ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ରାମାୟଣରେ ରାବଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରି ଅରବିନ୍ଦ ତ୍ରିବେଦୀ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ଜୀବନ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେହିଭଳି, କଂସ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରି ଭିଲାସ ରାଜ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନେତା ହିଁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିବେ ଯେ ଭିଲାସ୍ ରାଜ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରର ରାମାୟଣରେ କାମ କରିଥିଲେ।

ଏହି ଚରିତ୍ରଟି କରିଥିଲେ – ହଁ, ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ କଂସ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଭିଲାସ୍ ରାଜ ରାମାୟଣରେ ଲାଭାନାସୁର ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ତଥାପି, ସେ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି | ଭିଲ୍ଲା ରାଜ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଏବଂ ରାମାୟଣଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଶୋ’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ବିକ୍ରମ ବେତାଳ, ବାଇମକେଶ ବକ୍ସି, ଆଲିଫ ଲୀଳା, ଆନ୍ହୋନି, ମହାବଳି ହନୁମାନ ପରି ସୁପରହିଟ ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।

ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲେ – ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ବାଲ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ସ୍ୱପ୍ନିଳ ଯୋଶୀ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ଭିଲାସ ରାଜ କାରଣରୁ ସେ ରାମାୟଣରେ କୁଶଙ୍କ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱପ୍ନିଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାଭାନାସୁର ଚରିତ୍ର ଏତେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେହି ସମୟରେ ଭିଲାସ ରାଜ ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲେ, ପିଲାମାନେ ତାଙ୍କ ପଛରେ ଲଭାନାସୁର ଭାବରେ ଦୌଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ବିଶେଷ କରି ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲେ |

ମେ 3 ରୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖନ୍ତୁ – ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି, ମେ ୩ ତାରିଖରୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଟେଲିକଷ୍ଟ ଦୂରଦର୍ଶନ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ସୋ ପ୍ରତିଦିନ ରାତି ୯ ଟାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉଛି | 1993 ରୁ 1996 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୃଷ୍ଣ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଶୋ ମଧ୍ୟ ସେହି ସମୟରେ ବହୁ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲା ଏବଂ ଶୋ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତାର ପତାକା ଦେଖାଉଛି | ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା 9 ଟା ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଟିଭି ସମ୍ମୁଖରେ ବସିଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *