June 20, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

‘ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ରେ କାହ୍ନ ହୋଇଥିବା ଏହି ସରଳ ଝିଅଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ବଡ ହୋଇଯାଇଛି, ଫୋଟୋ ଦେଖିଲେ ଚିହିଁବା କଷ୍ଟକର ହେଇଯିବ…

ସାରା ଦେଶରେ ତାଲା ପଡ଼ିଥିବାରୁ ଟିଭିରେ କୌଣସି ନୂଆ ସିରିଏଲ କିମ୍ବା ଏପିସୋଡ ଆସୁନାହିଁ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଚ୍ୟାନେଲଗୁଡ଼ିକରେ ପୁରୁଣା ଲୋକପ୍ରିୟ ଶୋ’ର ପୁନପ୍ରସାରଣର କରିବାର ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଚାହିଦା ଅନୁଯାୟୀ ରାମାୟଣର ପୁନରାବୃତ୍ତି ଟେଲିକଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଫଳସ୍ୱରୂପ, ଉଭୟ ସୋ ଏବଂ ଦୂରଦର୍ଶନ ଚ୍ୟାନେଲ ୧ ନମ୍ବରରେ ଆସିଥିଲା ​​| ଏହା ପରେ ମହାଭାରତ, ଶକ୍ତିମାନ, ଦେଖ ଭୋଇ ଦେଖ ସମେତ ଦୂରଦର୍ଶନରେ ଅନେକ ପୁରୁଣା ଶୋ ପୁଣି ପ୍ରସାରଣ ଆରମ୍ଭ କଲା | ଆଜିକାଲି ‘କୃଷ୍ଣ’ ଦ୍ୱାରଦେଶରେ ଚାଲିଛି | ଏହି ଶୋ ୧୯୯୬ ରେ କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ, ୨୦୦୮ ରେ କଲର୍ସ ଟିଭିରେ ଏକ ଶୋ ‘ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା। ଏହି ଶୋ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା | ଏହାର ସମୁଦାୟ ୨୮୫ ଏପିସୋଡ୍ ଥିଲା | ଏହା ୨୧ ଜୁଲାଇ ୨୦୦୮ ରୁ ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୦୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା।

ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯେ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ପ୍ରସାରିତ କଲର୍ସ ଟିଭିର ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ଜଣେ ଝିଅ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଝିଅର ନାମ ଧ୍ରତି ଭାଟିଆ | କଲର୍ସ ଟିଭି ମଧ୍ୟ ଦୂରଦର୍ଶନ ଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପାଇଁ ‘ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ର ପୁନରାବୃତ୍ତି ଟେଲିକାଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଏହା ସହିତ, ଏହି ଶୋ’ର କୁନି କୃଷ୍ଣ ସ୍ମୃତି ପୁଣି ଥରେ ସତେଜ ହେଇଚି | ଏହି ସିରିଏଲ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କଲା ଯେ କୃଷ୍ଣ ଧ୍ରତି ଭାଟିଆ ହୋଇଥିଲେ |

କୃଷ୍ଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧୃତି ଏବେ ବଡ ହେଇଛନ୍ତି – ଯେତେବେଳେ ସେ ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଧ୍ରିତଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ତା’ପରେ ଦର୍ଶକ ଧୃତୀଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଆଲାମ ଥିଲା ଯେ ଲୋକମାନେ ଧ୍ରୀତି ଖୋଲିବାକୁ ଟିଭି ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ବିଶେଷକରି, ଶୋ’ରେ ଧ୍ରୁତି ଯେପରି ହସୁଥିଲେ, ସେହି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିଲା | ସମ୍ପ୍ରତି ଧୃତୀ ବହୁତ ବଡ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର | ଯଦିଓ ଧ୍ରୀତିଙ୍କ ମୁହଁର ହସ ଆଜି ବି ସମାନ ରହିଛି |

ଅଭିନୟ ଛାଡି ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି – ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପାଇଁ ଅଭିନୟ ଛାଡିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହୁଏତ ଟିଭି ଦୁନିଆରୁ ଦୂରରେ ଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେମାନଙ୍କର ଚିତ୍ର ବହୁତ ଭାଇରାଲ | କେବଳ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇନାହିଁ। ତାଙ୍କ ନାମରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆହୁରି ଅନେକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧୃତୀଙ୍କ କେଉଁ ଆକାଉଣ୍ଟ ବାସ୍ତବ ତାହା କହିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡେ। କିନ୍ତୁ ହଁ, ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ଫୋଟୋ କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

ଏହି ଶୋ’ରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି – କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଧ୍ରତି ଭାଟିଆ ବରୁଣ ସୋବଟି ଏବଂ ଶାନୟା ଇରାନୀଙ୍କ ସିରିଏଲ୍ ‘ଇସ୍ ପ୍ୟାର୍ କୋ ନାମ୍ ଡୁନ୍’ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଧ୍ରୀତିଙ୍କ ମାତାଙ୍କ ନାମ ପୁନମ ଭାଟିଆ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପିତାଙ୍କ ନାମ ଗଗନ ଭାଟିଆ। ଧ୍ରୀତି ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କର ଅତି ନିକଟତର | ଏହି ସମୟରେ, ସେ ଅଧ୍ୟୟନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସେ ଅଭିନୟ ଜଗତରୁ ଦୂରେଇ ଯାଉଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *